Stipresnieji ir blogesnieji

Kategorijos: 

Anksčiau vaikai susiginčydavom, kas geresnis - rusas ar vokietis. Dabar vaikiškų kepurių neišaugę TV žiūrovai ginčijasi dėl rusų ir amerikonų. Kurie čia geriečiai, o kurie blogiukai?
Mėginkim pažiūrėti iš šono.
Susidarė keista situacija. Taikdarė Amerika nukariavo Afganistaną, Iraką, subombardavo Libiją ir Siriją, o dabar puolė gelbėti Ukrainos. Ak taip, dar bombardavo Jugoslaviją...
Patriotai sakot, šito minėti nereikia? Kodėl?
Sakot, kad aš - už rusus?
Iš tiesų aš sakau kitaip. Kapitalas nėra taikus, kapitalas agresyvus iš prigimties, jis net negali būti taikus iš principo. Visai kaip džiunglėse. Kuris stipresnis, tas gali daugiau. O kas visų stipriausias, tam priklausys visos džiunglės. Globalizacija - tai juk kova dėl viso pasaulio džiunglių.
Globaliosios korporacijos jau seniai peržengė nacionalines ribas ir savo galia viršija vidutinių valstybių metinius biudžetus. Turint tiek, norisi dar daugiau.
Negi Rusijos kapitalas nenorėtų?
Norėti norėtų, bet ar galėtų? Rusija jau nebe supervalstybė, ji apstatyta NATO raketomis ir tik spyriojasi. Keista, kodėl apie tai Lietuvos zombiams Vakarų kapitalo propagandistai nieko nesako. Nori sukelti iliuziją, kad globalusis kapitalas visai neagresyvus, tai tai viso labo taikos balandis?
Sunku pasakyti, kuo pasibaigs vis labiau agresyvėjanti Vakarų kapitalo plėtra. Ar jis ryšis trečiajam pasauliniui? Ar mes tapsim raketų baze ir NATO lėktuvnešiu?
Štai kas svarbu. O visa kita - kas geresnis ir kas blogesnis - tik propagandos triukai, sudėti į televizoriaus zombių smegenis.

Komentarai