Kremas nuo uodų ir bakterijų

Kategorijos: 

Tokiu kremu visas Sibiras ginasi nuo uodų ir mašalų. Išsivaro beržo tošies deguto, sumaišo su taukais ir tepasi. Vabzdžiai deguto kvapo nepakenčia ir mauna velniop.

Aš tokiu kremu ginsiuos nuo varmų ir kuisių, kurie veisiasi Žemaitijoje. Lietuviai galės apsiginti ir nuo uodų. Degutą maišiau su kiaulės taukais, dėjau šiek tiek vaško.

Degutas turi gydomųjų savybių, todėl nuo neatmenamų laikų naudojamas medicinoje. Juo pateptos žaizdos ir įbrėžimai neužpūliuos. Tinka odos priežiūrai. Tačiau dėl specifinio kvapo išėjo iš mados.

Deguto lengviausia išsivaryti, kaitinant be deguonies beržo tošę. Sibiriečiai beržo tošę sukiša į metalinę dėžutę, tarkime, nuo dažų, uždeda dangtelį, o dugne ižduria skylę degutui išbėgti. Tokią dėžutę deda į iškastą duobelę ant kitos dėžutės, kuri skirta degutui surinkti, tada iki pusės užkasa žemėmis. Ant viršaus užkuria laužą ir kūrena kelias valandas. Baigę kūrenti apatinėje dėžutėje randa šiek tiek deguto. Kremui pasidaryti jo daug nereikia.

Degutas kondensuojasi ir kamine. Aš prie kamino pasidariau kondensato rinktuvą, ir dabar deguto turiu kelis litrus. Apsauginiu kremu galėčiau aprūpinti pusę pasaulio.

Tikriausiai daugelis esate išbandę žvakes nuo uodų. Tai paprasčiausios žvakės, tik į parafiną įmaišyta deguto, ir jo kvapas sklinda nuo liepsnos. Tačiau kvapo nedaug, ir tokios žvakės menkai padeda. Pasitepus grynu degutu drabužius ar kepurę, efektas būtų  didesnis.

Komentarai

kremas nuo varmų

Sveiki Petrai,
o kaip verdate degutą? ar kur ęsate jau aprašęs? Ačiū