Vandens šildymas vario vamzdeliais

Kategorijos: 

Sveiki p. Petrai,

Norėčiau paklausti jūsų patarimo.
Planuoju įsirengti vandens šildymą židiniu, tokiu principu kaip paveiksliuke, tik vandens talpykla stovės šiek tiek toliau nuo židinio (apie 1,5m). Kaip manote, ar užtektų d16 minkšto varinio vamzdelio (didesnio Alytuj nerandu), ir ar būtų galimą kūrenti židinį , kuomet sistemoje nėra vandens (nenoriu kad žiemą užšaltų), ar tam vamzdeliui karštis nepakenktų?
Jaunius

ATSAKYMAS
Nemanau, kad nuo kelių šimtų laipsnių varis pradėtų lydytis. Variui lydytis reikia apie 1000 C. Bet vamzdžio galus prie boilerio nereikėjo jungti atvirkščiai. Karštasis vanduo turi nuo spiralės viršaus kilti į aukštesnįjį boilerio tašką, o pats šalčiausias nuo žemiausios boilerio vietos leistis į šildytuvo apačią.
 
Nesuprantu, kaip iš to varinio vamzdelio išbėginti vandenį.
 
Jeigu klausiate, ar  užteks 16mm skersmens vazdelio, tai nuotraukoje - ne jūsų šildytuvas?

Jeigu dar nepasidarėte, tai varinę spiralę dėkite kuo žemiau, o boilerį kelkite kuo aukščiau - bus geresnė savitaka. Atstumas neturi didelės reikšmės - svarbu tik aukščių skirtumas. Karštąjį  vamzdžio galą reikėtų gerai apšiltinti. Jeigu norėsit išleisti vandenį, tai spiralės apačioje dėkite trišakį ir ventilį.

16 mm vamzdelio skersmuo savitakai yra mažai, bet jei negaunate storesnių, tai ką padarysi. Savitaka vyks, tik lėtokai.

Nepasakyčiau, kad tai labai pigus ir efektyvus šildytuvas. Didžioji šilumos dalis iškeliaus į kaminą, o už varį nemažai sumokėsite. Buvau pasidaręs panašaus tipo ekonomaizerį, bet atsisakiau.

Jeigu dar nepasidarėte, patarčiau pasidaryti reaktyvinį ekonomairerį iš dviejų dujų balionų, kaip aprašyta mano tinklalapyje. Ir šilumos turėsit daugiau (karštas ekonomaizeris gerai šildo ir patalpą), ir vandenį išleisti bus nesunku, ir daug brangiau nekainuos. Jeigu darysite pats, kainuos tik balionai ir vamzdis.

Bet jeigu apsisprendėte, tai nepagailėkite pinigų variniams vamzdžiui. Kuo daugiau spiralės apvijų apvyniosite apie dūmtraukį, tuo daugiau šilumos paimsite.

Petras