Naujausi komentarai

 • Kaip pasidaryti pigų ekonomaizerį   Prieš 2 savaitės 6 dienos

  Šis ekonomaizeris yra pigus, bet palyginti menko efektyvumo. Siūlau jums darytis kitą, kurį pasistačiau ant savo židinio. Jis labai gerai veikia ir ant visokių krosnelių, "buržuikių", netgi lengviau padaromas!

  http://petrasdargis.lt/rasiniai/ir-zidinys-gali-deginti-dumus

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 1 mėnesis 5 dienos

  Sveiki.
  Yra kaime šulinys, kuriam labai dažnai pritrūksta vandens.
  Dugnas labiau link molio.
  Patarkit ar verta kaltis vandens adatą?
  Gal pažystat kas tuom uzsiima?
  Gal galit duoti kontaktus?
  Dekui

 • Kaip pasidaryti pigų ekonomaizerį   Prieš 1 mėnesis 1 savaitė

  Sveiki, įrenginėju garažą, bus buržuikė šildymui, kūrenant jos kaminas labai karštas. Įmontavus kamine tokio tipo šilumokaitį 40-50mm storio ir 200-250cm ilgio per jį paleidus šildomas grindis, kažkiek užšils ar abejotinas reikalas? grindų plotas apie 30 kvadratinių metrų, vandens tūrio, gaila, nežinau.

 • Liudos šilumokaitis vandenį šildo dykai   Prieš 1 mėnesis 1 savaitė

  Aš ir kupolą įvirinčiau, ir truputį žemiau nuleisčiau visą katilą. Namuose taip ir pasidariau. Dabar ir mano ekonomaizeris - su kupolu viduje. Labai gerai paima šilumą, kaista greitai.

 • Liudos šilumokaitis vandenį šildo dykai   Prieš 1 mėnesis 2 savaitės

  Sveiki. Pagaliau pasidariau šį senai planuotą ekonomaizerį, tačiau manau, kad per mažai įleidau į vidų jo apačią. Vanduo šyla, veikia, tačiau manau kad galėčiau dar daugiau iš jo išspausti, nes 45l vandens iki 50 laipsnių sušyla tik per dvi kūrenimo valandas, todėl noriu patarimo. Kuris būdas būtų efektyvesnis, ar virinant kupolą iš siauresnio baliono, ar dar keletą centimetrų įleisti giliau patį balioną? Ačiū.

 • Iš kokio gyllio siurbtų hidroforas?   Prieš 3 mėnesiai 2 savaitės

  Kam reikia į didesnį aukštį pumpuoti vandenį, geriau rinktis išcentrinį daugiapakopį siurblį: https://www.google.com/search?q=Daugiapakopis+siurblys&source=lnms&tbm=i...
  O šiaip, visi tie išcentriniai siurbliai su didelėmis "galvomis" yra inžektoriniai.
  https://siurbliai.lt/produktas/m97-o-hp075-v230-1p50hzte-siurblys/
  Kurių inžektorius sumontuotas prie darbinio rato, jų pasiurbimo gylio neįtakoja, o tų, kurių inžektoriai montuojami šulinyje, pasiurbia iš giliau ... tai jau aprašyta ..

 • Kritinio mąstymo uždavinukas   Prieš 3 mėnesiai 2 savaitės

  5 centai

 • Iš kokio gyllio siurbtų hidroforas?   Prieš 4 mėnesiai 1 savaitė

  Sveiki. Žiūriu labai senai skelbtas forumas, bet pabandysiu įsiterpti. Pas mane šulinys yra apie 11 m stačiai iki vandens ir apie 4 m nuožulniai į rūsį. Be abejo hidroforas tiek nepakelia, tai aš padariau savaip. Šulinio apačioje +-3m nuo vandens pritvirtinau dar viena 700w siurblį ir maitinimą pajungiau nuo tos pačios reles rūsį, bendra galia apie 1kw ir abu siurbliai sudirba vienu metu. Na ir ką viskas veikia puikiausiai ir nereikia jokių dviejų vamzdžių ar giluminių, tuo labiau kad šulinio gylis tik metras. Sėkmės

 • Lengviausias būdas užpildyti hidroforą   Prieš 5 mėnesiai 1 savaitė

  Jeigu šulinys nusenka, reikia jį gilinti arba kalti į šulinį adatą. O kaip kitaip prasimanysi vandens? Nebent maldomis prie švenčiausios Marytės paveikslo... :)

 • Lengviausias būdas užpildyti hidroforą   Prieš 5 mėnesiai 3 savaitės

  Vyrai,

  Kaip pasidaryti sistemą, jeigu šulinyje vanduo nusenka, siurblys nebepatraukia, reikia laukti 1val kad prisipildytų šulinys. Kaip sukonstruoti, kad galėčiau naudotis sistema visą laiką?

