Nemokami kapiliariniai laistytuvai

Kategorijos: 

Pasirodo, moliūgų, agurkų, cukinijų ir kitų vandens amžinai trokštančių apsirijėlių galima kasdien ir nelaistyti. Vienas daržininkas išdavė labai paprastą paslaptį: galima pasidaryti kapiliarinę laistymo sistemą, kuri nekainuos nė lito, bet veiks užtikrintai ir  kelioms dienoms palikta garantuotai aprūpins augalus vandeniu.

Pasidaryti ją labai paprasta. Paimi tuščią bambalį, nupjauni dugną ir pripili vandens. Aš dugno nenupjoviau visai ir nenumečiau - tik įpjoviau, kad galėčiau atversti ir pripilti vandens. Paskui tuo pačiu dugnu uždengiau, kad vanduo tuščiai negaruotų.

Štai jums ir kapiliarinis laistytuvas! Dabar jį reikia sureguliuoti. Atsuki kamštelį tiek, kad vanduo neišbėgtų visas iškart, bet po truputį lašėtų. Aš savo bamabalius nustačiau taip, kad vanduo lašėtų labai retai po vieną lašelį. Jeigu per parą pusė bambalio neišlašės, atsuksiu dar truputėlį. Bet jau matau, kad išlašės. Kiekvienam moliūgui įsmeigiau po vieną tokį bambalį. Vienam moliūgo daigui vieno litro per parą turėtų užtekti.

Kuo gera tokia sistema? Ji labai paprata ir pigi. Tuščių bambalių gali prisirinkti kiekviename šiukšlyne, nupjauti dugną, pripilti vandens ir nureguliuoti kamštelį sugebės ir paskutinis kunigas.

Aš ją tik šiandien pradėjau bandyti, bet esu tikras, kad veiks užtikrintai. Juk tai - beveik hidroponika: augalų šaknys bus nuolatos aprūpintos vandeniu, o tai - pats svarbiausias dalykas. Juk augalai niekaip kitaip, tik iš vandens pasiima maisto medžiagas. Jie neturi dantų ir žemės nekramto. O iš vandens gauna ne tik maistą, bet ir deguonį. Štai kodėl hidroponikos daržuose auginamos daržovės lenkia visas savo seses tradiciniuose šiltnamiuose - vandens,  trąšų ir deguonies jos pasiima kiek tinkamos. Manau, kapiliariniais laistytuvais drėkinami mano moliūgai turėtų labai neatsilikti nuo savo pusbrolių agurkų, arbūzų, melionų ir cukinijų, lepinamų hodroponikos malonumais.

Ši laistymo sistema gera dar ir tuo, kad laistomos pačios šaknys, bet ne žemės paviršius. Viršutinės šaknų dalys tegu lieka sausos - mokslinčiai sako, kad šaknys deguonies moka pasiimti ne tik iš vandens, bet ir iš oro. Į sveikatą!

Kai kurie daržininkai giriasi, kad šitaip palaistytą daržą galima palikti visai savaitei. Matysim.

 

Komentarai

a

Ar čia idėja iš Kurdiumovo knygos ?

Patarė daržininkas

Nepažįstu Kurdiumovo. Man patarė vienas daržininkas, jo pavardė kitokia.

Kurdiuomovas yra rusų

Kurdiuomovas yra rusų veikėjas, praktikas, kuris sukaupęs visokiausios info, ją išbando praktikoje ir po to tai labai suprantamai aprašo. http://kurdyumov.ru/

Mes apmulčiuojam storai

Mes apmulčiuojam storai nupjauta žole, ir net šiltnamyje agurkus bei pomidorus laistome, nesumeluosiu - kartą per mėnesį.