Skaitmeninis kavos aušintuvas

Kategorijos: 

Štai Martynas, mano anūkas, lituoja skaitmeninį kavos/arbatos aušintuvą. Idėja tokia: uždėsi aušintuvą ant puodelio karštos kavos arba arbatos, nuo karščio suveiks temperatūros daviklis, duos impulsą mikrovaldikliui Atmega328, tas atpažins per didelę temperatūrą ir įjungs mažytį, iš nešiojamo kompiuterio išimtą ventiliatoriuką. Tas suksis tol, kol gėrimas atauš. Pavyks ar ne?

Veikia! Štai ventiliatorius sukasi:

Iš arčiau prietaisas atrodo taip:

Jis maitinamas 9 V krona, yra suprogramuotas taip, kad įsijungtų nuo 35 laipsnių temperatūros, o išsijungtų, ataušus gėrimui iki 30 laipsnių. Diodinė lemputė savo mirksėjimu praneša, kokios temperatūros gėrimas. Programuota   C++ programavimo kalba, naudojant Arduino progarminę įrangą.

- Programavau ne aš, programavo Vincas. Nemoku tos programos. Aš moku programuoti tik su Scratch ir Python programavimo kalba, - paaiškino man Martynas. - Bet litavau viską aš!

Komentarai

Sveiki, įkišiu savo trigrašį,

Sveiki, įkišiu savo trigrašį,
smagu, kad programuojat ir šiaip iš idejos padaret šita aparata,
yra paprastesnis budas yra tokių temperaturos daviklių kuriuose viduje lankstosi metalinė plokstelė ir iskart sujungia/atlungia kontaktus, vėlgi atleiskit suprantu, kad ne masinei gamybai...