Vaisių, uogų, grybų džiovykla

Kategorijos: 

Rašo Liutauras:

Turiu ir aš vieną prietaisą pasidaręs. Tai nedidelė džiovykla.


Prietaiso paskirtis: obuolių (ar kitų vaisų, uogų arba daržovių) džiovintuvas.
Idėja paimta iš interneto. Dabar tiksliai nepamenu, iš kur.

Kadangi šiemet užderėjo daug obuolių, teko galvoti kaip juos kuo racionaliau paruošti žiemai: išspausti sultis, privirti obuolienės ir aišku išdžiovinti. Tada prisiminiau tas idėjas apie vaisių ir daržovių džiovinimą ir nusprendžiau paeksperimentuoti.

Prietaisas susideda iš paprastos kartoninės dėžės (maždaug 30x40x25), keleto kaitrinių lempučių (2x40W), reflektorių iš alaus skardinių ir grotelių iš bambukinių iešmų kepsniams (25-30 cm ilgio). Keletas nuotraukų, iš kurių suprasite, kaip tai padaryta:Dabar esu padaręs tik paprastą eksperimentinį variantą, tačiau jis obuolius džiovina (mano manymu) gerai. Per 6-8 val. išdžiovina 3-4 obuolius (yra tik vienas lygis supjaustytiems obuoliams sudėti). "Prietaisą" galima patobulinti - panaudoti foliją (dėžės vidui išklijuoti), padaryti kelis lygius obuoliams sudėti, sugalvoti temperatūros (galingumo) reguliavimą, gal būt atsirastų vietos ir ventiliatoriams...

Energijos vartojimo požiūriu gal ir nėra pigus (vienos porcijos išdžiovinimui 0,64 kW), tačiau pramoniniai džiovintuvai naudoja ne ką mažiau (tikslių palyginimų/analizių nedariau). Internete ("YourTube") teko matyti variantų kur naudojama saulės energija, tačiau su šiuo prietaisu obuoliai džiūsta ir naktį, kai saulė būna kitoje žemės pusėje.

Liutauras

Komentarai

Paprasta , pigu, gerai. Mano

Paprasta , pigu, gerai.
Mano ziniomis dziovinimo technologijoje teisingas dziovinimas vyksta berods iki 40 c tempeeraturoje. Pamazinus lempuciu galinguma , ar padidinus oro pratakuma lengvai galima tai ispresti.

Džiovyklė vaisiams

Nebloga vaisių džiovyklė, sakyčiau net labai gera. Jei vaisius, bei daržoves tikrai gerai išdžiovina tai super. Svarbiausia, kad produktai būtų teisingai džiovinami.