Naujausi komentarai

 • Kaip pasidaryti šilumos siurblį   Prieš 1 mėnesis 1 diena

  Apie tai yra parašyta mano tekste:

  "Darant šilumokaitį bei šaldytuvą, kyla klausimas: kokio skersmens ir kiek varinio vamzdelio naudoti? Darydami šilumos siurblį su 1 kw galingumo kompresoriumi, mes  nužiūrėjome seną oro kondicionierių, kuriame buvo panaudotas 1 kw galingumo kompresorius. Pamatavome jo aušintuvo vamzdelius, kurie buvo 10 mm skersmens. Kadangi vanduo yra 4 kartus laidesnis šilumai, negu oras, mes tokio pat skersmens vamzdelių įmontavome keturis kartus mažiau.

  Labai gaila, kad neprisimenu skaičių. Tačiau jūs irgi galite nužiūrėti kokį nors šaldymo įrenginį arba vadovautis principu: sviestu košės nepagadinsi. Kuo daugiau vamzdelio įmontuosite, tuo geriau jis perdavinės šilumą. Jeigu vamzdelio bus per mažai, įrenginys veiks nepakankamai efektyviai. Dėl kelių šimtų litų vamzdelilo nereikėtų taupyti - juk vis tiek pasidarysite daiktą, kuris kokį 10 kartų bus pigesnis už pirktinį."

 • Kaip pasidaryti šilumos siurblį   Prieš 1 mėnesis 4 dienos

  Norėjau paklausti jūsų dėl :Šilumokaičius freonas - vanduo pirkau Danfoss'inius, nes paskaičiavus šilumos perdavimo plotą šiai galiai reikėtų tiek varinio vamzdžio, kad jo kaina būtų lygi tam šilumokaičiui. Norėjau paklausti, kaip paskaičiavot šilumkaičio reikiamą galią ir plotą?

 • Iš senosios kaimo viryklės - reaktyvinė krosnis   Prieš 2 mėnesiai 2 savaitės

  Turėtų veikti. Aš rizikuočiau tai išbandyti.

 • Iš senosios kaimo viryklės - reaktyvinė krosnis   Prieš 2 mėnesiai 3 savaitės

  Sveiki. Išbandžiau ant savosios viryklės, šilumos akivaizdžiai daugiau sudeginant mažiau malkų, o dūmų kanalų krosnies sienelėje per sezoną net valyti nereikėjo, seniau net 2 kartus per sezoną valydavau. Tačiau iškilo klausimas, kita namo dalis šildoma stačiamalke krosnimi, pakura didelė, ir reikia sukūrenti glėbį su kaupu malkų (trumpai tariant 2 pilnas pakuras) kad sienelė pradėtų šilti. Ar stačiamalkei krosniai pasiteisintų toks pat metodas? Daug žinių neturiu, todėl ir abejoju ar veiks panašiai dėl kitokios krosnies konstrukcijos. Iš anksto dėkoju.

 • 1. Skrydis į nežinią   Prieš 5 mėnesiai 3 savaitės

  Na, šauni pradžia - pusė darbo :) lauksim tęsinio

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 6 mėnesiai 2 savaitės

  Nepades jūsų palinkejomai nes yra labai didlele atsvara dekingu zmoniu su šimtais geru atsliepimu ir geru palimkejimu. Tikiuosi kad jūsų palinkejimai negryš jums bumerangu nes aš to niekam nelinkiu. Aš brangus nes esu geras specas... na o adatu kalimas i šulini dažniausiai nepasiteisina nes Lietuvoje daugiausia molyje kastu sulyniu.

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 6 mėnesiai 2 savaitės

  Yra statinis ir dinaminis vandens sluoksnis, šulinyje yra statinis nes iki dinaminio dazniausiai neprisikasama na bent jūsų atveju. Greičiausia tie išdikiše 10cm gali pagadinti visa reikala tai yra gaudyti ora. Kadangi esu padares jau ne viena šimta tokiu grežinuku adatiniu tai turiu nemaza praktine patirti.

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 7 mėnesiai 1 diena

  Tikiuosi sugriauš tave vėžys galutinai.

 • Kuo baisi nemokšiškumo pilnatis?   Prieš 9 mėnesiai 1 diena

  Matai, kvailiuk, todėl ir rašau, kad yra daugiau tokių kaip tu: atlikti tyrimai apie jūsų paistalus, o jūs ir toliau svaičiojate, kad tuose paistaluose yra tiesos. Kas kvailas iš prigimties, tam nepadės jokie tyrimai.

