Kasdienės banalybės

Kategorijos: 

Šiandien vėl gavau interneto išminties siuntą. Nei autoriaus, nei šaltinio. Tiesiog iš dangaus nukrenta išmintingi nurodymai su gražiais paveiksliukais. O taip, paveiksliukai  labai svarbu - šį sykį  išminties perlai papuošti spalvingais Trakų vaizdeliais. Vaizdo stereotipas labai harmoningai dera su minčių stereotipais ir prasmingai papildo viens kitą. Ar negražu?

Naujoji išminties siunta pavadinta kasdienėmis įžvalgomis. Kai kurios iš tų įžvalgų tokios banalios, kad neverta aukoti jūsų prasmingo laiko (apie prasmę irgi sužinojau iš čia). Bet kai kurios - visiškai nieko, galėtų ir jus pralinksminti. Štai kad ir ta:

Gyvenkite protu, bet klausykite širdies. O kodėl ne? Maitinkitės mėsa, bet valgykit svogūnus. Žiūrėkite televizorių, bet klausykitės radijo... Gyvenkite taip, bet darykit kitaip.

Viskas gyvenime ateina tik tada, kai esame tam pasiruošę. Pavyzdžiui, mirtis. Nesiruošk mirčiai, ir ji niekada neateis.

Turtingiausias tas, kuris gyvena prasmingai. Prasmingiausiai gyvena turtingi.

Pirma gimsta mintis, paskui ima keistis gyvenimas. Negalvok apie mirtį, ir gyvenimas nesibaigs.

Nelenktyniaukite su kitais, lenktyniaukite su savimi. O aplenkę parodykit špygą.

Gyvenime nebūna klaidų - tik pamokos. Daugiausia išmoko tie, kurie palindo po traukiniu

Jeigu norite daug pasiekti, turite daug rizikuoti.
Daugiausia pasiekia išminuotojai.

Sėkmė svarbu, bet prasmė dar svarbiau. Prasmė svarbu, bet laimė dar svarbiau. Laimė svarbu, bet meilė dar svarbiau... Ir taip vis svarbyn. Kokia įžvalga būtų visų svarbiausia?

Gal ši?

Kuo griežtesni sau esame, tuo švelnesnis mums bus likimas. Likimas yra švelniausias savižudžiams.

Atleisk jiems, Viešpatie, jie nežino, ką sako!

Amen.

Komentarai

Karvė

Joa, turiu ir aš alergija tokioms beprasmybėms....

Taip, nesąmones reikia

Taip, nesąmones reikia suprasti kažkaip netiesiogiai, ir banalūs beprasmiški plepalai atrodys kaip labai plati išmintis. :))))

Na jei nesupranti

kas norima pasakyti, tai dar nereiškia kad sakoma nesąmonė.
Beje, tavo pastebėjimai apie bažnyčią, religiją tau tikriausiai atrodo kaip labai plati išmintis :D Na tiems, kurie tiki rojumi ir panašiomis bažnytinėmis nesamanėmis gal ir išmintis, bet mąstantiems žmonėms savaime suprantama. Bet tu nepergyvenk, ir be tavęs bažnyčia daugelis nebetiki.

Bevardi žmogau, jeigu matai

Bevardi žmogau, jeigu pamatei didelę išmintį, kurios kiti neįstengia suprasti, tai ko nebuvai toks mielaširdingas, neatskleidei jos, neparodei, kaip banalybę paversti prasmingai dalykais? Neturi argumentų, šneki tik šiaip, iš savo "autoriteto"? Tada geriau patylėti.

O kaip man atrodo mano paties pastebėjimai? Aš tai žinau ir pats, be tavo pagalbos. Tau patarčiau svečiuose elgtis šiek tiek mandagiau - ši svetainė nėra skirta davatkų pasipjaudymams ar kunigų pašūkavimams. Tu jau ne pirmą sykį ateini čia išsikrauti, ir aš priverstas nutraukti tavo kvailiavimus.

Petrai, be reikalo tu jį

Petrai, be reikalo tu jį nutildei. Paskaityti priešgyniavimų yra įdomu, tai pagyvina temą.

Aš irgi suprantu, kad

Aš irgi suprantu, kad diskusija yra variklis - svarbu laikytis šiek tiek padorumo. Galima pakęsti, kai žmogus direktyviškai dėsto savo įsikaltas nuostatas, nesiremdamas jokiais argumentais - vien tik savo paties tariamu "autoritetu". Bet kai fanatikas ima lukštenti ne temą, bet kimba į patį autorių, atvirai kalbėdamas apie savo polinkį pasispjaudyti, duris tenka užtrenkti. Nemažai fanatiko komentarų ištryniau, ir jūs neužuodžiate viso smilkalų kvapo.

Dėl bendros tvarkos turiu pasakyti, kad šitoje svetainėje nebus toleruojamas joks įrodinėjimas į autorių - nesvarbu, ar būtų taikoma į mane, ar į kokį kitą žmogų. Jeigu paskelbta tema, reikia svarstyti temą, o ne pamokslauti apie įsivaizduojamas autoriaus savybes. Kas nori išsikrauti, gali eiti į internetinės žiniasklaidos tinklalapius ir tenai nevaržomai savo įtūžį lieti tulžingais komentarais.

Hm...

