Naujausi komentarai

 • Saulės elektrinė: apsimoka ar ne?   Prieš 7 mėnesiai 3 savaitės

  Tiesą sakant, net nebandžiau virinti mažiausiais amperais. Nemačiau prasmės.

 • Saulės elektrinė: apsimoka ar ne?   Prieš 8 mėnesiai 3 savaitės

  Valdiklis visiškai "nepavilko" suvirinimo aparato, ar tik ant didesnio galingumo?

 • Saulės elektrinė: pirmosios klaidos ir patirtis   Prieš 11 mėnesių 1 savaitė

  6 kWh per dieną nėra potencialus našumas, tai tik sunaudojimas. Kai neturim rimtesnių darbų, sunaudojam tik 3 - 4 kWh. Aš ir rašau apie tai, kad "balkono elektrinės" galingumą reikia pasirinkti pagal energijos poreikį, jos perteklius nėra kaupiamas.

 • Saulės elektrinė: pirmosios klaidos ir patirtis   Prieš 11 mėnesių 1 savaitė

  Užkliuvo paminėtas vienos dienos elektrinės našumas ~6kWh per dieną. Mano ~7kW elektrinė generuoja apie 30kWh per dieną (20kWh-45kWh), o tai ~4 kWh iš 1 kW, arba ~8kWh iš tamstos 2kW. Ir mano elektrinės našumas gana prastas lyginant su kitomis. Koks elektrinės našumas būna paprastai per dieną?
  Jei jau pradėjote žaisti su akumuliatoriais, pats laikas pradėti domėtis Ličio geležies fosfato akumuliatoriais, su švinu neprisižaisit. Tokius mačiau gana nemažai surenka per skelbiu.lt. Švininiai greitai genda ir greitai pradės siurbti pinigėlius labiau nei pradinė investicija į litį. Kai ateis laikas naujiems akumams, tikrai persiorientuokit į litį. Aš sau rezerviniam maitinimui vis tik galvoju apie šviną, bet jis pirmiausiai tik 12V, kad akumai būtų jungiami ne nuosekliai, o lygiagrečiai ir į masyvą galėčiau jungti po vieną, bet kokio dydžio ir amžiaus akumuliatorių, o antras dalykas, rezerviniam maitinimui skirti akumuliatoriai neiškraudinėjami kasdien, o tik kai dingsta elektra tinkle. Iškraudinėjant kasdien - tik litis.

 • Saulės elektrinė: apsimoka ar ne?   Prieš 11 mėnesių 3 savaitės

  Jungiklis pirktas Lemonoje, jį galite rasti čia:
  https://www.lemona.lt/module-toggle-switch-poles-4-230vac-40a-ip20-din-s...

  Saulės elektrinės valdiklis šis:
  https://img-va.myshopline.com/image/store/2000105809/1624072582185/9fc35...

  Jį galima pirkti čia už 170 eurų:

  https://www.easunpower.com/products/easun-power-pwm-3kva-2400w-24v-solar...

  Mums šis valdiklis buvo per silpnas - negalėjome naudotis elektriniu suvirinimo aparatu, tai nusipirkome kitą, galingesnį, kuris praleidžia jau ne 2,4 kW, bet 5 kW. O tas pirmasis atliko. Jeigu jums nereikia vienu metu didelio galingumo, tarkim, nesinaudojate elektriniu suvirinimo aparatu, tai galite nusipirkti mūsiškį už kokį 100 eurų. Aparatas visiškai geras, dirbo tik mėnesį, bet paaiškėjo, kad mums reikia galingesnio.

 • Saulės elektrinė: apsimoka ar ne?   Prieš 1 metai 2 savaitės

  Gal galėtumėte parašyti jungiklio, kuriuo galima elektrą imti arba iš tinklų, arba iš saulės elektrinės, tikslų modelį ir iš kur pirkote? Koks kontrolerio modelis taip būtų įdomu sužinoti. Ačiū.

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 1 metai 2 mėnesiai

  Valius - tekintojas
  867657000
  867026507

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 1 metai 2 mėnesiai

  sveiki kur pirkote adata ir prailginimus?aciu.

