Libija: rojus ar pragaras?

Kategorijos: 

Į mano elektroninį paštą užklydo  virtualiomis interneto platybėmis klajojantis laiškas. Jeigu tai, kas jame parašyta, yra tiesa, man teks labai rimtai suabejoti savo suvokiamo pasaulio "realumu". Kaip ten bebūtų, mums tik atrodo, kad savo vidinį pasaulį ir vertinimus susikuriame patys, bet didele dalimi juos kuria visa aplinka - įskaitant ir tokius po internetą klajojančiu laiškus. Bet paskaitykime.

 

Prasidėjus neramumams Libijoje , nustebino ten dirbančių specialistų iš Europos bei aplinkinių valstybių gausa . Sausumos sienos perėjimo punktai buvo tiesiog užsikimšę bėgančių nuo "revoliucijos" žmonių srautais. Beje,  spaudoje nuolat matydavau Libiją kaip itin baisią ir blogą šalį. Tai ir pagalvojau: o ko gi į tokią "baisią" Libiją buvo nusitrenkę beveik 1 milijonas užsieniečių ?

 

Ar žinojote, kad:

 

BVP kiekvienam Libijos gyventojui – 14 192 JAV dolerių.

 

Valstybė kiekvieną pilietį nepriklausomai nuo jo amžiaus, lyties ir pajamų per metus dotuoja 1000 JAV dolerių suma.

 

Bedarbio pašalpa – 730 JAV dolerių į mėnesį.

 

Medicinos sesers alga – 1000 JAV dolerių į mėnesį.

 

Kiekvienas naujagimis gauna vienkartinę Libijos Valstybės dovaną – 7000 JAV dolerių.

 

Jaunavedžiai gauna iš Libijos vyriausybės 64 000 JAV dolerių dovaną būstui pirkti .

 

Vienkartinė Valstybės parama pradedančiam nuosavą verslą – 20 000 JAV dolerių .

 

Dideli mokesčiai ir bet kokios rinkliavos uždrausti M. Kadafio iniciatyva.

 

Mokslas ir sveikatos apsauga – nemokami .

 

Mokslas ir stažuotės užsienyje pilnai apmokami Libijos vyriausybės.

 

Daugiavaikės ir neturtingos šeimos gali apsipirkit specialiai jiems įsteigtame parduotuvių tinkle visoje Libijoje , už simbolinį antkainį pagrindinėm prekėm.

 

Ypatingai baudžiami tie prekybininkai , kurie bando sukčiauti ar pardavinėti produktus su praėjusiu realizavimo terminu. Tai kontroliuoja speciali policija .

 

Dalis vaistų gyventojams teikiami nemokami . Už vaistų falsifikavimą skiriama mirties bausmė .

 

Būsto nuomos nėra. Ją apmoka Libijos vyriausybė .

 

Gyventojams elektra teikiama nemokamai.

 

Libijos teritorijoje galioja „ sausas įstatymas „ .

 

Perkant išsimokėtinai automobilį ar būstą kreditus apmoka Valstybė .

 

Tarpininkavimas prekyboje nekilnojamu turtu uždraustas . Galimi tik tiesioginiai pirkėjo – pardavėjo santykiai .

 

Perkant naują automobilį pusę jo sumos dengia Valstybė.

 

Kariai gauna 65 procentų automobilio kainos dotaciją .

 

Benzino kaina – 0.14 JAV dolerio (apie 30 lietuviškų centų).

 

Mokytojo alga – 3000 JAV dolerių per mėnesį .

 

Va jums ir Kadafi...:)

Komentarai

Per gerai gyveno, nuobodžiai

Per gerai gyveno, nuobodžiai labai, be stresų, be riaušių. todėl ir sumanė pasilinksminti. Nuo šiol gyvens linksmiau ir sužinos, kas yra badas, skurdas ir kiti dalykai...