  Sulinio gilinti negaliu.

 • DarGazo naminė verslovė - biodujos žiemą ir vasarą   Prieš 6 mėnesiai 4 dienos

  Petrai, kompresorių gamyklos Alytus neturėjo:)

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 6 mėnesiai 1 savaitė

  sveiki skaudvilėje mama nusipirko namą bet vargsta su vandeniu šulinyje gal koki 20cm vandens , gal galėtumete rekomenduot koki zmogu kuris galetu kazka padaryt kad mano mama turetu vandens . padaryciau as bet deje esu uzsienyje . del asiskaitymo tai nenoreciau moket 600 ar 900€ euru . na kontakta savo galiu duot +447823 792513 rades praleista skambuti visada perskambinu .
  ačiū

 • DarGazo naminė verslovė - biodujos žiemą ir vasarą   Prieš 6 mėnesiai 3 savaitės

  esu suzaveta Jusu isradingumu....pagal Jus bandysiu pasidaryti distiliatoriu-vandeniui,ne sielai....

 • DarGazo naminė verslovė - biodujos žiemą ir vasarą   Prieš 6 mėnesiai 3 savaitės

  Viduje likusi drėgmė?.. Ar jums neatrodo, kad šimtus kartų daugiau drėgmės gauna talpyklos išorė? Ir vandens, ir deguonies...

  O talpyklos vidų labiausiai ėda biodujose likęs sieros vandenilis. Iš metalo drožlių esame padarę sieros vandenilio filtrą (jis čia neaprašytas), bet dalis tikriausiai lieka neišvalyta. Nieko nėra amžino, per laiką ir storasienė talpykla neišvengiamai surūdys, bet aš tikiuosi, kad mano amžiui užteks. Kiek dar gyvensiu? Na, gal 100 metų, bet tikrai ne ilgiau... :)

 • DarGazo naminė verslovė - biodujos žiemą ir vasarą   Prieš 6 mėnesiai 3 savaitės

  Labas Petrai. o drėgmė po vandens išstumimo nepakenks metalui? nepradės rudyt? ar rudijimui būtinas deguonis

 • Lengviausias būdas užpildyti hidroforą   Prieš 7 mėnesiai 1 savaitė

  Įsiurbimo indas nėra būtinas. Jis tik palengvina sistemos užpildymą. Pripylei tą indą vandens, įjungei siurblį, ir viskas veikia iš pirmo karto.

 • Lengviausias būdas užpildyti hidroforą   Prieš 7 mėnesiai 1 savaitė

  Aš galvoju pasidaryti tokią sistemą - dalių eiliškumas nuo žemiausios vietos: atbulinis vožtuvas-daugiasluoksnis vamzdis-filtras-siurblys. Ar filtrą prieš siurblį galima statyti tik esant pasiurbimo indui? Juk turėtų veikti ir be jo teoriškai. Vandens paviršius nuo siurblio apie 4 metrai

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 7 mėnesiai 1 savaitė

  Niekaip. Bent jau aš nežinau ir net neįsivaizduoju, kaip panardinamą giluminį siurblį būtų galima prijungti prie adatos.

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 7 mėnesiai 2 savaitės

  Padėkite ir paaiškinkite kaip pajungti adata prie giluminio siurblio. Neužtenka vandens laistymo sistemai...

 • Iš kokio gyllio siurbtų hidroforas?   Prieš 7 mėnesiai 2 savaitės

  Nerašykite vėjų ir neklaidinkit žmonių.

  Diletantams turiu paaiškinti, kaip  vandenį kelia hidroforas.

  Iš tiesų vandenį kelia atmosferos slėgis, o hidrodroforo siurblys tik daro vakuumą. Siurbliui vamzdyje išretinus orą, į tą vietą atmosferos slėgiu iš šulinio stumiamas vanduo. Žemės atmosferos slėgis ties jūros lygiu yra viena atmosfera. O viena atmosfera - tai slėgis, kurį sukelia 10 metrų vandens stulpas. Taigi atmosfera gali pakelti (teoriškai) vandenį į 10 metrų aukštį. Praktiškai tai neįmanoma - trukdo trintis, be to, hidroforo siurblys nesukelia absoliutaus vakuumo. Kalbos apie tai, kad paprastas (ne inžektorinis) hidroforas gali vandenį siurbti iš 70 metrų gylio yra absoliutus nusišnekėjimas.

