Lengviausias būdas užpildyti hidroforą

Kategorijos: 

Kas turi naminį vandentiekį ir naudojasi hidroforu, žino, kaip sunku užpildyti sistemą ir paleisti siurblį. Bet yra vienas labai paprastas būdas paleisti siurblį iš pirmo karto.

 

Prieš siurblį reikia statyti siurbimo indą. Tai gali būti nedidelis dujų balionas, gal net gesintuvas. Svarbu, kad jame tilptų vandens daugiau, negu vamzdyje nuo siurblio iki šulinio dugno. Aš panaudojau seną automobilinį dujų balioną, šiek tiek jį sutrumpinęs ir įvirinęs du antgalius - vieną žemai šone (ne pačiame dugne, tegu dugne lieka nuosėdos), kitą viršuje. Viršuje dar įstačiau ventilį, pro kurį užpildau siurbimo indą. Paprasčiausiai pripili indą vandens, ir sistema paruošta darbui.

Tikriausiai iš pirmosios nuotraukos eina suprasti, kad siurblys siurbia vandenį pro indo apačią, o į indą siurbiamas vanduo atbėga pro indo viršų. Išjungus siurblį, inde visada lieka vandens. Tokia sistema be automatikos galima naudotis ir be atbulinio vožtuvo. Įjungi siurblį - iškart bėga vanduo, išjungi - sistema nelieka visai tuščia.

Aš atbulinį vožtuvą visgi stačiau. Bet ne šulinio dugne, kur jis dažnai užsineša smėliu, bet toliau už siurblio, jau namuose. Mano siurblys stovi prie šulinio, vandenį atvaro į vonios kambarį, čia pastatytas atbulinis vožtuvas, išsiplėtimo indas ir slėgio relė.

Kuo ši sistema geresnė už įprastą? Ji patogesnė ne tik užpildyti. Dabar jau filtrą galima statyti prieš siurblį, o man tai labai svarbu, nes naudojuosi šulinio adata. Iš adatos eina nemažai smulkaus smėlio, kurio nesulaiko jos filtras. Ir pats siurblys, ir atbulinis vožtuvas, ir slėgio relė dabar jau gauna švarų vandenį, be dribsmėlio.

Kodėl siurblį iš namų išnešiau prie šulinio? Troba stovi ant kalvelės, aukščio skirtumas nuo jos iki šulinio - per du metrus. Kol nesinaudojau šulinio adata, tas skirtumas man nebuvo svarbu, bet su adata teko taupyti kiekvieną siurbimo metrą. Teoriškai siurblys gali siurbti vandenį iš 9 metrų gylio, bet siurbiant pro adatą atmosferos slėgio vos užtenka ir septyniems metrams. O kelti aukštyn siurblys gali nors ir 20. Taigi kuo žemiau siurblys, tuo geriau jis siurbia.

Komentarai

Siurbimo indas

Sveiki,

Sakykite, ar veikia ta sistema su papildomu siurbimo indu? Ar hidroforas traukia vandenį iš adatos į tą papildomą indą?
Ir kam jau namuose statėte atbulinį vožtuvą? Ir ar palikote atbulinį vožtuvą adatos pradžioje, pastačius įsiurbimo įndą?

Ačiū

Atbulinį vožtuvą perkėliau kitur

Sistema veikia.

Bet atbulinį vožtuvą perkėliau kitur ir pastačiau prieš siurblį. Ačiū už pastebėjimą. Vožtuvą pastačiau ne pačiame šulinyje, bet tuoj prieš siurblį ir siurbimo indą. Tai reikalinga todėl, kad siurblyje ir siurbimo inde laikytųsi slėgis. Laikant siurbimo inde neigiamą slėgį, iš vandens ima išsiskirti jame ištirpęs deguonis, jo ima darytis vis daugiau ir daugiau, kol vieną dieną dujų prisipildo visas indas, ir tenka iš naujo jį pripildyti vandens. Pastačius atbulinį vožtuvą prieš siurblį, ir visoje sistemoje laikant kelių atmosferų slėgį, šitos problemos nelieka.
Kodėl ir kaip ir skysčių ima išsiskirti ištirpusios dujos ir kaip jos pašalinamos, rašoma čia. Ten kalbama apie šildymo sistemas, bet tie patys reiškiniai gali prasidėti ir vandentiekyje.

Aš galvoju pasidaryti tokią

Aš galvoju pasidaryti tokią sistemą - dalių eiliškumas nuo žemiausios vietos: atbulinis vožtuvas-daugiasluoksnis vamzdis-filtras-siurblys. Ar filtrą prieš siurblį galima statyti tik esant pasiurbimo indui? Juk turėtų veikti ir be jo teoriškai. Vandens paviršius nuo siurblio apie 4 metrai

Veiks

Įsiurbimo indas nėra būtinas. Jis tik palengvina sistemos užpildymą. Pripylei tą indą vandens, įjungei siurblį, ir viskas veikia iš pirmo karto.

Vyrai,

Vyrai,

Kaip pasidaryti sistemą, jeigu šulinyje vanduo nusenka, siurblys nebepatraukia, reikia laukti 1val kad prisipildytų šulinys. Kaip sukonstruoti, kad galėčiau naudotis sistema visą laiką?

Sulinio gilinti negaliu.

Burtais vandens nepadarysi

Jeigu šulinys nusenka, reikia jį gilinti arba kalti į šulinį adatą. O kaip kitaip prasimanysi vandens? Nebent maldomis prie švenčiausios Marytės paveikslo... :)