Vieno cento legenda

Kategorijos: 

Nukritusį centą reikia paimti. Kas cento nevertins, tas cento nevertas. Tikriausiai girdėjot visi. Bet ar tikrai? Ar iš tiesų verta lenktis dėl cento?

Norėdamas tai sužinoti, kambaryje atlikau nedidelį eksperimentą, kuris truko vos kelias minutes. Ant grindų pabėriau 10 monetų po vieną centą, įsijungiau chronometrą ir pradėjau rinkti, tarsi juos būčiau radęs po vieną. Paimu  centą, įsidedu į piniginę, piniginę - vėl į kišenę. Tada lenkiuosi prie antro, trečio cento, ir taip kol surinkau visus 10. Tai truko 2 minutes 56 sekundes ir kažkiek šimtųjų sekundės dalių, Suapvalinę galime sakyti, kad 10 centų surinkau per 3 minutes.

Taigi per viena minutę surinkau 10:3=3,333... cento.

Per valandą būtų 3,33x60=199,8 cento.

Per darbo dieną išeitų 199,8x8=1598,4 cento.

Mėnuo turi vidutiniškai 20 darbo dienų, taigi per mėnesį, rinkdamas centus, uždirbčiau 31968 centus arba 319,68 lito. Kuris sutiktumėte visą dieną lankstytis už tokius pinigus?

Taigi rinkdamas centus per mėnesį nesurinksi nė pusės minimalios algos ir vargiai išsimaitinsi. Tai juk visai beprasmis darbas!

Nuvertinti pinigus yra labai didžiulė gudrybė. Prispausdindama daugiau litų ir prikaldama krūvas centų, valstybė kartu su bankais ne tik sumažina savo skolas, bet ir nuvertina realias mūsų santaupas. Netekdami santaupų, mes priversti dirbti iš naujo. O juk kitas jaunystėj užsidirbtų daug pinigų, paskui gulėtų, pilvą išvertęs! Dabar pasiekta tokia riba, kai smulkiausios monetos virto į tuščią ženklą. Ar žinot bent vieną prekę, kurią būtų galima nupirkti už tą nelaimingą centą?

O kodėl daugelis tiki, kad lenktis dėl cento yra kažkokia prasmė? Kažkada, kai pinigai nebuvo taip nuvertėję, net pati smulkiausia moneta buvo šio to verta. Dabar vieno cento vertė yra artima nuliui, o mūsų protas taip sutvarkytas, kad nulio arba nieko mes niekaip suvokti negalime. Nuliui (niekui), mes būtinai šį tą "pridedame"...

Na, bet moneta juk nėra niekas! Jeigu žiūrėsime ne į nominalą, bet į monetą kaip daiktą, tai jau nebus nulis. Juk tai daiktas, kurį laikau rankose! Jis padarytas iš spalvoto metalo, kurio vertė viršija nominalą. Išgręžę cento viduryje skylę, galim turėti puikiausią poveržlę. Tokios už vieną centą tikrai nenusipirksi.

Komentarai

Galėtų iškart gaminti vieno

Galėtų iškart gaminti vieno cento monetą su skylute, tada nereiktų nei gręžti. O panaudojimas labai geras :)

Man irgi patiko ideja

Nu va jei butu su skyle viduryje, tai jie dar kiek medžiagos sutaupytu! Sumažėtų vieno cento savinkaina!!! :) Žiūrėk, jau ir verslo planas :D

seip tai istatimas kiek zinau

seip tai istatimas kiek zinau gina valiutos naikinima... net nezinau kokios bautos uz tai

Tegu patobulina

Aš irgi girdėjau, kad valstybės šeimininkai draudžia gadinti arba naikinti pinigą. Bet jeigu jie leistų vieno cento monetas iškart su skylute, kaip čia siūlo vienas išmintingas skaitytojas, tai juk nereikėtų gadinti arba naikinti!

istatymas

Įstatymai draudžia viešoje vietoje išniekinti valstybės simbolius. Jei savo namui naudosi, o ne kokiam savivaldybės pastato stogui, tai viskas OK :)

Viskas būtų gerai

Mes ir sakome - gręžtų patys, tada mums nereikėtų niekinti! :))))