Sveiki atvykę į Petro Dargio gyvenimą!

Kategorijos: 

Ar galima pakeisti savo gyvenimą, jeigu matai, kad jis eina šuniui ant uodegos? Jei akivaizdu, kad prakišai?.. Ar galima gimti dar sykį ir pradėti iš naujo?

Aš liudiju -  galima. Tai pats įdomiausias dalykas, sakyčiau, pats svarbiausias gyvenimo dėsnis - mes niekada nesam visai prakišę, mes visada turime šansą.

Užkliūti kur nors ir suklupti - nieko baisaus. Šventieji - tai beprotybė. Svarbu nepridėti kelnių ir nepakelti rankų.

Mėginsiu pasakoti, kaip tai dariau pats. Juk aš - buvęs alkoholikas, pralošęs pirmąją partiją. Aš - vienas iš tų vergų, kurie nutraukė daug prietarų. Žingsnis po žingsnio, diena po dienos gyvenimas darėsi kitas. Tai atsitiko po nepaprasto atradimo: gyvenimas be alkoholio - tai gyvenimas be pagirių, be neraikalingų konfliktų, be rytojaus baimės ir be gėdos dėl vakarykščių kvailysčių. Tai laimė, o ne praradimas! Šiandien tai pavadinčiau gyvenimo džiaugsmo terapija. Ją gali patirti kiekvienas, atsikratęs kvailų prietarų, tokių kaip  saikingo girtavimo  "privalumai".

Kitas gyvenimas - tai ir kita buitis. Gyventi galima lengviau, paprasčiau ir pigiau. Ir sveikiau, žinoma. Saulės kolektorius, šilumos siurblys, ekonomaizeris, dujų generatorius, vėjo jėgainė ir kiti paprasti išradimai palengvina buitį, o kasdienį gyvenimą paverčia kūryba. Kūryba be laisvės - pedalai be dviračio. Tik laisvas žmogus atsakingas, tik atsakingas žmogus gali statyti gyvenimą.

Statyti - tai griauti seną, ardyti atgyvenusį ir daryti naują. Į seną pasmirdusį vynmaišį jauną vyną pilti netinka. Visą vyną, tiek seną, tiek jauną, geriausia išpilti į unitazą.

Svetainė dar tik kuriama, tikiuosi, ji bus kuriama nuolat, kaip ir mūsų gyvenimas. Kuriu ne vienas, daugelis čia aprašytų darbų atliekmi su Vincu. Vincas - mano pagrindinis bendraautorius, jaunėlis sūnus, draugas kir mokytojas. Žodžiu, Vincas.

Daugelį straipsnių jau galite rasti svetainėje http://petras.blogas.lt Visa problema, kad ten turiu derintis prie adtministratoriaus teikiamų galimybių ir negaliu susisteminti skelbiamos medžiagos, viskas suversta į vieną krūvą, skaityti labai nepatogu. Tikiuosi, šitoje svetainėje skaitytojas jausis daug patogiau.

Jeigu kam nors pasidarė įdomu, kaip pačiam susikurti tuos dalykus, apie kuriuos rašoma šioje svetainėje, bet norėtų sužinoti kažką daugiau, gali kreiptis ir asmeniškai el. paštu petrasdargis@gmail.com

 

 

Panašūs rašiniai: 

Komentarai

Nuotrauka

Ajajai,kaip negeda buti be kaklaraiscio.

nuotrauka

Nu jau tokią patiešną nuotrauką įsidėjai, kad skaitytojai gali pagalvoti, jog esi koks bažnyčios tarnas.

saules kolektorius

Sveiki. Koki varianta patartumete pritaiki mazos vistydes (2.5m ant2.5m )sildymui ziema? I darba isvaziuoji ir tuo metu negali sildyti vistydes. Dienu buna sauletu, kad ir neilgos.Ar saules kolektoriu pritaikimas duos naudos?

Vien saulės neužteks

Saulės kolektoriai, žinoma, duos naudos, bet - ne gruodžio ir ne sausio mėnesiais. Tie du mėnesiai yra be saulės. Nuo vasario antrosios pusės saulė pasidaro labai aktyvi.

Orą šildančius saulės kolektorius pasidaryti labai pigu ir paprasta. Apniukusiomis dienomis patarčiau įšildyti kokią akumuliacinę talpą, ir nereikės budėti prie pečiaus.

Rita

apie nuotrauką parašė Rita, pamiršau pasirašyti

apie nieką

labas Petrai,
nežinau kaip tau parašyti privačiai, todėl trumpai noriu pasakyti, kad aš tau parašiau atsakymą eFote,
nad būtinai perksityk, ar pasižadi?

Gintautas

Ar galima pakeisti savo gyvenimą, jeigu matai, kad jis eina ne ta vaga, kuria norėtumei?
Koks tavo gyvenimas priklauso nuo tavo poziurio i ji, kaip tu ji suvoki, kokias turi vertybes. Viskas kas vyksta jame, vyksta tam kad tau padetu suprasti, kokios vertybes yra tikrosos vertybes, o ne primestos egoistiskos zmogaus prigimties. Jeigu sunkumus priimi ne kaip bausme o kaip proga pasitaisyti ir nebekartoti tu paciu klaidu, tada ir gyvenimas tampa kitoks.
Daugiau minciu apie gyvenimo prasme (religinę reklamą išbraukiau - P.D.)