 • Kuo baisi nemokšiškumo pilnatis?   Prieš 9 mėnesiai 2 savaitės

  kam taip griežtai, taigi juokauja. O ir kiekvienam juoke yra dalelė tiesos. Pora draugų dirbantys klinikų priimamajame, nemokamos psi pagalbos linijose asmeniškai liudijo, kad per pilnatį visad apgulimas būna ir visokie bezpridielai daros. Prietarai nemadinga, nedera prie modernaus žmogaus rūbo, bet jie visad mus lydėjo ir saugojo psichiką nuo per didelės atsakomybės. Ir manau, kad lydės sėkmingai ir toliau, kad ir kokie pažangūs būsim.

 • Muilo galima pasidaryti ir iš parafino   Prieš 10 mėnesių 2 savaitės

  Sakai, yra būdas pasigaminti muilo be šarmo?
  Koks tas būdas? Aprašyk jį.
  Jeigu kyla kokių nors abejonių, reikia gilintis, rinkti žinias, aiškintis. Apie muilo gamybą esu nemažai rašęs. Matau, kad neskaitei. Būtumei skaitęs - nefantazuotum.
  Dabar pasakysiu trumpai: muilas yra šarmu paveikti riebalai. Šarmas veikia riebalus, o riebalai - šarmą, jį neutralizuoja. Pagaminus šviežio muilo, lieka aktyvaus šarmo, todėl šviežio muilo naudoti nepatartina, jį reikia brandinti, t.y. palaikyti bent kelias savaites, kad muilo šarmingumas sumažėtų.
  Šarmingumas nėra mistinė sąvoka, jis matuojamas. Kada nors pasidomėk, kas yra PH ir kaip jis matuojamas. Tada liks mažiau fobijų.
  Dar dėl chemijos... Tikiuosi, žinai, kad vanduo yra cheminė medžiaga, jo formulė H2O.

 • Muilo galima pasidaryti ir iš parafino   Prieš 10 mėnesių 4 savaitės

  Labas Petrai,

  Jau kokį 10 metu vis paskaitinėju tavo puslapį.
  Labai ydomiu praktiniu dalyku vis atrandu .Taip ir toliau .
  Turiu klausimą .
  Natrio Sarmas atrodo toks pavojingas .
  Ar tai yra saugu naudoti gaminant muilą ir paty muilą vėliau naudoti . Juk čia pavojinga cheminė medžiaga ? Manau šias laikais yra daug paprasciau ir saugesniu būdu pagaminti muilą namų sąlygomis .Esu girdejas jeigu Putoja muilas ar indu plovimo priemone ji neekologiška , chemijos pagrindu .

 • Hidroponikos įrangą sukti pradėjo saulė   Prieš 1 metai 1 mėnesis
  Ne.

  Ne.

  Galiu tik patarti, kaip pasidaryti pačiam.

 • Hidroponikos įrangą sukti pradėjo saulė   Prieš 1 metai 1 mėnesis

  Ar priimat užsakymus hidroponikos šiltnamio sukonstravimui?

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 1 metai 3 mėnesiai

  Neįsivaizduoju, kaip giluminį siurblį prijungtum prie adatos.

  Jeigu hidroforas kelia triukšmą, jį galima įdėti į dėžę apšiltintomis sienelėmis. Geras akmens vatos sluoksnis - tai ir garso izoliacija.

  Galima hidroforą iškelti lauk. Mūsiškis specialioje duobėje prie šulinio. Aišku, duobę reikia gerai apšiltinti, kad žiemą neužšaltų. Net kieme negirdėti, kaip jis dirba. Ir mano kaimynas taip pasidarė.

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 1 metai 4 mėnesiai

  Sveiki. Mes irgi zadame patys kalti adata. Bet siuo metu stovi jau hidroforas ar galite patarti ar galima pakeisti ji i kita siurbli pvz gilumini ar kita? Nes jis labai kelia daug triuksmo. Arba kitoks sprendimas?aciu

 • Geras būdas skaldyti malkas   Prieš 1 metai 4 mėnesiai

  Yra lengvų kirvių malkų skaldymui. Aš čia naudoju sunkesnį, dabar turiu kitą. Esu matęs, kad moterys skaldo.

  Kaladės aukštį pasirenki pagal save. Kaip patogiau, taip dirbi.

