Įrankių siena

Kategorijos: 

Daiktai turi kvailą įprotį slapstytis nuo šeimininko. Labiausiai - meistravimo įrankiai. Jie tiesiog tyčiojasi. Įtariu, kad jie paprasčiausiai tingi ir stengiasi išsisukti nuo darbo. Kada nereikia, visi lenda man į akis ir kliūva po kojomis, o kai prireikia, išsilaksto kaip tarakonai. Su Vincu jie krečia lygiai tokius pat kvailus pokštus, nors mes nei skriaudžiame jų, nei verčiame persidirbti. Kaip juos suvaldyti?

 

Vienais metais buvome prisipirkę sėklinių staliaus pieštukų, plaktukų, replių, atsuktuvų, grąžtų ir kitų judrių padarų. Kurį laiką tai pasitvirtino: kur nors netikėtoje vietoje vis išdygdavo koks plaktukas, pieštukas ar replės. Bet praėjo keli mėnesiai, ir daiktų ėmė dygti gerokai mažiau, negu pasėdavom. Matyt, pasitaikė ne sėkliniai.

 

Buvau puolęs į neviltį, bet vieną sykį mano draugas Juozas prasitarė, kad jo daiktai daug ramesni ir tvarkingesni - nei jie valkatauja kur nors patvoriais, nei išsilaksto žaisti slėpynių. Juozas juos prijaukino, padaręs įrankių sieną ir kiekvienam flamasteriu apibrėžęs labai konkrečią vietą. Prie tų apibrėžtų vietų jie priprato kaip veršiai prie savo ėdžių - po darbo visi tvarkingai sueina į savo vietas ir niekur daugiau nebėgioja. Būna, vienas kur nors užsimiršęs palieka, bet labai greit pamatai, kurio trūksta - nueini, surandi, nuduodi velnių ir pastatai į vietą. Ir tas daugiau nebekrečia pokštų.

 

Tokia įrankių sieną pasidariau ir aš. Tai labai paprasta: įkali į sieną vinį (kartais - dvi vinis), pakabini daiktą, flamasteriu apibrėži jo perimetrą. Štai kaip tai atrodo:

 

Atrodo, ten, apačioje, trūkta skardos žirklių. Pažiūrėkim geriau - taip, jos iš tiesų pasiliko darbo vietoje!

 

Norėčiau atkreipti dėmesį į grąžtų ežį. Grąžtai yra pačios judriausios veislės daiktai - pirk nepirkęs, jie visi per kelias dienas gali išsilakstyti kaip skruzdės. O kai sukiši į tokį ežį, ir jie kantriai laukia, kada bus paimti. Ežį padariau, tarp medžio atliekų radęs ažuolinį trikampį. Daryti labai paprasta: įgręžei skylę ir palikai joje grąžtą. Tada gręži skylę kitam... Viena skylę dar išgręži viniai ir pakabini ant sienos. Kada reikės dirbti, galėsi visą ežį nusinešti į vietą.

 

Dabar mūsų daiktai apsiramino ir drausmingai gyvena ant sienos. Tai pastebėjo ir mano anūkas Martynas. Jis gali imti bet kokius įrankius ir daryti sodyboje, kas šauna į galvą, bet - su viena labai rimta išlygą: visi daiktai po darbų turi grįžti į savo vietas. Ir, patikėkit, jie grįžta! Dėl viso pikto Martynas dar sykį nueina prie įrankių sienos, pažiūri budria akimi: "Aha, trūksta plaktuko! Reikia parnešti..." Nubėga ir parneša, o plaktukas daugiau nebeišlekia niekur.

Komentarai

Aš neėmiau

tavo įrankių. Tikrai, tikrai.
deimantukas

nesigink

Deimantuk, ką tu sakai ??? Pats mačiau kokiomis akimis nužiūrinėjai Petro plaktuką. Gerai kad Martynas susiprato kur jo paieškoti:)

Na, gerai, jau

gerai- paėmiau tą nelemtą plaktuką.Bet daugiau tikrai nieko neėmiau. Nieko. Pionieriaus garbės žodis.
deimantukas

Įrankių siena

Virš durų kairiau plaktukas su pjautuvu kai ką primena :)