 • Šatros - pigiausias kuras   Prieš 1 metai 6 mėnesiai

  Mes su Vincu perdarėme seną viryklę, dabar tų kapotų šatrų galim pripilti du kibirus po 30 litrų. Dega labai ilgai, apie penkias valandas. Galite pasižiūrėti:

  http://petrasdargis.lt/rasiniai/senas-pecius-tapo-modernus

  Šiemet išbandžiau kitą kūrenimo būdą. Į drožles susmulkintomis šatromis pripilu per viršų metalinę krosnelę ir padegu nuo viršaus. Telpa vienas 30 litrų kibiras. Tiesa, krosnelė irgi šiek tiek perdaryta - išimta iš vidaus sklendė, o ant viršaus uždėtas reaktyvinis ekonomaizeris. Su tokiu ekonomaizeriu labai gera trauka, jis įtraukia į vidų liepsną ir sudegina dūmus. Kūrenti šatrų drožlėmis labai patogu ir efektyvu.

  Kaip atrodo krosnelė su reaktyviniu ekonomaizeeriu, galit pasižiūrėti čia:

  http://petrasdargis.lt/rasiniai/reaktyvinis-ekonomaizeris-taupo-malkas-i...

 • Šatros - pigiausias kuras   Prieš 1 metai 6 mėnesiai

  O kaip tuos šakų maišus supilti į krosnelę? Ar pilti kastuvu ir paskui laužą ant jų kraut, ar čia tinka tik kieto kuro katilams, kurie kraunami per viršų?

 • Šatros - pigiausias kuras   Prieš 1 metai 8 mėnesiai

  Taip Petrai, su jumis sutinku. Man labai gaila būna matyti kai šakas laiko šiukšlėm ir degina tiesiog, laužo kruvoja. Arba būna net drėbulines malkas degina kruvomis dėlto, kad atseit jos nekaitrios, bet juk tai energija, nesvarbu kiek jos malkoja yra. jei taip visi suprastu kaip jūs, tai daugiau medžiu liktu gamtoja. aš pats smulkinu šakas ir pradiniam uždegimui kieto kuro katile idedu pusmaiši. labai greit pečius išyla.

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 1 metai 9 mėnesiai

  Jei molis, adatos kaltinai neįkalsit. Nebent gręžtumėt. Tarkime, vandeniu. Kaip aš gręžiau, esu parodęs čia: Gręžinys vietoj šulinio

  http://petrasdargis.lt/rasiniai/grezinys-vietoj-sulinio

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 1 metai 10 mėnesių

  Sveiki. Ištiko bėda pasibaigė vanduo šulinyje.
  Šulinys 10 rentiniu dugne kietas (pilkas-juodas) molis. Vandens per para nenaudojant prisikaupia apie puse rentinio. Ką galėtumėte patarti. grežti gilyn su perforatoriumi ir leisti mažesnius rentinius ar kažkokiu būdu grežtis gilyn kalti adata?

 • Gręžinys vietoj šulinio   Prieš 1 metai 11 mėnesių

  Pirkau internetu čia: https://www.alekvima.lt/

 • Gręžinys vietoj šulinio   Prieš 1 metai 11 mėnesių

  Sveiki. Iš kur gauti tokio plastikinio filtro?

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 1 metai 11 mėnesių

  Į adatą nereikia kišti jokio vamzdžio su atbuliniu vožtuvu. Tai klaida. Todėl niekas neveikia.

  Atbulinį vožtuvą reikia sukti prie pačios adatos ir siurbti iš jos vandenį. Tai adatos veikimo principas - ji siurbte siurbia vandenį, kaip mes pro šiaudelį sultis. Kai jūs į adatą įkišote vamzdį, tai labai greitai iš jos ištraukiate vandenį, ir po to reikia laukti, kol jis savo svoriu vėl pribėgs. Užtat reikia siurbti vandenį, o ne šiaip ištuštinti adatą.

