Kaip geriau ataušinti dūmų aušintuvą?

Kategorijos: 

Kaip geriau ataušinti kambario orą šildantį ekonomaizerį? Ar nevertėtų prie jo šonų privirinti metalinius kampuočius?

Taip, kampuočiai prie šonų padidintų aušinimo plotą, bet kur kas efektyviau ant ekonomaizerio privirinti štai tokią karūną. Kodėl?

Oru aušinamas ekonomaizeris ne visas įkaitas vienodai. Karščiausia vieta - pats viršus, kur atsitrenkia iš ugniakuro ateinantys patys karščiausi dūmai, o jeigu tai reaktyvinis pečiukas, - tai ir liepsna. Toje vietoje užkėlus puodą, galima virti sriubą. Štai šioje nuotraukoje matyti, kad nuo karščio pajuodo pats ekonomaizerio viršus, o apačia liko šviesesnė.

Taigi daugiausia šilumos gausime, aušindami ekonomaizerio viršų, bet ne šonus. Tuo pačiu apsaugosime įrenginį ir nuo perkaitimo. Jeigu darote ne tik ekonmaizerį, bet ir reaktyvinį pečiuką (jo viduje liepsna degins dūmus), tai patartina viršuje privirinti antrą metalo sluoksnį, kaip matyti apatinėje nuotraukoje. Dvigubo sluoksnio turbina su aušintuvu laikys gerokai ilgiau.

Komentarai

kai uzsidegs tavo namas

kai uzsidegs tavo namas (troba) o ji medine ir ji tikrai uzsidegs tai ka tada parasysi? kai metaisi tokiais pasiulimais pasimetyk ir apsaugos pasiulimais, nesakau kad tavo pasiulimai blogi, jie tikrai neblogi nors ir toli iki geru ar labai geru

Protingi supranta

Net nežinau, ką atsakyti kvaištelėjusiam "kaimynui". Jeigu žmogus durnas, jis vis tiek nesupras.

O protingi žmonės, kurie skaitė apie mūsų darbus, tikriausiai suprato, kad kamino dūmų aušintuvas pats savaime yra apsauga nuo gaisro - pro jį į kaminą nueina ataušinti dūmai, niekada į kaminą pro jį nenueis kibirkštis. Taip kūrenti daug saugiau, negu be nieko. Tą prietaisą galima būtų vadinti ir kibirkščių gaudytuvu - atsimenu, gaudytuvai būdavo ant "Belarus" traktorių kaminų, kai jie veždavo šieną.

Žinoma, protingas žmogus pasirūpins, kad ir metalinė krosnelė, ir oru aušinamas ekonomaizeris nesiliestų su medine siena, o jei siena yra netoli, tai pridengs ją skardos lapu. Mūsų tinklalapis yra skirtas protingiems, bent vidutinio proto žmonėms, o ne troliams.

Pusprotį "kaimyną" turiu įspėti, kad "nesimėtau" jokiais pasiūlymais, niekam nieko nesiūlau, bet dykai dalijuosi informacija. Kam tai nepatinka, neturi čia eiti. Tikiuosi, jis daugiau čia neberašinės nieko. Apie tai, kaip dega mano troba, tegu jis svajoja su savo palatos kaimynais.

Tai nesvarbu

Argi svarbu, Dariau, ką turėjo omenyje psichopatas? Nežinau, gal ir jam vaidenasi, kad kelių sluoksnių ekonomaizeris pradegs greičiau, negu metalinis dūmtraukis, kuris yra ir ekonomaizerio viduje... Koks skirtumas, kas jam vaidenasi? Ligonis svajoja, kaip degs mano namas, ir tai viską pasako.