Kelių voltų šiltnamio automatika?

Kategorijos: 

Gal galėtumėt man padėti.
Jau keli metai šiltnamyje esu paklojusi vamzdžius, bet naudoju buitinį ventiliatorių. Pavasarį žemės pašildymui naudoju laikrodinį jungiklį, per šalnas įjungiu rankiniu būdu. Bet labai gero efekto nėra, nes oro srautas per silpnas. Keli buitiniai ventiliatoriai per brangu ir įsigijimo, ir elektros sąnaudų prasme. 
Kai radau Jūsų straipsnį apie automatiką, likau sužavėta. Jeigu įsidėčiau 8 kompiuterio ventiliatorius (tiek pas mane iš žemės išeinančių vamzdžių), ar užtektų tokios automatikos, kad galėčiau jungti į elektros rozetę?
Atsiprašau, jeigu mano klausimai Jums pasirodys kvaili, nes apie elektrą tikrai nenusimanau.
Pagarbiai Ajida
ATSAKYMAS
Jūsų klausimai yra visai normalūs.
Jūsų sistema veikia prastai tikriausiai ne todėl, kad ventiliatoriai būtų silpni - taip yra dėl to, kad jie įjungiami ir išjungiami ne pačiu tinkamiausiu momentu. Sėdėti šiltnamyje su termometru rankose ir junginėti juos nebus patogu. Štai kodėl mes ėmėmės elektronikos ir sukūrėme automatiką. Iš tiesų tai ne mano, bet Vinco išradimas.

Automatikai reikalingas 12V maitinimo šaltinis. Paprastai mes kitiems patariame ir patys naudojame seno kompiuterio maitinimo bloką. Užtenka kelių paprasčiausių 12 V kelių vatų ventiliatorių, kurie naudojami kompiuteriams aušinti. Aštuonių tikrai užteks. Jų galima nusipirkti elektronikos parduotuvėse arba išimti iš seno kompiuterio.

Vasaros karščiams reikėtų dar kelių ventiliatorių šiltnamio vėdinimui. Vieni turėtų į šiltnamį varyti šviežią orą, o kiti iš jo varyti lauk karštą. Šitie ventiliatoriai irgi junginėjami automatiškai, jiems prijungti yra specialus gnybtas.

Petras