  Jūsų metodas naudojamas giluminiuose gręžiniuose, kai į į šachtą įleidžiamas storas vamzdis su filtru ir panardinamas į požeminę upę (ar ežerą - kaip pavadinsi). Kai storas vamzdis giliai vandenyje, ten panardinamas giluminis gręžinys, ir jam vandens užtenka. O adata veikia kitaip.

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 1 metai 11 mėnesių

  Sveiki,domina informacija -ar įmanoma paimti vandenį iš buvusios rankinės senos vandens pompos?Esu palikęs į žemę įkaltą vadinamą adatą,Ji ik 6 metrų gylyje. Į vamzdžio vidų įkišau vamzdį su atbuliniu vožtuvu .Nuo dugno atitraukiau 50 cm.,apsemta apie 1,50 cm. Kai pradeda hidroforas pumpuoti vandenį ,toks jausmas kad vandens trūktų ?pumpuoja pumpuoja kol pritraukia 20 litrų bakelį ,paskui išsijungia.Klausimas-gal traukti laukų? bet ar įmanoma ištraukti? Kažkoks gale filtras turėtų būti,gal jis užsinešęs? 865958766

 • Kaip pasidaryti šilumos siurblį   Prieš 2 metai 2 savaitės

  Apie tai yra parašyta mano tekste:

  "Darant šilumokaitį bei šaldytuvą, kyla klausimas: kokio skersmens ir kiek varinio vamzdelio naudoti? Darydami šilumos siurblį su 1 kw galingumo kompresoriumi, mes  nužiūrėjome seną oro kondicionierių, kuriame buvo panaudotas 1 kw galingumo kompresorius. Pamatavome jo aušintuvo vamzdelius, kurie buvo 10 mm skersmens. Kadangi vanduo yra 4 kartus laidesnis šilumai, negu oras, mes tokio pat skersmens vamzdelių įmontavome keturis kartus mažiau.

  Labai gaila, kad neprisimenu skaičių. Tačiau jūs irgi galite nužiūrėti kokį nors šaldymo įrenginį arba vadovautis principu: sviestu košės nepagadinsi. Kuo daugiau vamzdelio įmontuosite, tuo geriau jis perdavinės šilumą. Jeigu vamzdelio bus per mažai, įrenginys veiks nepakankamai efektyviai. Dėl kelių šimtų litų vamzdelilo nereikėtų taupyti - juk vis tiek pasidarysite daiktą, kuris kokį 10 kartų bus pigesnis už pirktinį."

 • Kaip pasidaryti šilumos siurblį   Prieš 2 metai 3 savaitės

  Norėjau paklausti jūsų dėl :Šilumokaičius freonas - vanduo pirkau Danfoss'inius, nes paskaičiavus šilumos perdavimo plotą šiai galiai reikėtų tiek varinio vamzdžio, kad jo kaina būtų lygi tam šilumokaičiui. Norėjau paklausti, kaip paskaičiavot šilumkaičio reikiamą galią ir plotą?

 • Iš senosios kaimo viryklės - reaktyvinė krosnis   Prieš 2 metai 2 mėnesiai

  Turėtų veikti. Aš rizikuočiau tai išbandyti.

 • Iš senosios kaimo viryklės - reaktyvinė krosnis   Prieš 2 metai 2 mėnesiai

  Sveiki. Išbandžiau ant savosios viryklės, šilumos akivaizdžiai daugiau sudeginant mažiau malkų, o dūmų kanalų krosnies sienelėje per sezoną net valyti nereikėjo, seniau net 2 kartus per sezoną valydavau. Tačiau iškilo klausimas, kita namo dalis šildoma stačiamalke krosnimi, pakura didelė, ir reikia sukūrenti glėbį su kaupu malkų (trumpai tariant 2 pilnas pakuras) kad sienelė pradėtų šilti. Ar stačiamalkei krosniai pasiteisintų toks pat metodas? Daug žinių neturiu, todėl ir abejoju ar veiks panašiai dėl kitokios krosnies konstrukcijos. Iš anksto dėkoju.

