Vietoj seno pečiaus - ekonomaizeris su krosnele

Kategorijos: 

Rašo Vytautas Pauža:

Atradęs tokį naudingą Jūsų tinklapį labai apsidžiaugiau. Dėkoju, kad dalinatės savo patirtimi bei visa kita informacija.

Savo sodyboje vietoje seno suirusio koklinio pečiaus pastačiau krosnelę ir sukonstravau tokį balioną ant jos. Siunčiu nuotrauką. Tai pirmas blynas, užtat gavosi šiek tiek kreivas, tačiau vis tiek baisiai esu juo patenkintas. Korsnelę pirkau pagal skelbimą už 300 Lt, balioną - už 50 (10 Lt nuleido, kai papasakojau apie jūsų tinklapį ir ką jame galima rasti). Visi vamzdžiai atsiėjo apie 320 Lt, tai brangiausia viso daikto dalis.

Dabar 36 kv.m. patalpoj per valandą temperatūra pakyla 8 laipsniais, o tai labai džiugina. Atvažiavus nebereikia visą dieną kūrenti, šiluma pasijaučia iškart, ir galima būti troboj nešalant.

Planuoju dar padaryti kokią lentynėlę ir ant jos pastatyti ventiliatorių, kad tas nupūstų šiltą orą. Tuomet patalpa įšiltų dar greičiau.

Ateityje ir ortakius planuoju sukonstruoti į kitus kambarius, padaryti saulės kolektorių su skarda ant sienos. Gal išsispręstų problema, kuri atsirandą žiemą - namas peršąla, per šalčius viduje būna minusas. Tai didelis nepatogumas, ypač dėl vandentiekio. Reikia vis nepamiršti užsukti į sodybą ir išleisti vandenį iš vandentiekio stovo.

Dar kartą dėkoju už idėjas ir įkvėpimą.

Vytautas

Komentarai

Kviečiu ir kitus

Štai dar vienas kūrėjas stojo į mūsų gretas. Puiku, Vytautai, tavo darbas visai geras, o kad esi nepatenkintas pirmu blynu, tai rodo gero meistro pasiryžimą kitą iškepti dar geresnį.

Aš kviečiu ir kitus kūrėjus dalintis savo patirtimi. Dabar daug kas rengiasi darytis saulės kolektorius, kasdien telefonu kreipiasi konsultacijos, patarimų prašo ir laiškais. Vis daugiau žmonių supranta, kad labai daug energijos galima gauti dykai arba jos sutaupyti, tačiau jiems trūksta žinių ir patirties. Užtat dalinkimės. Juk ir patys nebūtume nieko sukūrę, jeigu nebūtume pasimokę iš kitų ir gavę iš jų netikėtų idėjų.

Sveikinu Vytautai pabaigus

Sveikinu Vytautai pabaigus kūrinį. Noriu paklausti. Nuotraukoje matosi įrengta sklendė į kaminą. Toks įrenginys labiau būdingas akumuliuojančioms šiluma krosnims (kokliniai pečiai ir pan). Kadangi gaminuosi ir aš ekonomaizerį man parūpo ar sklendė čia labai naudinga.Pirkti jos nesiruošiu, o daryt be reikalo nesinori.

Ši sklendė nebūtina

Apie sklendę galiu atsakyti ir aš. Ji nėra būtina. Šitos krosnelės yra gana sandarios - uždarai oro padavimo sklendę, ir trauka sustoja. O tos dūmtraukio vamzdyje įstatytos sklendės yra labai nesandarios. Turėjau tokią pirtyje, teko atsisakyti ir ieškoti kito sprendimo.

Tokią sklendę esu dėjęs prie vieno ekonomaizerio, bet paskui atsisakiau.

Sveikinu, Vytautai.

Mano sode labai panašiai gavosi. Ir aš esu labai patenkintas. Linkiu sekmės.

Visiems dėkui

Dėkoju visiems už palaikymą, smagu kad ne vienas aš toks racionalizatorius. :)