Išlikimas ar išlikimo iliuzija?

Kategorijos: 

Pasirodo, ne trys, bet keturi yra magiškas skaičius. Keturi - tai grupė, kurioje prasideda konformizmas. Būdamas keturių asmenų grupėje, gali pradėti matyti tai, ko nėra, bet neva mato kiti susitarę grupės nariai. Tarkim, gali pradėti matyti gyvatę medyje, jeigu ją matys kiti grupės nariai.

Mūsų smegenai padaryti taip, kad vardan išlikimo veiktume kartu su grupe. Kuo didesnė grupė, tuo stipriau veikia Maidanas, Baltijos kelias ir televizorius.

Žiūrėdamas filmuką apie tokius psichologinius eksperimentus, pradėjau galvoti: ar yra koks būdas išvengti įtakos tų, kurie per masinį televizorių, arabų pavasarius ir maidanus valdo didžiausias žmonių grupes?

Jeigu aš per dienų dienas kartu su kitais gyvenčiau televizoriuje, tai negi ir aš jau būčiau tapęs bukapročiu patriotu, naciu, davatka ir bet kokiu kitokiu, kokio tik panorėtų šitos pasaulio dalies valdytojai? Jeigu gyvenčiau Rusijos televizoriuje, tai pagal Rusijos TV programą tapčiau Putino fanu, jeigu įsikurčiau Lietuvos TV dėžėje, tai kartu su kitais pradėčiau viduriuoti amerikonišku mesianizmu?

Taip, tikriausiai taip! Juk mano smegenai daryti iš tokios pat medžiagos, mano protėviai praėjo tikį pat prisitaikymo kelią, kaip ir kokios Grybauskaitės ar, atsiprašant, Mažeikio!
Tai kaip išsaugoti sveiką protą sunkiai sergančioj psichopatų visuomenėj, kaip išvengti masinių haliucinacijų?

Kol kas žinau tik vieną vienintelį būdą - nestoti į keturių psichopatų grupę, nejungti psichozės TV ir atsistoti šalia beveidės minios.

O ar gali padėti kelių priešingų televizorių junginėjimas, t.y. kelių psichozės šaltinių naudojimas? Taip, jeigu nestosi į vieną, išliksi šalia dviejų psichozių. Tai ir bus išlikimas šalia beveidės minios.

O gal - kartu su visais?.. Juk tai - tūkstančius metų kurtas žmonių išlikimo kelias!

Taigi išlikimas. Išlikti, praradus nuovoką - argi tai ne išlikimo iliuzija?