Dargazas vėl nori augti

Kategorijos: 

"Petrai, kaip tavo Dargazas žiemą? - klausia pažįstami ir nepažįstami. - Yra kokios naudos?"

Kur nebus!

Po sniegu Dargazas miega,

Mėšlo dujos po ledu!

Iš tiesų po sniegu ir po tuo kupolu snaudžia metanogeninės bakterijos, apsnigti saulės kolektoriai jų nei kiek nepašildo. Gal kiek metano dar ir pagamina, bet nė nedraskau plėvelės, nelendu žiūrėti. Yra automatika, yra kompresorius - jei kiek pagamina, viskas suvaroma į požeminį rezervuarą. Jis 2,5 kubo talpos. Tai storasienė, aukštą slėgį atlaikant suskystintų dujų bačka. Dabar joje likęs 6 atmosferų slėgis. O kiek dujų? Atliekame nesudėtingą aritmetinį veiksmą: 6×2,5+2,5=17,5 kubinio metro. Ar užteks?..

 

Žiema jau eina į pabaigą, per tris mėnesius sudeginau 10 kubinių metrų. Balandžio mėnesį kaimynas atveš skysto mėšlo. Išpumpuos seną - supils naują. Gegužės mėnesį Dargazas vėl pūkšės. Taigi turi užtekti iki gegužės.

Užteks ir liks.

Dujas kol kas naudoju tik maistui gaminti. O norėtųsi dar ir trobai šildyti... Bet vieno 30 kubų talpos biodujų generatoriaus aiškiai mažai. Reikėtų dar vieno. Tą įkasčiau giliau į žemę - dujų gamintų ir žiemą. Kito kompresoriaus, papildomos automatikos jau nereikės - naująjį generatorių prijungčiau prie dabartinės sistemos. Sąnaudos jau nedidelės, o galingumas padvigubėtų.

Dabar kreipiuosi į savo draugus, pažįstamus ir nepažįstamus, kurie skaitote šias eilutes: gal turit parduoti 30 kubų talpos metalinę bačką? Arba žinot, kas turi? Jei taip, praneškite man asmenine žinute į elektroninį paštą petrasdargis@gmail.com

Būsiu labai dėkingas.