Nesudegusi žvakė - tai dar ne šiukšlė!

Kategorijos: 

Kas tai? Bene šokoladukai?
Ne, tai supjaustytas į gabaliukus sausas kuras. Vieną padegiau. Antroje nuotraukoje matyti, kaip jis dega.


Sausas kuras padarytas iš senų nesudegusių žvakių parafino ir kavos tirščių.

Parafiną išlydžiau, į jį supyliau labai gerai išdžiovintus kavos tirščius, išmaišiau ir padėjau sustingti. Atvėsusi masė sukietėjo, bet nesunkiai peiliu pjaustoma.

Vienas gabaliukas dega ilgai, gal 20 minučių. Kur nors žygyje jį būtų galima naudoti vietoj sauso spirito. Aš į žygius dabar nesiruošiu, tais juodais kubeliais įkuriu pečiuje ugnį. Vienas kubiukas, vienas degtukas. Jokių šakaliukų, jokių popierių, jokio degaus skysčio!

Kava į parafiną maišoma ne dėl kvapo. Vienas parafinas niekaip nedegs, todėl jame geriausia išmirkyti kokią nors kitą medžiagą. Sauso kuro dar galima pasidaryti, išlydytame parafine išmirkius ir atvėsinus tualetinį popierių. Tokio irgi pasidariau. Bet popierius kainuoja, o kavos tirščiai nemokami. Kaip ir senų nesudegusių žvakių parafinas. Šiukšlių konteineriuose prie kapinių parafino devynios galybės.

Iš tokio pat parafino padaryta ir šalia sauso kuro stovinti žvakė. Pasidariau ir naujų kapinių žvakių, už dagtį (knatą) panaudojęs storą lininį siūlą. Dega gerai ir ilgai.

Geriausia žvakei būtų storas medvilninis siūlas, bet tokio negavau pirkti. Jeigu darysit žvakes, jokiu būdu nenaudokit sintetinio ar vilnonio siūlo. Jis akimirksniu sudegs, o žvakė liks stovėti.

Gali būti, kai kurios kapinių konteineriuose rastos nesudegusios žvakės buvo šventintos, tai ir maniškės savadarbės tikriausiai šventos. Kadangi pečių įkuriu šventintu parafinu, tai ir ugnis būna šventa.