 • Geras būdas skaldyti malkas   Prieš 1 metai 4 mėnesiai

  Tik pasitikslinu, ar moteriškai jėgai pritaikyta? Ir ar patogu kai ant žemės? Reikia gi kaskart susilenkti kertant...

 • Kaip ir kodėl išėjau   Prieš 1 metai 4 mėnesiai
 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 1 metai 5 mėnesiai

  Mano kontaktai yra skelbiami puslapio viršuje. Skambinkite, rašykite.

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 1 metai 5 mėnesiai

  Sveiki gal galima būtu jūsų kontaktą gauti norėčiau pabendrauti asmeniškai. Man reiktų šuliny padaryti grežinuką.

 • Kaip pasidaryti pigų ekonomaizerį   Prieš 1 metai 5 mėnesiai

  Šis ekonomaizeris yra pigus, bet palyginti menko efektyvumo. Siūlau jums darytis kitą, kurį pasistačiau ant savo židinio. Jis labai gerai veikia ir ant visokių krosnelių, "buržuikių", netgi lengviau padaromas!

  http://petrasdargis.lt/rasiniai/ir-zidinys-gali-deginti-dumus

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 1 metai 6 mėnesiai

  Sveiki.
  Yra kaime šulinys, kuriam labai dažnai pritrūksta vandens.
  Dugnas labiau link molio.
  Patarkit ar verta kaltis vandens adatą?
  Gal pažystat kas tuom uzsiima?
  Gal galit duoti kontaktus?
  Dekui

 • Kaip pasidaryti pigų ekonomaizerį   Prieš 1 metai 6 mėnesiai

  Sveiki, įrenginėju garažą, bus buržuikė šildymui, kūrenant jos kaminas labai karštas. Įmontavus kamine tokio tipo šilumokaitį 40-50mm storio ir 200-250cm ilgio per jį paleidus šildomas grindis, kažkiek užšils ar abejotinas reikalas? grindų plotas apie 30 kvadratinių metrų, vandens tūrio, gaila, nežinau.

 • Liudos šilumokaitis vandenį šildo dykai   Prieš 1 metai 6 mėnesiai

  Aš ir kupolą įvirinčiau, ir truputį žemiau nuleisčiau visą katilą. Namuose taip ir pasidariau. Dabar ir mano ekonomaizeris - su kupolu viduje. Labai gerai paima šilumą, kaista greitai.

 • Liudos šilumokaitis vandenį šildo dykai   Prieš 1 metai 6 mėnesiai

  Sveiki. Pagaliau pasidariau šį senai planuotą ekonomaizerį, tačiau manau, kad per mažai įleidau į vidų jo apačią. Vanduo šyla, veikia, tačiau manau kad galėčiau dar daugiau iš jo išspausti, nes 45l vandens iki 50 laipsnių sušyla tik per dvi kūrenimo valandas, todėl noriu patarimo. Kuris būdas būtų efektyvesnis, ar virinant kupolą iš siauresnio baliono, ar dar keletą centimetrų įleisti giliau patį balioną? Ačiū.

 • Iš kokio gyllio siurbtų hidroforas?   Prieš 1 metai 8 mėnesiai

  Kam reikia į didesnį aukštį pumpuoti vandenį, geriau rinktis išcentrinį daugiapakopį siurblį: https://www.google.com/search?q=Daugiapakopis+siurblys&source=lnms&tbm=i...
  O šiaip, visi tie išcentriniai siurbliai su didelėmis "galvomis" yra inžektoriniai.
  https://siurbliai.lt/produktas/m97-o-hp075-v230-1p50hzte-siurblys/
  Kurių inžektorius sumontuotas prie darbinio rato, jų pasiurbimo gylio neįtakoja, o tų, kurių inžektoriai montuojami šulinyje, pasiurbia iš giliau ... tai jau aprašyta ..

