Eriko šiltnamį šildo pirolizinis reaktyvinis pečius, saulė bei gruntas

Kategorijos: 

Rašo Erikas Ruginis:

Labas visiems. Noriu papasakoti, kaip pasidariau šiltnamio šildymą oratakių vamzdžiais ir reaktyvine krosnele.

Štai mūsų šiltnamis, kuriame dar kovo pabaigoje žmona pasėjo visas daržoves. Jis šildomas ne tik saule, bet ir reaktyvine krosnele, o gruntas panaudojamas kaip šilumos akumuliatorius.

Viskas prasidėjo nuo to, kad netyčia internete  peržiūrėjau filmuką apie Petro  išradimus, ir mane tai labai sudomino. Man patiko idėja dieną gerai įšildyti gruntą, o naktimis pasiimti jo šilumą ir ja apsaugoti augalus nuo šalnų.

Ėmiausi darbo. Jau buvau  nusipirkes kanalizacijos vamzdžių, kuriuos rengiausi užkasti žemėje, bet  netyčia  kieme aptikau seniai pamestus senus lietvamzdžius. Ar jie netiktų vietoj anų brangokų?.. Petras sako, kad dar geriau.  Tai juos ir užkasiau 40cm gylyje, sudėjau iš viso beveik 20 metrų. Orui tais vamzdžiais varinėti  panaudojau seno automobilio salono šildymo ventiliatorių.

Pajungus ventiliatorių, kai šiltnamyje +20, iš žemės pūsdavo vos +5. Visa šiluma likdavo žemėje, ir aš ją pamažu būčiau įšildęs. Tačiau negalėjau laukti, nes žmona norėjo viską  sodinti kuo greičiau. Tada sugalvojau į tą pačią sistemą ikombinuoti ir kitą Petro tinklalapyje matytą išradimą - reaktyvinę krosnį.

Iš tiesų tai pirolizinis pečius, kurį pamačiau Petro kieme. Jis buvo padėtas nenaudojamas, bet Petras sakė, kad išbandytas ir veikia labai gerai. Tada supratau, kad ir man reikia tokį pasidaryti.


Krosnelės pakurą dariau iš senos kvadratinės metalinės talpos, kuri buvo likusi nuo traktoriaus, reaktyvinei turbinai balioną išėmiau iš  nebeveikiančio žmonos automobilio. Vidinį turbinos dūmtraukį, dureles ir groteles  pirkau metalo supirktuvėj, kamino idėklo alkūnė buvo likusi nuo pirties statybų. Dešinėje nuotraukoje pečius matyti geriau - dar neapšiltintas ir neapvyniotas ortalio vamzdžiais.

Didelė krosnelės pakura yra gerai ne vien tuo, kad joje telpa nemažai malkų. Vienos malkos jau dega, o kitos dar kaista - iš jų išsiskiria degios dujos, moksliškai sakant, vyksta pirolizė. Malkos pakuroje sudėtos ne iki dugno, bet ant grotelių, kurios nuo dugno pakeltos apie 10 cm. Malkos dega apačioje, liepsna traukiama žemyn į reaktyvinę turbiną, o degimas pasibaigia vidiniame turbinos vamzdyje. Kad liepsna nebūtų aušinama, metalinę alkūnę gerai apšiltinau akmens vata. Štai tokia yra pirolizinio reaktyvinio pečiaus veikimo schema:

Pečius veikia labai gerai - kada įkaista, jame sudega ir dūmai - iš kamino eina tik šiltas oras. Reaktyvinė turbina pati stumia lauk dūmus ir sukuria tokią trauką, kad pečius veikia ir be kamino. Petras sako, kad iš savo įrenginio išspausčiau dar daugiau šilumos, jeigu kamimą ne iškart kelčiau į viršų, bet nuvesčiau pažeme į kitą šiltnamio galą. Kai gausiu kur nusipirkti pigesnio vamzdžio, taip ir padarysiu.
 

Pečių pastačiau šiltnamyje, turbiną apvyniojau aliuminiu ortakių vamzdžiu 80mm skersmens, sudėjau iš viso 6,5m. Prie vieno galo pritaisiau ventiliatorių, kad pūstų orą, kitą  nuvedžiau į ortakius po žeme.

Pirolizinis reaktyvinis pečius dega labai gerai, orą  įkaitina iki 100 laipsnių, o iš žemės išeina vos 20, bet tik po to, kai ilgiau pakūrenu. Didžiuoji dalis šilumos lieka žemėje, kurią naudoju kaip šilumos akumuliatorių. Kai pečius užgęsta, iš jo dar kelias valandas eina visai šiltas oras, saugodamas daigus nuo stiprių šio pavasario šalčių.

Savo pečiaus šilumą panaudoju  ne tik šiltnamio orui bei gruntui šildyti, bet ir naminio muilo gamybai, pie kurią irgi sužinojau Petro svetainėje. Ant turbinos viršaus įrengiau vietą katilui pastatyti. Į jį supilu nuo pelenų nusunktą šarmą ir per dieną išgarinu daugiau kaip 3 litrus. Sausą šarmą pagal receptą tirpinu vandenyje, dedu kiaulės taukų, paverdu ir turiu puikaus nemokamo naminio muilo.