Gyvenkite protu, bet klausykite širdies. O kodėl ne? Maitinkitės mėsa, bet valgykit svogūnus. Žiūrėkite televizorių, bet klausykitės radijo... Gyvenkite taip, bet darykit kitaip.

Kodėl širdis turėtų prieštarauti protui renkantis ką valgyti?

Taip, man irgi nelabai aišku,

Taip, man irgi nelabai aišku, kodėl pamokslautojai linkę supriešinti vieną su kitu. Klausykite to, bet gyvenkite pagal aną... :))

Tai kad...

Tai kad sakoma jog gyventi reikia atsižvelgiant ir į protą ir į širdį, į abu.

Aš irgi manau, kad įmanoma

Aš irgi manau, kad įmanoma gyventi vidinėje santarvėje, nekariaujant nei su sveiku protu, nei su jausmais, kitaip sakant, ir pagal tą, ir pagal tą. Bet štai pamokslautojai sako: gyvenkite protu, BET klausykit širdies.

Na o ką reiškia

Na o ką reiškia klausykit širdies? Kiek suprantu būtent čia matomas prieštaravimas.

Taip, būtent čia

Taip, būtent čia pamokslautojai siūlo prieštaravimą, konfliktą tarp proto ir jausmų. Kitaip sakant, pamokslautojai siūlo ligą, beprotybę.

Nesuprantu

Kokią ligą?

Na tarkim

Beprotybė atsiranda tada kai protas prieštarauja širdžiai ir tuo pačiu širdis prieštarauja protui. Ar užtenka prieštaravimo tik iš vienos pusės?

Niekuo tau negaliu padėti. Ar

Niekuo tau negaliu padėti. Ar kūju trenksi į akmenį, ar akmeniu trenksi į kūjį - veiksmas bus lygus atoveiksmiui. Ar karą paskelbė tie, ar karą paskelbė anie - karas yra.

O aš kitaip supratau

Nelenktyniaukite su kitais, lenktyniaukite su savimi. O aplenkę parodykit špygą.

Nelenktyniaukite su kitais, kitaip sakant jeigu kaimynas nusipirko geresnę mašiną už jūsų, jums nebūtiną pirkti dar geresnės. Lenktyniaukite su savimi, kitaip sakant, nenusileiskite iki to kaimyno lygio, kuris mašina pirko būtent dėl tos priežasties kuri paminėta pirmame sakinyje. Geriau nusipirkit tai ko jums iš tikrųjų reikia, būkite protingesni.

P.S. Tai vienas iš milijono galimų pavyzdžių.

Kaip nori, taip ir suprask.

Kaip nori, taip ir suprask. Negi kas draudžia? Jeigu taip nori, lenktyniauk pas su savimi, pergudrauk pats save, o kai pats sau nušluostysi nosį, gali dar ir špygą parodyti. Svarbu lenktyniauti, varžytis, kovoti, ir visai nesvarbu - su kuo.Tokia beprotybės esmė.

O dėl tos naujesnės mašinos... Jeigu reklama perša mintį pirkti vis naują ir naują mašiną, jeigu marketingas provokuoja vis naują ir naują madą, tai reikia kovoti ne su savimi, kaip tvirtina pamokslautojai, bet su tikrąją priežastimi - marketingo propaganda. Šitaip pažiūrėjus į reiškinio priežastis, nebelieka jokio vidinio konflikto, nebereikia nei savęs kvailinti, nei pergudrauti, nei lenktyniauti pačiam su savimi. Kam pasiduoti beprotybei, kurią perša marketingas ir pamokslautojai?

Į temą

Kuo griežtesni sau esame, tuo švelnesnis mums bus likimas.
Pagalvojau ir supratau kad paskubėjai išsakydamas nuomonę, neįsiskaičiau į tekstą ir mačiau tai ką norėjau matyti, o ne tai kas parašyta. Išsakyta mintis tikrai yra beprotiška, juk negalima būti belenkiek griežtam, tai yra ne normalu. Kaip sakant viskas turi savo ribas. Mintis neapgalvota, bet truputėlį pakoregavus viską galima sustatyti į savo vietas :)

Nebekvaliok

Beveidi pamokslautojau, jeigu mintį apversi aukštyn kojomis, prielaidą supainiosi su išvada, beprotybės nepaversi išmintimi.
Tai paskutinis mano paaiškinimas, daugiau su tavimi nebežaisiu. Paskutinį sykį pažiūrėkim pamokslo esmės: likimas yra tuo švelnesnis,kuo griežčiau su savimi elgiamės - tokia mazochistinė šito pamokslo nuostata. Griežčiausiai su savimi pasielgia savižudžiai, vadinasi, pagal šį beprotišką tavo pamokymą jiems likimas yra švelniausias.
Daugiau aš tau nieko nebeaiškinsiu. Jeigu turi problemų, kreipkis kur nors kitur, aš tau niekuo negaliu padėti. Kadangi atėjęs neišlaikei minimalaus padorumo, tau bus daromi atitinkami apribojimai, o jei nesiliausi, užblokuosiu ir šį adresą.

Aš pavyzdžiui esu sau griežtas, bent jau tame kad visada stengiuosi netaikyti dvigubų standartų kitų atžvilgiu, žinoma ne visada pavyksta :)

Gyvenk ir žvenk

Gyvenkite protu, bet klausykite širdies

Turėtų būti, gyvenkite protu ir klausykite širdies, tada nebelieka prieštaravimo.