Libija

Labas,

Siųlau pažiūrėti A.Čekuolio laidą, kurią rodė, jei neklystu - 2011 01 16 (jei ne tos datos, tai kažkuri iš sausio laidų). Ponas Čekuolis atskleidžia Gaddafio personažą ir tai ką jis kūrė Libijoje tuos 40 m. Pasaulis vėl atrodys toks koks jis yra. Tiesa. Atlyginimai Libijoje išties nemenki, bet jei dirbi vietoje kuri vienaip ar kitaip susijusi su nafta.

Aš NEŽINAU

Tiesą sakant, nesu linkęs remtis nei Jo Ekscelencijos Abamo pareiškimais, nei pono Čekuolio komentarais. O tiesioginės informacijos šaltinių neturiu. Todėl ir sakau: NEŽINAU. Man visai nebaisu nežinoti. Pamėginkit ir jūs - tikrai nieko baisaus neatsitiks.

Beje, labai daug nežinau. Jeigu mėginčiau palyginti, ką aš žinau ir ko nežinau, tai žinojimo santykis būtų niekingai menkas. Taip gyventi yra nepaprastai įdomu.

Keista

Keista tai, kad kažkas sukilo (iki šiol lyderiai neaiškūs, bent man) ir visi vakarai puolė tą kažką (sukilėlius) remti, lyg tiems vakarams labai tie sukilėliai, t.y. kažkas rūpėtų. Tikslas yra visai ne pagalba sukilėliams

A. Čekuolis irgi nėra labai

A. Čekuolis irgi nėra labai jau patikimas žinių šaltinis. Pamenu, kaip prieš keletą metų jis kažkurioje savo laidoje persakė tą labai paplitusį „faktą“, neva Didžioji kinų siena matoma iš kosmoso. Tik štai vikipedija šito „fakto“ visai neparemia. O ir pačiam tuo visai nesunku įsitikinti: užtenka pasinaudoti Google Maps ar Google Earth ir aklai ieškant vargu ar pavyks pamatyti – ji per daug siaura ir beveik nesiskiria nuo aplinkos, nors mažesnio mastelio nuotraukos ten netgi ne palydovinės, o fotografuotos iš lėktuvo. Pats ją atradau tik tuomet, kai nurodžiau tikslias vienos dalies koordinates.

Audrius

Pažįstu tik šaltinius

Ką tik vienas pažįstamas manęs paklausė, ar aš ne už Kadafį.:D

Įdomiausia, kad aš negaliu būti nei už, nei prieš Kadafį. Aš nepažįstu Kadafio, jo vykdomos politikos, nepažįstu ir Libijos. Žinau tik tiek: šaltiniai, kurie man praneša apie Kadafį ir Libiją, yra nepatikimi.

Žinojimas apie Libiją

Paskaitęs apie Libiją pagalvojau, jog neblogai būtų kur nors paieškoti ankstesnės statistikos ir staiga suvokiau kaip lengva šiuolaikiniame IT amžiuje manipuliuoti informacija. Jei seniau informacijos ieškodavome bibliotekoje vartydami knygas ar spaudos komplektus, tai dabar absoliuti dauguma pasikliauja internetu ir Google. Jei Orvelas "1984 - uosiuose" fantazavo kaip "didžiojo brolio" reikalavimu vis perspausdinami laikraščiai ir vėl įsegami į ankstesnių metų komplektus ir knygos (p. 110), tai su šiuolaikinėmis technologijomis labai paprasta atbuline data daugelyje svetainių pataisyti Libijos statistikos duomenis, o tų kurių neįmanoma pataisyti, nerodyti paieškos sistemoje arba sukurti ir rodyti pataisytus tų svetainių klonus. Tikiuosi, jog tokie žaidimai nežaidžiami, bet kaip sakė vienas patriarchas "kas gali paneigti galimybę kad...?"
Taigi Petras, sakydamas "Aš nežinau" labai teisus ir čia dar nedidelė bėda. Kur kas rimtesnė problema, kad daugybė žmonių galvoja, jog jie į visus klausimus turi teisingus atsakymus (na panašiai kaip A. Čekuolis):)

Vladas