 • 1. Skrydis į nežinią   Prieš 2 metai 5 mėnesiai

  Na, šauni pradžia - pusė darbo :) lauksim tęsinio

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 2 metai 6 mėnesiai

  Nepades jūsų palinkejomai nes yra labai didlele atsvara dekingu zmoniu su šimtais geru atsliepimu ir geru palimkejimu. Tikiuosi kad jūsų palinkejimai negryš jums bumerangu nes aš to niekam nelinkiu. Aš brangus nes esu geras specas... na o adatu kalimas i šulini dažniausiai nepasiteisina nes Lietuvoje daugiausia molyje kastu sulyniu.

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 2 metai 6 mėnesiai

  Yra statinis ir dinaminis vandens sluoksnis, šulinyje yra statinis nes iki dinaminio dazniausiai neprisikasama na bent jūsų atveju. Greičiausia tie išdikiše 10cm gali pagadinti visa reikala tai yra gaudyti ora. Kadangi esu padares jau ne viena šimta tokiu grežinuku adatiniu tai turiu nemaza praktine patirti.

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 2 metai 6 mėnesiai

  Tikiuosi sugriauš tave vėžys galutinai.

 • Kuo baisi nemokšiškumo pilnatis?   Prieš 2 metai 8 mėnesiai

  Matai, kvailiuk, todėl ir rašau, kad yra daugiau tokių kaip tu: atlikti tyrimai apie jūsų paistalus, o jūs ir toliau svaičiojate, kad tuose paistaluose yra tiesos. Kas kvailas iš prigimties, tam nepadės jokie tyrimai.

 • Kuo baisi nemokšiškumo pilnatis?   Prieš 2 metai 9 mėnesiai

  kam taip griežtai, taigi juokauja. O ir kiekvienam juoke yra dalelė tiesos. Pora draugų dirbantys klinikų priimamajame, nemokamos psi pagalbos linijose asmeniškai liudijo, kad per pilnatį visad apgulimas būna ir visokie bezpridielai daros. Prietarai nemadinga, nedera prie modernaus žmogaus rūbo, bet jie visad mus lydėjo ir saugojo psichiką nuo per didelės atsakomybės. Ir manau, kad lydės sėkmingai ir toliau, kad ir kokie pažangūs būsim.

 • Muilo galima pasidaryti ir iš parafino   Prieš 2 metai 10 mėnesių

  Sakai, yra būdas pasigaminti muilo be šarmo?
  Koks tas būdas? Aprašyk jį.
  Jeigu kyla kokių nors abejonių, reikia gilintis, rinkti žinias, aiškintis. Apie muilo gamybą esu nemažai rašęs. Matau, kad neskaitei. Būtumei skaitęs - nefantazuotum.
  Dabar pasakysiu trumpai: muilas yra šarmu paveikti riebalai. Šarmas veikia riebalus, o riebalai - šarmą, jį neutralizuoja. Pagaminus šviežio muilo, lieka aktyvaus šarmo, todėl šviežio muilo naudoti nepatartina, jį reikia brandinti, t.y. palaikyti bent kelias savaites, kad muilo šarmingumas sumažėtų.
  Šarmingumas nėra mistinė sąvoka, jis matuojamas. Kada nors pasidomėk, kas yra PH ir kaip jis matuojamas. Tada liks mažiau fobijų.
  Dar dėl chemijos... Tikiuosi, žinai, kad vanduo yra cheminė medžiaga, jo formulė H2O.

 • Muilo galima pasidaryti ir iš parafino   Prieš 2 metai 10 mėnesių

  Labas Petrai,

  Jau kokį 10 metu vis paskaitinėju tavo puslapį.
  Labai ydomiu praktiniu dalyku vis atrandu .Taip ir toliau .
  Turiu klausimą .
  Natrio Sarmas atrodo toks pavojingas .
  Ar tai yra saugu naudoti gaminant muilą ir paty muilą vėliau naudoti . Juk čia pavojinga cheminė medžiaga ? Manau šias laikais yra daug paprasciau ir saugesniu būdu pagaminti muilą namų sąlygomis .Esu girdejas jeigu Putoja muilas ar indu plovimo priemone ji neekologiška , chemijos pagrindu .

