Lengviausias būdas užpildyti hidroforą

Kategorijos: 

Kas turi naminį vandentiekį ir naudojasi hidroforu, žino, kaip sunku užpildyti sistemą ir paleisti siurblį. Bet yra vienas labai paprastas būdas paleisti siurblį iš pirmo karto.

 

Prieš siurblį reikia statyti siurbimo indą. Tai gali būti nedidelis dujų balionas, gal net gesintuvas. Svarbu, kad jame tilptų vandens daugiau, negu vamzdyje nuo siurblio iki šulinio dugno. Aš panaudojau seną automobilinį dujų balioną, šiek tiek jį sutrumpinęs ir įvirinęs du antgalius - vieną žemai šone (ne pačiame dugne, tegu dugne lieka nuosėdos), kitą viršuje. Viršuje dar įstačiau ventilį, pro kurį užpildau siurbimo indą. Paprasčiausiai pripili indą vandens, ir sistema paruošta darbui.

Tikriausiai iš pirmosios nuotraukos eina suprasti, kad siurblys siurbia vandenį pro indo apačią, o į indą siurbiamas vanduo atbėga pro indo viršų. Išjungus siurblį, inde visada lieka vandens. Tokia sistema be automatikos galima naudotis ir be atbulinio vožtuvo. Įjungi siurblį - iškart bėga vanduo, išjungi - sistema nelieka visai tuščia.

Aš atbulinį vožtuvą visgi stačiau. Bet ne šulinio dugne, kur jis dažnai užsineša smėliu, bet toliau už siurblio, jau namuose. Mano siurblys stovi prie šulinio, vandenį atvaro į vonios kambarį, čia pastatytas atbulinis vožtuvas, išsiplėtimo indas ir slėgio relė.

Kuo ši sistema geresnė už įprastą? Ji patogesnė ne tik užpildyti. Dabar jau filtrą galima statyti prieš siurblį, o man tai labai svarbu, nes naudojuosi šulinio adata. Iš adatos eina nemažai smulkaus smėlio, kurio nesulaiko jos filtras. Ir pats siurblys, ir atbulinis vožtuvas, ir slėgio relė dabar jau gauna švarų vandenį, be dribsmėlio.

Kodėl siurblį iš namų išnešiau prie šulinio? Troba stovi ant kalvelės, aukščio skirtumas nuo jos iki šulinio - per du metrus. Kol nesinaudojau šulinio adata, tas skirtumas man nebuvo svarbu, bet su adata teko taupyti kiekvieną siurbimo metrą. Teoriškai siurblys gali siurbti vandenį iš 9 metrų gylio, bet siurbiant pro adatą atmosferos slėgio vos užtenka ir septyniems metrams. O kelti aukštyn siurblys gali nors ir 20. Taigi kuo žemiau siurblys, tuo geriau jis siurbia.