Mano saulės kolektorius - iš atliekamo šlamšto

Kategorijos: 

Rašo Ričardas VILDŽIŪNAS:

Kadangi turiu medinių langų, kurių atliko, susidėjus plastikinius, nutariau pasidaryti saulės kolektorių. Metalo laužo supirktuvėj nusipirkau du skardinius radiatorius 0,6 X 1,6 m. Mokėjau po litą už kg.

Lentų turėjau, pasidariau dėžę, ją apšiltinau 5cm. Storio putplasčiu. Į vidų vėl dėjau presuotą kardoną. I rėmus įklijavau antrą stiklą. Sujungiau plastikiniais vamzdžiais su boileriu.

Kaimynas juokiasi, kam izoliavau vamzdžius, juk saulė nemokama. Vienas dalykas, nešildo rūsio, o antras – širdis neleidžia švaistyti šilumos, tegul ir nemokamos.

Kadangi boileris stovi žemiau už saulės kolektorių, turėjau naudoti cirkuliacijos siurblį.

Siurbliui valdyti susilitavau elektroninį valdiklį pagal Vinco pateiktą schemą.

Į šitą dėžutę, kuri pažymėta žaibu, sudėjau elektroninį valdiklį, rėles ir dar vietos liko. Kadangi turėjau transformatorių nuo TV antenos, jį panaudojau gamindamas valdiklį. Atsimetė transformatorius, lygintuvas ir stabilizatorius.

Veika puikiai, vanduo karštas. Visas reikalas kainavo 524,04 lito. Norėjau sutaupyti dar 170, tai vietoj cirkuliacinio panaudojau automatinės skalbimo mašinos siurblį, kuris išpila vandenį iš bugno. Per mažas galingumas, teko pirkti standartinį.

Ričardas
 

Komentarai

Klausimas, ar šildomo vandens

Klausimas, ar šildomo vandens talpykla, turi būti visiškai pilna ? T.y ar grižtamo pašildyto vandens, grįžimo anga, turi būti apsemta, ar gali būti vandens lygis žemiau jos, ir ar tokių būdų savaiminė cirkuliacija vyks ?

Turi būti pilna

Norint savaiminės cirkukliacijos, abu vamzdeliai, tiek karšto vandens, tiek grįžtamo, turi būti apsemti.