Kiemo žolė puošia DarGazo gamybą

Kategorijos: 

Anksčiau nesuprasdavau žolės pjovimo estetinio grožio. Kuo daugiau buvo žolės, tuo labiau man nepatiko. Ypač nemėgdavau tą velnio mašiną stumdyti apie serbentų, agrastų krūmus ir medelius.


Bet šiandien žoliapjovė - jau ne velnio, bet puikiausia DarGazo mašina. Kaip ji estetiškai dera prie atvertų DarGazo bačkų, kurios išsižioję laukia šviežios susmulkintos žolės! Užpili vandens - skanumėlis bakterijoms! O paskui surūgusią masę, kai jau įvyks hidrolizė, makt į DarGazo reaktorių... Argi ne grožis?


Anksčiau žolės kieme buvo per daug, vis svajodavau apie sausrą, kad pjauti reikėtų rečiau. Šiandien žiūriu - mažoka... Reiks tręšti. Turiu pasidaręs puikios pelenų trąšos, puikia trąša virs ir DarGazo reaktoriaus suvirškinta augalų masė. Laistysiu. Kuo daugiau bus žolės, tuo daugiau atsiras biodujų.
Koks nors filosofiškai nepasikaustęs diletantas gali paklausti:
- O kam tau dujos? Štai nuo saulės paraboliniame išvirė visas puodas paukštienos, tašyk į sveikatą ir neišplik burnos! Kam tas šienavimo vargas?


Kaip tai kam? Dėl estetinio grožio!
Iš kur atsiras grožis, jei sistema neveiks?

Komentarai

Maisto paruošimas

Puikus projektas, sveikinimai dujofikacijai!
Ar galėtumėte plačiau parašyti kaip užraugiamas maistas generatoriui? Sakykim nušienavau kokias tris tokios žoliapjovės talpas ir sumečiau į konteinerį, kiek dar ko jūs pilat ir po kiek laiko jau galima paleisti į generatorių?

Laukiu, kol pasunkėja

Aš ir pats nežinau, kiek mirkyti žolę geriausia. Iš pradžių žolė būna lengva, ji net neskęsta vandenyje. Palaikiau vandenyje, kol ji pasunkėjo, gal tai truko dvi savaites, gal ilgiau, tada pradėjau pilti į generatorių, bet ėmė kimštis jo vamzdis. Tai dabar į generatorių pilu tik putojantį surūgusį skystį nuo apačios.

Ieškojau internete, bet niekur neradau informacijos, kada laikyti hidrolizę pasibaigusia. Manyčiau - tada, kai žolė pasidaro sunki, ir vanduo jos nebepakelia. Kaip greitai tai įvyksta, priklauso nuo temperatūros.