 • Hidroponikos įrangą sukti pradėjo saulė   Prieš 3 metai 1 mėnesis
  Ne.

  Ne.

  Galiu tik patarti, kaip pasidaryti pačiam.

 • Hidroponikos įrangą sukti pradėjo saulė   Prieš 3 metai 1 mėnesis

  Ar priimat užsakymus hidroponikos šiltnamio sukonstravimui?

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 3 metai 3 mėnesiai

  Neįsivaizduoju, kaip giluminį siurblį prijungtum prie adatos.

  Jeigu hidroforas kelia triukšmą, jį galima įdėti į dėžę apšiltintomis sienelėmis. Geras akmens vatos sluoksnis - tai ir garso izoliacija.

  Galima hidroforą iškelti lauk. Mūsiškis specialioje duobėje prie šulinio. Aišku, duobę reikia gerai apšiltinti, kad žiemą neužšaltų. Net kieme negirdėti, kaip jis dirba. Ir mano kaimynas taip pasidarė.

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 3 metai 3 mėnesiai

  Sveiki. Mes irgi zadame patys kalti adata. Bet siuo metu stovi jau hidroforas ar galite patarti ar galima pakeisti ji i kita siurbli pvz gilumini ar kita? Nes jis labai kelia daug triuksmo. Arba kitoks sprendimas?aciu

 • Geras būdas skaldyti malkas   Prieš 3 metai 3 mėnesiai

  Yra lengvų kirvių malkų skaldymui. Aš čia naudoju sunkesnį, dabar turiu kitą. Esu matęs, kad moterys skaldo.

  Kaladės aukštį pasirenki pagal save. Kaip patogiau, taip dirbi.

 • Geras būdas skaldyti malkas   Prieš 3 metai 4 mėnesiai

  Tik pasitikslinu, ar moteriškai jėgai pritaikyta? Ir ar patogu kai ant žemės? Reikia gi kaskart susilenkti kertant...

 • Kaip ir kodėl išėjau   Prieš 3 metai 4 mėnesiai
 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 3 metai 4 mėnesiai

  Mano kontaktai yra skelbiami puslapio viršuje. Skambinkite, rašykite.

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 3 metai 4 mėnesiai

  Sveiki gal galima būtu jūsų kontaktą gauti norėčiau pabendrauti asmeniškai. Man reiktų šuliny padaryti grežinuką.

 • Kaip pasidaryti pigų ekonomaizerį   Prieš 3 metai 5 mėnesiai

  Šis ekonomaizeris yra pigus, bet palyginti menko efektyvumo. Siūlau jums darytis kitą, kurį pasistačiau ant savo židinio. Jis labai gerai veikia ir ant visokių krosnelių, "buržuikių", netgi lengviau padaromas!

  http://petrasdargis.lt/rasiniai/ir-zidinys-gali-deginti-dumus

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 3 metai 5 mėnesiai

  Sveiki.
  Yra kaime šulinys, kuriam labai dažnai pritrūksta vandens.
  Dugnas labiau link molio.
  Patarkit ar verta kaltis vandens adatą?
  Gal pažystat kas tuom uzsiima?
  Gal galit duoti kontaktus?
  Dekui

 • Kaip pasidaryti pigų ekonomaizerį   Prieš 3 metai 6 mėnesiai

  Sveiki, įrenginėju garažą, bus buržuikė šildymui, kūrenant jos kaminas labai karštas. Įmontavus kamine tokio tipo šilumokaitį 40-50mm storio ir 200-250cm ilgio per jį paleidus šildomas grindis, kažkiek užšils ar abejotinas reikalas? grindų plotas apie 30 kvadratinių metrų, vandens tūrio, gaila, nežinau.

 • Liudos šilumokaitis vandenį šildo dykai   Prieš 3 metai 6 mėnesiai

  Aš ir kupolą įvirinčiau, ir truputį žemiau nuleisčiau visą katilą. Namuose taip ir pasidariau. Dabar ir mano ekonomaizeris - su kupolu viduje. Labai gerai paima šilumą, kaista greitai.

