Bambalio hidroponika - amžinai palaistytas daržas

Kategorijos: 

Vakar internete radau visai neblogą idėją. Šiandien išmėginau. Labai nesunku pasidaryti. Perpjauni bambalį pusiau (maždaug), kamštelyje prigręžioji mažyčių skylučių (aš naudojau 3 mm grąžtą, nors galima badyti žirklėmis), tuos du indelius sustatai vieną į kitą. Vieną pripili vandens, o kitą - žemių. Vanduo iš apatinio indelio molekuline trauka turi kilti aukštyn žeme ir drėkinti augalų šaknis.

Tai - beveik hidroponika, nors galima būtų auginti ir viename vandenyje, be žemės, o vietoj grunto naudoti keramzito granules arba žvyrą. Aš išėjau į kiemą ir pasisėmiau atšilusio kurmrausio juodžemio. Vandenį pasėmiau iš kambarinio hidroponikos šiltnamio bačkos. Tame vandenyje yra ir trąšų, ir deguonies - dieną naktį burbuliatorius bačkoje kelia burbulus. Pasodinau svogūnus - ir tuos mažyčius, ir dideles galvas.

Daržovių šaknys bus visada drėgnos - dėl to neabejoju. Bet dar nesu tikras, kad eksperimentas pavyks. Įtarimų man kyla dėl to,  kad mano bambaliai skaidrūs, gavę šviesos, vandenyje gali suvešėti dumbliai. Geriau tiktų tamsūs alaus ar giros bambaliai, bet tokių neturėjau.

Komentarai