Kaip nustatyti viryklės galingumą?

Kategorijos: 

Koks jūsų dujinės viryklės galingumas? Jeigu jos liepsna kaitintumėt šildymo sistemos vandenį, ar prišiltų troba?

Niekada apie tai nepagalvojot? Neturite prietaisų galingumui pamatuoti?

Sudėtingų prietaisų nė nereikia. Užtenka turėti puodą, kuriame tilptų litras vandens, termometrą ir chronimetą. Chronometras yra mobiliajame telefone.

Darykim kartu. Į puodą įpilame šalto vandens ir pamatuojame temperatūrą. Mano puode litras vandens buvo 8 laipsnių. Dabar užkuriame viryklę ir pasiruošiame chronometrą. Kai tik padedame ant ugnies puodą, tuo pačiu momentu įjungiame chronometrą.

Aš savo puodą šildžiau lygiai dvi minutes. Kai tik praėjo dvi minutės, dujinę išjungiau.

Po dviejų minučių puodas su vandeniu jau buvo 38 laipsnių. Vadinasi, per dvi minutes arba 120 sekundžių litras vandens pašilo 30 laipsnių.

Dabar mums reikia žinoti, kad litrą vandens pašildyti vienu laipsniu reikia 4200 J energijos.

1 J per vieną sekundę = 4200 W

Galim skaičiuoti:

30 : 120 x 4200 = 1050 W

Iš tiesų viryklės galingumas yra šiek tiek didesnis nei 1050 W - juk reikėjo šilumos ir pačiam puodui pašildyti, nors buvau uždengęs, kad negaruotų, šiek tiek jos nuėjo į orą. Kaip ten bebūtų, jeigu vandenį šildytume dujine virykle, tas šildytuvas būtų 1,050 kilovato. Užkūrę keturias skyles, turėtume 4,2 kilovato. Palyginimui pasakysiu, kad kieto kuro katilas Antara K25-16 yra 16kW galingumo. Vidutinio dydžio vandens šildytuvai (boileriai) būna apie kilovatą galingumo.

Komentarai

Matomai

Matosi link kur Petras suka turbut duju generatorius veikia puikei ir kita ziema troba jau sildysis prabangei DarGazo dujom. :)