 • Kritinio mąstymo uždavinukas   Prieš 1 metai 8 mėnesiai

  5 centai

 • Iš kokio gyllio siurbtų hidroforas?   Prieš 1 metai 9 mėnesiai

  Sveiki. Žiūriu labai senai skelbtas forumas, bet pabandysiu įsiterpti. Pas mane šulinys yra apie 11 m stačiai iki vandens ir apie 4 m nuožulniai į rūsį. Be abejo hidroforas tiek nepakelia, tai aš padariau savaip. Šulinio apačioje +-3m nuo vandens pritvirtinau dar viena 700w siurblį ir maitinimą pajungiau nuo tos pačios reles rūsį, bendra galia apie 1kw ir abu siurbliai sudirba vienu metu. Na ir ką viskas veikia puikiausiai ir nereikia jokių dviejų vamzdžių ar giluminių, tuo labiau kad šulinio gylis tik metras. Sėkmės

 • Lengviausias būdas užpildyti hidroforą   Prieš 1 metai 10 mėnesių

  Jeigu šulinys nusenka, reikia jį gilinti arba kalti į šulinį adatą. O kaip kitaip prasimanysi vandens? Nebent maldomis prie švenčiausios Marytės paveikslo... :)

 • Lengviausias būdas užpildyti hidroforą   Prieš 1 metai 10 mėnesių

  Vyrai,

  Kaip pasidaryti sistemą, jeigu šulinyje vanduo nusenka, siurblys nebepatraukia, reikia laukti 1val kad prisipildytų šulinys. Kaip sukonstruoti, kad galėčiau naudotis sistema visą laiką?

  Sulinio gilinti negaliu.

 • DarGazo naminė verslovė - biodujos žiemą ir vasarą   Prieš 1 metai 11 mėnesių

  Petrai, kompresorių gamyklos Alytus neturėjo:)

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 1 metai 11 mėnesių

  sveiki skaudvilėje mama nusipirko namą bet vargsta su vandeniu šulinyje gal koki 20cm vandens , gal galėtumete rekomenduot koki zmogu kuris galetu kazka padaryt kad mano mama turetu vandens . padaryciau as bet deje esu uzsienyje . del asiskaitymo tai nenoreciau moket 600 ar 900€ euru . na kontakta savo galiu duot +447823 792513 rades praleista skambuti visada perskambinu .
  ačiū

 • DarGazo naminė verslovė - biodujos žiemą ir vasarą   Prieš 1 metai 12 mėnesių

  esu suzaveta Jusu isradingumu....pagal Jus bandysiu pasidaryti distiliatoriu-vandeniui,ne sielai....

 • DarGazo naminė verslovė - biodujos žiemą ir vasarą   Prieš 1 metai 12 mėnesių

  Viduje likusi drėgmė?.. Ar jums neatrodo, kad šimtus kartų daugiau drėgmės gauna talpyklos išorė? Ir vandens, ir deguonies...

  O talpyklos vidų labiausiai ėda biodujose likęs sieros vandenilis. Iš metalo drožlių esame padarę sieros vandenilio filtrą (jis čia neaprašytas), bet dalis tikriausiai lieka neišvalyta. Nieko nėra amžino, per laiką ir storasienė talpykla neišvengiamai surūdys, bet aš tikiuosi, kad mano amžiui užteks. Kiek dar gyvensiu? Na, gal 100 metų, bet tikrai ne ilgiau... :)

 • DarGazo naminė verslovė - biodujos žiemą ir vasarą   Prieš 1 metai 12 mėnesių

  Labas Petrai. o drėgmė po vandens išstumimo nepakenks metalui? nepradės rudyt? ar rudijimui būtinas deguonis

 • Lengviausias būdas užpildyti hidroforą   Prieš 2 metai 1 savaitė

  Įsiurbimo indas nėra būtinas. Jis tik palengvina sistemos užpildymą. Pripylei tą indą vandens, įjungei siurblį, ir viskas veikia iš pirmo karto.

 • Lengviausias būdas užpildyti hidroforą   Prieš 2 metai 1 savaitė

  Aš galvoju pasidaryti tokią sistemą - dalių eiliškumas nuo žemiausios vietos: atbulinis vožtuvas-daugiasluoksnis vamzdis-filtras-siurblys. Ar filtrą prieš siurblį galima statyti tik esant pasiurbimo indui? Juk turėtų veikti ir be jo teoriškai. Vandens paviršius nuo siurblio apie 4 metrai

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 2 metai 2 savaitės

  Niekaip. Bent jau aš nežinau ir net neįsivaizduoju, kaip panardinamą giluminį siurblį būtų galima prijungti prie adatos.

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 2 metai 2 savaitės

  Padėkite ir paaiškinkite kaip pajungti adata prie giluminio siurblio. Neužtenka vandens laistymo sistemai...

 • Iš kokio gyllio siurbtų hidroforas?   Prieš 2 metai 2 savaitės

  Nerašykite vėjų ir neklaidinkit žmonių.

  Diletantams turiu paaiškinti, kaip  vandenį kelia hidroforas.

