Ką daryti, jei žiemą turit išvykti ir palikti tuščią sodybą? Kas per šalčius atsitiks su vandentiekio ir šildymo sistemomis? Jos užšals, ir vamzdžiai susprogs. Ne, taip palikti negalima! Kokia išeitis?
Paprasčiausias būdas apsaugoti vandentiekio ir šildymo sistemas - išleisti iš jų vandenį. Bet jei išvykstat trumpam, tarkim, savaitgaliui ar savaitei?
Tokia dilema iškilo ir man, kai žmonės išrinko mane į Seimą, ir man dabar tenka kiekvieną savaitę keturioms dienoms važiuoti į Vilnių. Likimo ironija - kaip tik tuo metu prakiuro mano savadarbis šilumos siurblys. Tiek metų puikiausiai tarnavo, ir štai dabar turėjo prakiurti vienas šilumokaitis!
Prireikė skubaus sprendimo.
Manau, jis gali praversti ir kitiems: mes su Vincu nupirkome du vandens šildytuvus (nuotraukoje jie stovi ant žemės priešais sugedusį šilumos siurblį), juos abu prijungėme prie šildymo sistemos. Padėti labai žemai, jie puikiausiai veikia ir be cirkuliacijos siurblio. Karštas vanduo pats kyla aukštyn, kada jį stumia atvėsęs grįžtamasis.
Du tokie šilumokaičiai naudoja 2 kwh elektros, tiek ir šilumos duoda - 2 kwh. Net labai nedideliam, 100 kv.m namui tai nepakankamas šildymas, bet apsauga nuo peršalimo garantuota. Net per didžiausius šalčius kelias dienas tokie šildytuvai namą tikrai apsaugos.
Per mėnesį du tokie šildytuvai sunaudotų elektros už 350 eurų. Nepasakyčiau, kad pigu, bet visgi tai apsauga!
Naujausi komentarai