Taip, yra religijų, kurios

Taip, yra religijų, kurios tai slepia. Tegu iš savo sakyklų jos pudruoja smegenis apie "gyvenimo prasmę". Aš ten nesibrausiu.

Apie puslapį.

Labai įdomi svetainė, straipsniai sukelia daug minčių, priverčia galvoti apie savą gyvenimą :)

deimantukas

O kas ten kabo ant kairės rankos? Gal krapyla? :-)))

rudis

Petrai ,nebuk svancas ir idek savo kuriamo silumos siurblio aprasyma,o tai jau man kantrybes neber laukt :)

Mano šilumos siurblys ne

Mano šilumos siurblys ne kuriamas, bet jau kada sukurtas, net pamiršau tuos vargus,kol viską suderinome ir nustatėme galingumą. Kai namo šildymui naudoju tvenkinio šilumą, jo naudingumo koeficientas yra 3 (vienas elektros kilovatas parneša iš tvenkinio 3 kilovatus šilumos, o vai ankstyvą pavasarį arba rudenį, kai nepakanka saulės kolektorių šilumos, prijungiu jį prie saulės kolektoriaus, ir jis saldo nebe 10, bet kokių 25 - 30 laipsnių vandenį, naudingumo koeficientas padidėja, bet tingėjau skaičiuoti - kiek.

Jeigu kam reikia detalaus šilumos siurblio aprašymo, jis yra čia: http://petrasdargis.lt/?q=ra%C5%A1iniai/kaip-pasidaryti-%C5%A1ilumos-siu...

Šilumos siurblys man labai praversdavo, kai jau gyvenau Kaltinėnuose, o dirbti dar važinėjau į Šiaulius. Būdavo, nustatau, kada jis turi įsijungti, ir parvažiavęs namo randu šilą trobą bei karšto vandens. Tada šilumos siurblį išjungiu, užsikuriu ugnį... Neprotinga šildytis elektra, tegu ir kelis kartus pigiau, negu elektriniu šildytuvu, kai turiu nemokamų malkų iš savo miško.

Dabar, kai gyvenu ir dirbu čia pat, šilumos siurblį jungiau retai - tik išvykdamas kur nors arba papildomam vandens šildymui, sujungęs jį į vieną sistemą su saulės kolektoriais. Tačiau tai būna labai nedažnai.

Brangstant elektrai, šilumos siurblių perspektyva darosi miglota. Išgauti reklamuojamą 5 - 6 kartų naudingumo koeficientą labai sunku, tam reikėtų labai šilto vandens, bet žiemą kur jo gausi? mano galva, šilumos siurblys būtų efektyvus, elektrą gaminant pačiam, tarkim, kurui naudojant dujas. Dabar su sūnumi Vincu atliekame eksperimentus, norėdami pasigaminti medžio dujų, bet kažko sunkiai sekasi. Jeigu pavyks, būtinai aprašysiu.

O pirktiniai šilumos siurbliai už 20 ar 30 tūkstančių litų tikriausiai niekada neatsipirks, kaip neatsiperka pirtiniai saulės kolektoriai ar saulės baterijos. Pasigaminti pačiam šilumos siurblį nėra paprasta, nes tai gana sudėtingas įrenginys. Principas jo labai paprastas: viename šilumokaityje freonas aušina vandenį, šaldytuvo kompresorius šilumą perkelia į kitą šilumokaitį, kur kaitinamas šildymo sistemos vanduo... Visgi, tai trys sistemos, joms sujungti reikalingas šaldytuvų meistras. O šilumos šaltinis? Jeigu šalia yra gilus šulinys ar ežeras - puiku. Naudoti žemės šilumą nebus efektyvu, nes kasti į žemę vamzdynus brangu, o žiemą ten tebus kokie 4 laipsniai. Štai kodėl manau, kad brangių pramoninių šilumos siurblių perspektyva abejotina.

Ar galima pakeisti gyveni

Tau gerai, va buvai alkoholikas, pasidarei nebe ir vaikstai sau laimingas. O jei nesi alkoholikas ir siaip joks holikas o tiesiog papreastas pilkas zmogelis. Ka tada daryti? Padek Petrai!

Padėti galiu

Na, tai labai paprasta - pavaryk degtinės, alaus, Dievo kraujo... Jeigu nori greitesnio efekto. pradėk kaltis į veną. Paskui turėsi malonumo visa tai mesti. Nepavyks - irgi gerai, Juk nelaikysi savęs nei alkoholiku, nei narkomanu. Nesu girdėjęs, kad žmogus gertų alkoholį ir vadintų save alkoholiku. Kurie vadina, tie paprastai meta.