  Iš tiesų vandenį kelia atmosferos slėgis, o hidrodroforo siurblys tik daro vakuumą. Siurbliui vamzdyje išretinus orą, į tą vietą atmosferos slėgiu iš šulinio stumiamas vanduo. Žemės atmosferos slėgis ties jūros lygiu yra viena atmosfera. O viena atmosfera - tai slėgis, kurį sukelia 10 metrų vandens stulpas. Taigi atmosfera gali pakelti (teoriškai) vandenį į 10 metrų aukštį. Praktiškai tai neįmanoma - trukdo trintis, be to, hidroforo siurblys nesukelia absoliutaus vakuumo. Kalbos apie tai, kad paprastas (ne inžektorinis) hidroforas gali vandenį siurbti iš 70 metrų gylio yra absoliutus nusišnekėjimas.

  Iš tiesų yra svarbu ne gręžinio gylis, bet atstumas nuo siurblio iki vandens paviršiaus gręžinyje. Jeigu šis atstumas 5 metrai, tai vanduo atmosferos slėgiu keliamas 5, bet ne 70 metrų. Visada tai žinokit - yra svarbu aukščių skirtumas nuo siurblio iki vandens paviršiaus šulinyje/gręžinyje. Tas skirtumas techniniuose dokumentuose paprastai žymimas raide H.

  Aišku, yra svarbus ir vamzdžio storis. Siurbti kokteilį pro ploną šiaudelį yra daug sunkiau, negu pro storėlesnį vamzdelį. Bet ir storiausiu vamzdžiu nepasiurbsite vandens iš 10 metrų.

   

 • Iš kokio gyllio siurbtų hidroforas?   Prieš 2 metai 4 savaitės

  Pats savo rankomis dariau abscini grezini. Ir tikrai galiu paneigti si dalyka jog hidroforas nepakels daugiau nei 7m. Kolkas grezinys 12m, paprastas hidroforo siurbliukas traukia be vargo. Ta pati siurbli dar isbandziau darant laistymo sistema. Siurblys parsitraukia vandeni is 70m! O aukstis nuo vandens pavirsiaus iki hidroforo kazkur 5m. Padariau isvada kad svarbu padavimo vamzdzio storis, kad siurblys neuzsivakumuotu

 • Pilsūdo vienkiemio paslaptis   Prieš 2 metai 1 mėnesis

  Jeigu jie žiūrės kitaip, tada nacis nežudysi jų vaikų ir moterų, netaškysi jų kūdikių galvų į medžių kamienus, kaip darė tavo bendraminčiai?

 • Pilsūdo vienkiemio paslaptis   Prieš 2 metai 1 mėnesis

  tegu žydai nežiūri į gojus taip

 • DarGazo biodujos vidaus degimo varikliui   Prieš 2 metai 1 mėnesis

  Skaityk, studijuok, viskas yra aprašyta ir parodyta.

  Kai aš dariau generatorių, nieko panašaus neturėjau. Jeigu nori ko nors daugiau, skambink telefonu.

 • DarGazo biodujos vidaus degimo varikliui   Prieš 2 metai 2 mėnesiai

  Būtų įdomu reportažas filmuotas, kaip tai vyksta. Beje kokie atstumai turi būti išlaikomi nuo reaktoriaus iki pastatų ar sklypo ribos?

 • DarGazo biodujos vidaus degimo varikliui   Prieš 2 metai 2 mėnesiai

  Veikia kaip veikęs. Jokio komposto jame nesusidaro - tai juodas išpuvęs  dumblas, jis ištraukiamas, traukiant lauk senąjį mėšlą. Arba stumiamas lauk, vasarą pro kitą vamzdį pilant į generatorių vandenį ir žolę, obuolių išspaudas. Pasižiūrėkit schemas ir viską suprasit. Yra aprašymai.

 • Viena beprotybės diena   Prieš 2 metai 2 mėnesiai

  Vis dėlto buvo žydšaudys, teko paistalus trinti, jį patį blokuoti.

 • DarGazo biodujos vidaus degimo varikliui   Prieš 2 metai 2 mėnesiai

  Sveiki, a dar veikia jūsų dujų generatorius? Kaip seksi jį išvalyti nuo susidariusiu komposto, ar dar neteko?

 • Natūralus skalbiklis, valiklis ir indų ploviklis   Prieš 2 metai 4 mėnesiai

Puslapiai

Užsiprenumeruoti Naujausi komentarai