 • Liudos šilumokaitis vandenį šildo dykai   Prieš 3 metai 6 mėnesiai

  Sveiki. Pagaliau pasidariau šį senai planuotą ekonomaizerį, tačiau manau, kad per mažai įleidau į vidų jo apačią. Vanduo šyla, veikia, tačiau manau kad galėčiau dar daugiau iš jo išspausti, nes 45l vandens iki 50 laipsnių sušyla tik per dvi kūrenimo valandas, todėl noriu patarimo. Kuris būdas būtų efektyvesnis, ar virinant kupolą iš siauresnio baliono, ar dar keletą centimetrų įleisti giliau patį balioną? Ačiū.

 • Iš kokio gyllio siurbtų hidroforas?   Prieš 3 metai 8 mėnesiai

  Kam reikia į didesnį aukštį pumpuoti vandenį, geriau rinktis išcentrinį daugiapakopį siurblį: https://www.google.com/search?q=Daugiapakopis+siurblys&source=lnms&tbm=i...
  O šiaip, visi tie išcentriniai siurbliai su didelėmis "galvomis" yra inžektoriniai.
  https://siurbliai.lt/produktas/m97-o-hp075-v230-1p50hzte-siurblys/
  Kurių inžektorius sumontuotas prie darbinio rato, jų pasiurbimo gylio neįtakoja, o tų, kurių inžektoriai montuojami šulinyje, pasiurbia iš giliau ... tai jau aprašyta ..

 • Kritinio mąstymo uždavinukas   Prieš 3 metai 8 mėnesiai

  5 centai

 • Iš kokio gyllio siurbtų hidroforas?   Prieš 3 metai 9 mėnesiai

  Sveiki. Žiūriu labai senai skelbtas forumas, bet pabandysiu įsiterpti. Pas mane šulinys yra apie 11 m stačiai iki vandens ir apie 4 m nuožulniai į rūsį. Be abejo hidroforas tiek nepakelia, tai aš padariau savaip. Šulinio apačioje +-3m nuo vandens pritvirtinau dar viena 700w siurblį ir maitinimą pajungiau nuo tos pačios reles rūsį, bendra galia apie 1kw ir abu siurbliai sudirba vienu metu. Na ir ką viskas veikia puikiausiai ir nereikia jokių dviejų vamzdžių ar giluminių, tuo labiau kad šulinio gylis tik metras. Sėkmės

 • Lengviausias būdas užpildyti hidroforą   Prieš 3 metai 10 mėnesių

  Jeigu šulinys nusenka, reikia jį gilinti arba kalti į šulinį adatą. O kaip kitaip prasimanysi vandens? Nebent maldomis prie švenčiausios Marytės paveikslo... :)

 • Lengviausias būdas užpildyti hidroforą   Prieš 3 metai 10 mėnesių

  Vyrai,

  Kaip pasidaryti sistemą, jeigu šulinyje vanduo nusenka, siurblys nebepatraukia, reikia laukti 1val kad prisipildytų šulinys. Kaip sukonstruoti, kad galėčiau naudotis sistema visą laiką?

  Sulinio gilinti negaliu.

 • DarGazo naminė verslovė - biodujos žiemą ir vasarą   Prieš 3 metai 10 mėnesių

  Petrai, kompresorių gamyklos Alytus neturėjo:)

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 3 metai 11 mėnesių

  sveiki skaudvilėje mama nusipirko namą bet vargsta su vandeniu šulinyje gal koki 20cm vandens , gal galėtumete rekomenduot koki zmogu kuris galetu kazka padaryt kad mano mama turetu vandens . padaryciau as bet deje esu uzsienyje . del asiskaitymo tai nenoreciau moket 600 ar 900€ euru . na kontakta savo galiu duot +447823 792513 rades praleista skambuti visada perskambinu .
  ačiū

Puslapiai

Užsiprenumeruoti Naujausi komentarai