Tinginio daržas išmoko gyventi pats

Kategorijos: 

Paskutinis darbas, kurį turėjom atlikti, automatizuodami tinginio daržą - įtaisyti automatinį vandens reguliavimą. Dabar hidroponikos bačkelė pati pasipildo vandeniu, o aš galiu ramus išvažiuoti kur nors kelioms savaitėms, ir nieko neatsitiks: daržas pats pasilaisto, pat atsiaušina ir išsivėdina per vidurdienio karščius, pats pasišildo paryčiais, kada atvėsta oras. Ravėti hidroponikos daržo nereikia, kaupti - irgi.

 
Turime du hidroponikos šiltnamius. Anksčiau bačkeles papildydavau vandeniu pats, atnešdamas kibirais arba atsitempdamas vandentiekio žarną. Dabar lauko vandentiekis atvestas iki pat bačkų, o juose įtaisytos tualeto bakelių plūdės. Vanduo nusenka - plūdė nusileidžia ir atidaro vožtuvą. Bačękelė prisipildo - vožtuvas užsidaro. Visai kaip tualete. Vanduo per visas lysves cirkuliuoja ratu ir grįžta atgal į bačką. Laikmatis cirkuliacijos pompą įjungia sykį per valandą penkiolikai minučių.

Oro temperatūrą ir santykinę drėgmę reguliuoja Vinco išrasta šiltnamio automatika. Ką dar?

Tikriausiai užteks. Labai norint, dar galima būtų sukurti elektroninę trąšų automatiką, kad vandenyje išsilaikytų ta pati nustatyta trąšų norma. Bet tai jau būtų žaidimas. Sykį per dvi savaites patikrinti trąšų koncentraciją ir šarmingumą - tiek to darbo. Juk mūsų šiltnamiai, kai pasodiname ar pasėjame daržoves, ir taip gyvena savarankišką savo gyvenimą. Tokios automatikos, kad agurkai patys pareitų į trobą, tikriausiai irgi nedarysime.

Komentarai

as irgi turiu hidroponika

(Deja, šio komentaro negalima paskelbti, nes jis parašytas nelietuviškais rašmenimis. - P.D.)

Jei vanduo įteka pastoviai,

Jei vanduo įteka pastoviai, Ph lygis kinta pastoviai ? Kuo karščiau, tuo daugiau vandens nugaruoja per augalus, tuo dažniau reikia balansuoti ph. Aš atsisakiau šitos idejos.Gal geriau tureti didesnę talpa,(apie puse tonos bent) negu leisti pildytis sistemai automatiškai ?

Jokių problemų

Pritaikius automatiką, dėl pH nepastebėjome jokių problemų ir pakitimo. Kaip tikrindavome kas dvi savaitės, taip ir tikriname. Paprastai po dviejų savaičių tenka jį šiek tiek atstatyti, bet ne visada. Nėra jokio pH skirtumo, ar vandenį pylinėsi pats, ar tam tikru ritmu jis įbėgs automatiškai.

Dėl tavo pH, jeigu jis nenormaliai padidėjo, galėjo būti kokia nors kita problema, tarkim, įsimetė puvimo bakterijų.

Hidroponine talpa yra tik

Hidroponine talpa yra tik 100L,o vandentiekio Ph yra apie 7,5. Sistemoje paprastai buna apie 5,7 - 5,9. Papildžius visada kokia 30L vandens sistemoje pasidaro perdidelis Ph. Reikia koreguoti visada.
Galvoju pasidaryt didelę talpą, tik esant plokčiam sklypui nemažai vargo reiktu įdėti ją įkasant.Arba daryti perpumpavimo automatiką.

pH didokas...

Na taip, jei iš vandentiekio bėga 7.5, tai ne nuostabu, kad sistemoj greitai jis užkyla... Didesnė talpa duos patogumą, rečiau užpildysit ir vienu ypu parūgštinsit.