  Iš tiesų yra svarbu ne gręžinio gylis, bet atstumas nuo siurblio iki vandens paviršiaus gręžinyje. Jeigu šis atstumas 5 metrai, tai vanduo atmosferos slėgiu keliamas 5, bet ne 70 metrų. Visada tai žinokit - yra svarbu aukščių skirtumas nuo siurblio iki vandens paviršiaus šulinyje/gręžinyje. Tas skirtumas techniniuose dokumentuose paprastai žymimas raide H.

  Aišku, yra svarbus ir vamzdžio storis. Siurbti kokteilį pro ploną šiaudelį yra daug sunkiau, negu pro storėlesnį vamzdelį. Bet ir storiausiu vamzdžiu nepasiurbsite vandens iš 10 metrų.

   

 • Iš kokio gyllio siurbtų hidroforas?   Prieš 7 mėnesiai 3 savaitės

  Pats savo rankomis dariau abscini grezini. Ir tikrai galiu paneigti si dalyka jog hidroforas nepakels daugiau nei 7m. Kolkas grezinys 12m, paprastas hidroforo siurbliukas traukia be vargo. Ta pati siurbli dar isbandziau darant laistymo sistema. Siurblys parsitraukia vandeni is 70m! O aukstis nuo vandens pavirsiaus iki hidroforo kazkur 5m. Padariau isvada kad svarbu padavimo vamzdzio storis, kad siurblys neuzsivakumuotu

 • Pilsūdo vienkiemio paslaptis   Prieš 8 mėnesiai 1 savaitė

  Jeigu jie žiūrės kitaip, tada nacis nežudysi jų vaikų ir moterų, netaškysi jų kūdikių galvų į medžių kamienus, kaip darė tavo bendraminčiai?

 • Pilsūdo vienkiemio paslaptis   Prieš 8 mėnesiai 1 savaitė

  tegu žydai nežiūri į gojus taip

 • DarGazo biodujos vidaus degimo varikliui   Prieš 8 mėnesiai 3 savaitės

  Skaityk, studijuok, viskas yra aprašyta ir parodyta.

  Kai aš dariau generatorių, nieko panašaus neturėjau. Jeigu nori ko nors daugiau, skambink telefonu.

 • DarGazo biodujos vidaus degimo varikliui   Prieš 8 mėnesiai 4 savaitės

  Būtų įdomu reportažas filmuotas, kaip tai vyksta. Beje kokie atstumai turi būti išlaikomi nuo reaktoriaus iki pastatų ar sklypo ribos?

 • DarGazo biodujos vidaus degimo varikliui   Prieš 8 mėnesiai 4 savaitės

  Veikia kaip veikęs. Jokio komposto jame nesusidaro - tai juodas išpuvęs  dumblas, jis ištraukiamas, traukiant lauk senąjį mėšlą. Arba stumiamas lauk, vasarą pro kitą vamzdį pilant į generatorių vandenį ir žolę, obuolių išspaudas. Pasižiūrėkit schemas ir viską suprasit. Yra aprašymai.

 • Viena beprotybės diena   Prieš 8 mėnesiai 4 savaitės

  Vis dėlto buvo žydšaudys, teko paistalus trinti, jį patį blokuoti.

 • DarGazo biodujos vidaus degimo varikliui   Prieš 8 mėnesiai 4 savaitės

  Sveiki, a dar veikia jūsų dujų generatorius? Kaip seksi jį išvalyti nuo susidariusiu komposto, ar dar neteko?

 • Natūralus skalbiklis, valiklis ir indų ploviklis   Prieš 10 mėnesių 4 savaitės
 • Lengviausias būdas užpildyti hidroforą   Prieš 11 mėnesių 4 dienos

  Sistema veikia.

  Bet atbulinį vožtuvą perkėliau kitur ir pastačiau prieš siurblį. Ačiū už pastebėjimą. Vožtuvą pastačiau ne pačiame šulinyje, bet tuoj prieš siurblį ir siurbimo indą. Tai reikalinga todėl, kad siurblyje ir siurbimo inde laikytųsi slėgis. Laikant siurbimo inde neigiamą slėgį, iš vandens ima išsiskirti jame ištirpęs deguonis, jo ima darytis vis daugiau ir daugiau, kol vieną dieną dujų prisipildo visas indas, ir tenka iš naujo jį pripildyti vandens. Pastačius atbulinį vožtuvą prieš siurblį, ir visoje sistemoje laikant kelių atmosferų slėgį, šitos problemos nelieka.
  Kodėl ir kaip ir skysčių ima išsiskirti ištirpusios dujos ir kaip jos pašalinamos, rašoma čia. Ten kalbama apie šildymo sistemas, bet tie patys reiškiniai gali prasidėti ir vandentiekyje.