Ačiū Petrui už visas suteiktas žinias.

Erikas,

Plateliai

Komentarai

Esu matęs panašią idėją

Panašią idėją esu matęs netoli Kuršėnų. Vienas išradėjas daržininkas savo šiltnamyje visą dieną kūreną galingą pečių, kaitina didžiulę kelių kubų bačką su vandeniu. Naktį eina miegoti, o šiltnamį šildo cirkuliacijos siurbliu ant žemės suklotais vamzdžiais varinėjamas šiltas bačkos vanduo. Čia vietoj bačkos su vandeniu naudojamas gruntas. Dar pigiau ir paprasčiau.

Bešiltininat nenaudojamus

Bešiltininat nenaudojamus namo ortakius polistireno maltomis granulėmis nuo stogo šiek tiek nubirėjo ant žemės ir kilo mintis jog pavasari būtų galima šiltnamio žemę užpilti tokiomis granulėmis kurios sudarytu kaip iš apšiltinimo sluoksnį ir leistu anksčiau sodinti kas dyksta iš žemės. O po pirmo derliaus tas granules iterpti į dirvą tai pagerintų dirvos aero savybes t.y. augalų šaknims reikia net tik vandens bet ir oro.

O tas duju balionas niekada

O tas duju balionas niekada nepridega? ir traukia dar geriau negu be jo? pas mane garaze ir truputi noretusi kad maziau karscio per kamina iseitu, vandens pajungti kad ji sildytu kaip ir nera reikalo, bet kad ora labiau sildytu tai noretusi.

Tai patikrinta

Ateina laikas, atsiranda suodžių. Kartais reikia valyti. Aušinant dūmus oru (ne vandeniu), suodžių būna mažiau. Kas rašoma apie trauką - daugybę kartų patikrinta. Šiame tinklalapyje skelbiama tikra informacija.
Jeigu nori garažą šildyti oru, susirask kuo didesnę, tarkim, 200 litrų sorasieną bačką. nerasi storasienės - tiks ir plonos skardos, tik viršų pastorink kokio metalo gabalu, geriau - ketumi. Tarkim, kanalizacijos šulinio dangčiu. Mat viršuje skarda greitai išdegs - ten būna tokia temperatūra, kad gali blynus kepti.
Žinoma, bačką reikia nušveisti nuo dažų. Dažai degs ir smirdės.

Dar domina toks dalykas, mano

Dar domina toks dalykas, mano bužuikeje kaminas išeina is viršaus o šičia žiuriu iš apačios tai nieko blogo nebus jei ta bačkute dėsiu ant viršaus buržuikes? ir kiek cm palikti nuo bačkutes viršaus iki to vamzdžio pro kuri dumai išeina iš pečiaus?

Dar viena klausima turiu, tai

Dar viena klausima turiu, tai kuo tas ekonomaizeris ilgesnis tuo pečius turėtų geriau traukti?

Manau, kad taip

Manau - taip, nors negaliu patvirtinti jokiais tyrimais - visi mūsų daryti ekonomaizeriai yra panašaus dydžio. Bet pagal visą logiką, tai kuo aukštesniu vamzdžiu kyla karšti dūmai, tuo geresnė turėtų būti trauka,

Labai sveikinu plateliski

Labai sveikinu plateliski taip sauniai pasidarius sildyma siltnamiui.As taip pat domiuosi kaip efektyviai apsildyti siltnami.Butu gerai kada apziuret is arciau,jei zinoma jus nieko pries,gal ka dar esat patobulines?Jei nesunku pasidalinkit kontaktais i mano e pasta- lionia1234@gmail.com. Aciu. Taip pat dekoju Petrui Dargiui uz si tinklapi,jame randu daug puikiu minciu.Dekui Tau Petrai kad esi..bei atvirai daliniesi savo kuryba.Butu malonu kada nuvykti ir pas jus..

Na tai užsukit!

Pas mane tai tikrai atvažiuoti galima. Nemažai atvažiuoja, visus mielai priimu.

Sveiki visi.Susikasiau ir as

Sveiki visi.Susikasiau ir as aliumininius ortakius siltnamio zemeje.Kita ryta ziuriu,kad kurmiai issirause i virsu beveik tiesiai virs vamzdziu.Klausimelis-kazin neiseis jie kiaurai per tuos vamzdzius,gal kam jau taip buvo?

Kurmiai neturi pasiekti

Visaip gali būti. Aliuminio folijos vamzdžius reikia kasti giliau,. kad nemapsiektų kurmiai. O į viršų išvesti plastikinius. Esu apie tai rašęs.

Beje, kurmiai darbuojasi tik viršutiniame sluoksnyje, kur yra sliekų ir kokių kitų vabalų.

Šiltnamio Šildymas

Sveiki , na dabar pradėjau abejoti užkastų ortakiu ilgaamžiškumu , kasiau i žeme aliuminius ortakius , o i paviršiu išlenda cinkuoti ventiliacijos vamzdžiai . Tik po laiko daskaičiau Petro konsultacijas , kad jie gali neatlaikyti korozijos .Klausimas butu toks : ar pulti perdarinėti kol siltnamis dar nepastatytas , ar jau palikti taip , kaip yra ?