Šauni svetainė, informacijos

Šauni svetainė, informacijos tikrai daug.
Didelis dėkui, kad dalinies savo praktika [kas mano nuomone yra labai vertinga].
Dėkui

Gerai, kad paspaudžiau

Gerai, kad paspaudžiau nuorodą į šį tinklapį. Tokie kaip Tu tikrai įkvepia,kad galima pasikeisti, kad tai įmanoma. Nesu alkoholikė, bet esu gilioje depresijoje. Tai irgi savotiškas liūnas. Pabandysiu paskaityti šios svetainės įrašus. Gal jie padės...

Dar vienas amžinasis variklis

Jeigu žadama energijos gauti daugiau, negu sunaudojama, iš niekur jos nepaimant, tai jau amžinasis variklis. Amžinaisiais varikliais užsiima: a)neišmanėliai; b)aferistai; c)psichikos ligoniai. Ši svetainė nėra skirta nei vieniems, nei kitiems.

Tai jau ne pirmas bandymas užvesti panašią temą. Vienas psichopatas man netgi atsiuntė užsakymą, kad mudu su Vincu iš kažkokių vamzdelių sulankstytume aparatą "laisvai kosminei energijai" surinkti. Tačiau mudu esame sveikos nuovokos, o ir kitiems nepatariame užsiimti durnystėmis. Krikščionybės siautėjimo laikais vienas popiežius gamtos dėsnius paskelbė erezija, nežiūrint į tai, jie ir toliau veikia. Jeigu ką nors sukuriame, tai veikia tik pagal gamtos dėsnius. Visa kita yra kliedesys.

Nesupratau

Albertai, nesupratau klausimo. Ką tu nori ventiliuoti?

Sveiki, norėčiau paklausti

Sveiki, norėčiau paklausti patarimo. Nupirkau saulės kolektorių su bačka ant stogo ir viduryje variniu gyvatuku, namuose turiu paprasta elektrinį boiler( šilumokaičio nera) ir pagalvojau, kad jei pajungčiau per tą boilerį tai išspresčiau šilumos pertekliaus klausimą. Bet man nuo boilerio iki kolektoriaus gaunasi virš 7 metrų aukštis, tai dabar niekaip nesuskaičiuoju kokio cirkuliacinio siurblio man reiktų? Ar pakaktų silpno kokių 25w sakykim ar reikia ieškoti galingo su pakėlimo aukščiu dideliu? Sistema gaunasi slėginė.
Ačiū už menkiausią patarimą

Užteks tokio

Neieškok nieko stipresnio - užteks to paties paprasčiausio. Juk tai - cirkuliacijos siurblys, jis neturės vandens pumpuoti į 7 metrų aukštį, jis ratu varinės vandenį, kuris sistemoje išlaiko savotišką lygsvąrą. Žinoma, užpildyti sistemą tuo siurbliuku nepavyks - tam jau tikrai reikės bent atmosferos slėgio (10 m vandens stulpas - viena atmosfera). Užpildyti galėsi vandentiekio slėgiu, o paskui tegu varinėja tas cirkuliacinis.

Labas. Skaitant tavo puslapį,

Labas. Skaitant tavo puslapį, nelabai suprantu ar tai dienoraštis ar tai blogas? Labai kritikuoji religiją, bažnyčią, bet nerandu tavo pasisakymų apie tai kuo tiki Tu? Ar netiki niekuo? Arba neradau dar, nes neperskaičiau visų tekstų. Kokią žinią nori perduoti skaitytojams ar jokios?

Norėtumei pagal save?..

Vargsti, Matynai, su šituo tinklalapiu, niekaip jo negali pritaikyti davatkos stereotipams?

Aš manau, tu čia patekai per klaidą. Išjunk ir daugiau nesivargink. Šitas tinklalapis yra skirtas mąstantiems bei kuriantiems žmonėms, tau geriau čia nekišti nosies. Argi nerandi tinklalapių davatkoms ir nekalčiausiems berneliams?

Jis įmanomas ne po mirties

(Šis komentaras negali būti paskelbtas, nes parašytas nelituviškais rašmenimis. - P.D.)

Ar galima pakeisti savo gyvenimą...

Į mano klausimus, kaip atsirado Evangelijos, savo laiku niekas negalėjo atsakyti. Kadangi niekas nežinojo ir dabar mažai kas žino, kaip ten kas buvo. Taigi, visą gyvenimą tik tuo ir užsiėmiau, kad išsiaiškinti, kaip tos Evangelijos atsirado. Teko pačiam susirasti šaltinius ir nuosekliai išstudijuoti daugybę tekstų. To smalsumo rezultatas yra visa eilė straipsnių apie Evangelijų kilmę vokiškai ( http://www.elmarkt.de). O to darbo pasekmėje, apie Krikščionybės kilmės paslaptis susirinko atskira knyga lietuviškai.

Net Petras pašiurps, kai perskaitys kaip atsirado Krikščionybė http://www.elmarkt.de/pasiskaitymui/krikscionybes_kilme.pdf , nes ne taip paprasta atsikratyti krikščioniškos gipnozės.

Religija

Religingumas yra pirmas psichinės ligos požymis, kuriai paūmėjus, atsiranda fanatizmas. Bažnyčia yra ne Dievo namai. O žmonių pramanas. Lt buvo pagonys. Dabar krikščionys. Yra logikos?