 • Lengviausias būdas užpildyti hidroforą   Prieš 11 mėnesių 6 dienos

  Sveiki,

  Sakykite, ar veikia ta sistema su papildomu siurbimo indu? Ar hidroforas traukia vandenį iš adatos į tą papildomą indą?
  Ir kam jau namuose statėte atbulinį vožtuvą? Ir ar palikote atbulinį vožtuvą adatos pradžioje, pastačius įsiurbimo įndą?

  Ačiū

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 11 mėnesių 1 savaitė

  Sveiki, gal turit foto kaip ten tas reikalas atrodė smėliui plauti? ir visa kita?

 • Du pigiausi būdai šildyti namą   Prieš 11 mėnesių 1 savaitė

  Taip, galima šilumą siurbti iš gruntinio vandens, tai būtų labai efektyvu. Bet viename šulinyje yra palyginti nedaug vandens, ir jį galit užšaldyti. Todėl patariama tam reikalui turėti du šalia vienas kito esančius šulinius. Iš vieno pumpuoji vandenį, atšaldytą grąžini į kitą. Du šalia esantys šuliniai veikia kai susisiekiantys indai. Tekėdamas gruntu iš vieno šulinio į kitą, vanduo gauna grunto šilumos.
  Aišku, kasti šalia antrą šulinį būtų brangu. Daug paprasčiau pasidaryti nedidelį  gręžinį gruntiniam vandeniui arba įsikalti adatą. Vandenį siurbtumėt iš gręžinuko/adatos, o atšaldytą grąžintumėt į šulinį.

 • Du pigiausi būdai šildyti namą   Prieš 11 mėnesių 1 savaitė

  Ar butu galima šilumos siurbimui naudoti šulini? Namie miesto vandentiekis. Sulinys stovi nenaudojamas. Vieta slapia, sulinyje vandens su lig zemes pavirsiumi visa dregnaji sezona, 5 ar 6 rentiniai.

 • Natūralus skalbiklis, valiklis ir indų ploviklis   Prieš 11 mėnesių 1 savaitė

  Puikus straipsnis. Borakso nedideliais kiekiais galima nusipirkti boraksas.lt

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 11 mėnesių 2 savaitės

  Aš naudoju paprastą kasetinį filtrą, kokių pilnos santechnikos parduotuvės.

  Štai kad ir toks:

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 11 mėnesių 2 savaitės

  Jei atbulinį vožtuvą dėsi prie hidroforo, kaip užpildysi sistemą?

  Kodėl negali vožtuvo sukti prie adatos, kaip visi daro?

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 11 mėnesių 2 savaitės

  Neįsivaizduoju, kaip tu siurblį įkiši į adatą.

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 11 mėnesių 2 savaitės

  Sveiki,

  Darysiu adatinį šulinį, noriu paklausti - kur statyti atbulinį vożtuvą? Apačioje adatos nepastatysi jo, gal statosi prie pačio hidroforo?
  Ačiū

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 11 mėnesių 2 savaitės

  Sveiki, jeigu pas mus šulinyje yra panardinamas siurblys, ar įmanomą prie jo prijungti adatą?

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 11 mėnesių 3 savaitės

  Sveiki, niekur nerandu tokios plaunamos kasetės filtrui. Gal turite nuorodą? Vanduo eina su smulkiu smėliu, greitai užkemša čiaupų sietelius. Būčiau dėkingas.

 • Šulinio adatą galima išplauti   Prieš 12 mėnesių 3 dienos

  Sveikas Evaldai, o jeigu adatos filtrą užpilti ne smėliu, o labai smulkia skaldele. Ar ne geriau būtų?

 • Hidroponikos įrangą sukti pradėjo saulė   Prieš 1 metai 5 dienos

  Įtampa svyruoja nuo 10 iki 14 V, bet akumuliatorius niekada 12 V neturi? Jis vengia tų 12 V ir peršoka?

  Rašykit mąstydami.

 • Hidroponikos įrangą sukti pradėjo saulė   Prieš 1 metai 1 savaitė

  Akumuliatorių tech parametrai... Ah tai yra talpa ampervalandomis . Vadinasi jei 45 ah , tai 1 val akumuliatorius gali tiekti 45 amperų srovę.. yra dar momentinė maksimali galia. Bet čia jau priklauso. Akumuliatorius niekad 12 v neturi. Svyruoja nuo 10 iki 14

 • Sveiki atvykę į Petro Dargio gyvenimą!   Prieš 1 metai 1 savaitė

  Religingumas yra pirmas psichinės ligos požymis, kuriai paūmėjus, atsiranda fanatizmas. Bažnyčia yra ne Dievo namai. O žmonių pramanas. Lt buvo pagonys. Dabar krikščionys. Yra logikos?

