Kamino valytuvas. Kelios minutės darbo!

Kategorijos: 

Kaip išvalyti kaminą? Lipti ant stogo, samdyti kaminkrėčius, kurie turėtų bokštelį? O gal paprasčiausiai įpilti dyzelino ir padegti? Šilališkis Vytautas Vyštartas sugalvojo ir pasidarė labai paprastą kamino valytuvą, kuriuo kaminą dviese su sūnumi išvalo per 10 - 15 minučių. Valytuvas padarytas iš 2 cm skersmens paprasčiausio plastikinio vamzdžio, kurio viduje įvertas storokas, 12 mm skersmes trosas.

Vienas troso galas pašiauštas, iš jo padarytas šepetys, o kitas įveržiamas į elektrinio gręžtuvo galvą. Kad neišdiltų plastikinis vamzdis, jo galuose štaisytos metalinės movos. Movos padarytos iš paprasčiausio vandentiekio vamzdžio. Trosas sukasi, jo šepetys valo nuo kamino sienelių suodžius ir dervas. Dirbama dviese: vienas laiko rankose įjungtą gręžtuvą, kitas vairuoja valytuvą. Valytuvas į kaminą kišamas iš apačios, per valymo angą.

Štai kaip tai veikia:

 

 

Komentarai

Aciu nagingam galvociui! Man

Aciu nagingam galvociui! Man sis isradimas tikrai pasitarnaus. Labai jau daznai tenka valyt kamina. O jis plytinis be ideklo... privargau jau.

Na štai pasidariau, ir šiemet

Na štai pasidariau, ir šiemet valau juo kaminą.Čia man išsigelbėjimas!
Tik jau kelintą kartą šarvą trumpinu, mat pakankamai greit pašiaušti iš troso šepečio šeriai išlūžinėja.Reiktu tobulint - daryt koki tvirtinimą keičiamam šepečiui, tik kaip prie troso primastyt? Nei privirinsi nei ka..

Galima ir paprasciau

As panaudodamas tokia pat zarna jau du metus kamina valau, tik be jokio troso, tiesiog ant galo uzdedu sepeti ir 11 metru kamina is apacios issivalau

Turiu pasidaręs ir aš

Aš irgi turiu tokį prietaisą. Valiau, kaip ir tu, paprasčiausia žarna, prie jos pritaisęs vielinį šepetį. Paskui per tą žarną pervėriau trosą, o iš jo pašiaušiau šepetį, trosą suka elektrinis gręžtuvas. Nepalyginami dalykai. Tas pats, kas lyginti dviratį su motociklu.

kamino valytuvas

Laba . Pasikeitus stogo dangą iškilo kamino valymo problema .Kažkokių kopėčių dėt nesinori , o kaminas valyt reikia . Šią problemą išsprendžiau taip - ant namo aukšto , kamine išėmiau 4 plytas ir kampiniu šlifuokliu metalo diskeliu išpjoviau langelį , pro kurį įkišu trosą ir išvalau kamino įdėklą .Kaminas 13 metrų aukščio todėl troso reikia tik 5 metrų , o nuo žemės reikėtų gal kokių 15 metrų.Ir dar privalumas kad tą darbą galiu laisvai atlikti vienas .