Poilsinė ant vandens žvejybai ir pramogai

Kategorijos: 

/sites/default/files/large_Plaustas3.JPG

Tai 800 kg keliamosios galios plaustas, kurį galima pasidaryti už 40 Lt. Iš tiesų jis man nekainavo nė tiek. Keturios statinės po 200 litrų, šiek tiek ąžuolinių lentų, vinių, varžtų... Statinių nuo tepalo autoservisuose galima gauti po 10 Lt už vieną, bet du draugai atidavė dykai.

Darbo turėjau dvi dienas. Konstrukcija labai paprasta, visas rėmas padarytas iš 5X5 cm ąžuolinių tašelių, kuriuos sujungiau varžtais. Per vidurį dar prikaliau grindis iš dviejų ąžuolinių lentų, o jų galiukų užteko grindims šonuose. Irklui nukirtau 3 metrų lazą, jos galus įpjoviau ir įstačiau plastmasės gabalus, po to priverčiau medsraigčiais.

Suoliukus ir staliuką padariau stumdomus pirmyn ir atgal.  Jie laikosi ant rėmo tašelių ir turi pailgintą pagrindą, todėl stovi stabiliai.

Turėjau šiek tiek abejonių, ar mano laivas pernelyg nesisups.  Aš jo nenorėjau daryti labai plataus ir ilgo. Jis tik 280 cm ilgio ir 140 cm pločio. Ar plaukdami galėsime atsistoti?

Rezultatas pranoko lūkesčius. Laivas stabilus, patogus žvejoti ir šiaip pramogauti, ant suoliukų gali susėsti 6 žmonės, ant staliuko tikriausiai tilptų tiek pat butelių Dievo kraujo arba kavos puodukų su pyragaičiais. Meškeriotojams yra kur susidėti meškeres ir visus kitus reikmenis. Vienas meškeriotojas nuo tokio plausto gali žvejoti keliomis meškerėmis.

Laivas nėra greitas. Plaukinat statinės kelia sūkurius ir stabdo. Norint greitesnio laivo, jį reikėtų daryti iš 6 statinių, šonuose dedant ne po dvi, bet po tris statines. Eidamos viena po kitos, jos keltų mažiau sūkurių ir ne taip stabdytų. Toks plaustas jau būtų greitas kaip valtis. Bet mums plūduriuoti užteks lėtesnio. Juk tai plaustas, poilsinė ant vandens, o ne lenktyninė jachta!

Komentarai

Puikus dar vienas kūrinys

Sveikinu. Siūlau pavadinti šį plaukiojimo kūrinį tarkim "Dargflot". :-)
deimantukas.

Plaustas varomas bangu, arba plausto svyravimu

Labas
Turiu svajone pasidaryti panasu daikta kaip jusu. Tik vat galvoju, kaip ji cia privertus judeti be irklu pagalbos. Esu girdejes apie bangu energijos panaudojima tam. Aisku, prude tos bangos juokingos, bet 6 zmones susede plauste prie buteliuko dar ne taip pabanguotu...=) o ta svyravimu energija galima paversti kriptingu judesiu. Tai vat, sakau pasidalinsiu mintimi. Veikimo principas ten paprastas... plaustui reiktu pritaisyti standzios gumos juosta lygegreciai vandens pavirsiui, aisku po vandeniu. Na ir nesvarbu kokio pobudzio svyravimai butu suteikti plaustui, jis judes i viena puse. Veiktu panasiai kaip didelis lastas.
Nezinau ar kada teks paciam tai isbandyti, bet gal kam si ideja patiks.
Sekmes

plaustas

Sveiki,
Pasidariau namelį ant vandens iš septynių šimtalitrių plastikinių talpų nuo grežinių vandens valymo įrengimų. Plūdrumas geras, stabilus. Klausimas tik vienas. Artėja žiema. Suku galvą ar palikti tą "Titaniką" vandenyje įšalti, ar krapštyti peržiemoti krantan? Gal turite patirties "žiemojimo" klausimu?

Palieku vandenyje

Aš savo laivą žiemai palieku vandenyje. Jis panašios konstrukcijos. Jeigu ledas nesulaužo skardinių bačkų, neturėtų sulaužyti ir plastikinių.