 • Adata šulinyje - nė 100 eurų   Prieš 1 metai 1 mėnesis

  Į adatą reikia pilti vandenį ir stebėti, pasiekus vandeningą sluoksnį vanduo ims susigerinėti. Lygis adatoje turėtų sutapti su vandens lygiu šulinyje.

 • Kaip išivirti sveiko naminio muilo?   Prieš 1 metai 1 mėnesis

  Taip, galima dėti bet kokius riebalus, net augalinius. Kuo kietesni riebalai, tuo muilas kietesnis.

   

 • Kaip išivirti sveiko naminio muilo?   Prieš 1 metai 1 mėnesis

  Laba diena , dėkoju už puikią , naminio muilo, gaminimo instrukciją.Turiu klausimą.Ar galima vietoje kiaulienos vidinių taukų naudoti ožkienos vidinius taukus.Ožkienos lydyti vidiniai taukai yra kietesni.
  Iš anksto dėkoju

 • Viena beprotybės diena   Prieš 1 metai 2 mėnesiai

  Vis dažniau girdžiu siūlymų susidomėti Holokausto priežastimis. Žydšaudžių palikuonių supratimu, reikėtų suprasti jų numylėtinio Hitlerio motyvus ir jį pateisinti, suverčiant kaltę pačioms aukoms.

  Tačiau Holokausto ideologinėmis priežastimis domisi ne tik žydšaudžiai, bet ir padorūs žmonės. Štai vienas  tokių bandymų. Paskaita netrumpa, rusų kalba, bet jei įdomu, paklausyti verta.
  https://www.youtube.com/watch?v=cTRnSxq-m8s&t=6168s

 • Viena beprotybės diena   Prieš 1 metai 2 mėnesiai

  Atleiskit, nesupratau, ar tai žydšaudžių šalininko, ar padoraus žmogaus nuomonė.
  Jeigu rašo žydšaudžių šalininkas, tada su juo viskas aišku - Tūbinėse sušaudyti vaikai buvo kalti dėl kažko, ir tavo numylėtinis Hitleris įvykdė teisingumą.

  Bet jeigu rašo sveiko proto žmogus, tada viskas daug sudėtingiau, nes antisemitizmo šaknys turi labai senas šaknis, jos siekia ankstyvosios krikščionybės metus, kada po nesėkmingo žydų sukilimo Romos imperija užsiėmė tradiciniu nepaklusniųjų naikinimu, vėliau tai buvo perduota ir valstybinei Romos imperijos religijai - krikščionybei. Katalikiški "istorikai" šiandien nutyli, kad pagal jų antisemito Augustino teologinius svaičiojimus žydai atsakingi už Abelio žūtį ir todėl privalo nešioti ant savo drabužių gėdos lopus. Ispanijos inkvizicijos laikais tai iš tiesų buvo daroma! Taigi Hitleris, prisiuvęs žydams "Dovydo žvaigždes" nebuvo labai originalus. Antisemitizmo apstu ir Naujojo testamento evangelijose, kurių uolūs katalikai nėra skaitę. Būtinai paskaitykit, ypač tas vietas, kur prietaringi žydai prisiima prakeiksmą (!) ant savo ir savo vaikų galvos. Kvailiau nesugalvosi. O kvailos krikščioniškos siaubo pasakos apie krikščionių kūdikių kraują geriančius žydus liaudyje neatsirado savaime - jas po Europą laiškais skleidė tie patys "gailestingieji" Ispanijos inkvizitoriai.

  Bet tai tik istorinės religinės antsemitizmo šaknys. Po pralaimėto pirmojo pasaulinio karo ambicingiems vokiečiams atsirado aktualija - kaip paaiškinti tą pralaimėjimą, kam suversti kaltę? Atpirkimo ožiai - irgi nelabai originalus sprendimas, bet pasiekęs valstybinį lygį, tapo tautos tragedija.

  Sakyčiau, ne tik žydų tautos. Savo raštingus, labiau mokytus kaimynus sunaikinę mūsų broliai lietuviai prarado ir patys. Jie prarado didžiulę bendrosios kultūros dalį. Ar mes, tokia svarbi pasaulio bamba, "Šiaurės Atėnai", turim bent vieną Nobelio laureatą? O žydai litvakai?..

Puslapiai

Užsiprenumeruoti Naujausi komentarai