Žlunga dar vienas marketingo sukurtas "taupumo" ir "ekologijos" mitas. Pirkite diodines lemputes ir sutaupysit krūvas pinigų! Jos kelis kartus brangesnės, užtat ima kelis kartus mažiau elektros ir yra beveik amžinos!
Taip, amžinos. Tačiau amžinybė trunka trejus metus.
Mano rankoje matote diodinę trigubą lemputę, kuri amžiams užgeso po trejų metų. Ji ima maždaug trigubai mažiau elektros už "taupiąją", bet yra maždaug tris kartus brangesnė. Amžius labai panašus, o gal ir trumpesnis.
Šiek tiek geresni reikalai su diodinių lempučių juostomis. Po dvejų metų lemputės pradėjo gesti, bet ne visos iškart. Įsirengti diodinį apšvietimą tokiomis juostomis man kainavo tris kartus brangiau, maždaug tris kartus mažiau dabar naudoju elektros. Ar išlošiu ką nors, priklausys nuo lempučių amžiaus.
Diodinį apšvietimą savo namuose įsirengiau kaip avarinį. Dingus elektrai (kaime taip atsitinka), diodines lemputes automatiškai ima maitinti akumuliatorius. Tokiu pat režimu persijungia ir kompiuteris. Kartais nė nepastebiu, kad nebuvo elektros.
Tai labai patogu, o tokiam patogumui reikalinga 12V įtampa. Diodinių 12V lempučių negaliu atsisakyti. Bet ar galėčiau patvirtinti marketingo sukurtą mitą apie jų "amžinumą" ir begalinį "ekonominį išlošimą"?
Kaip tik noriu perspėti: technologija neišvaduoja kišenės. Norėdami sutaupyti elektros, mes turime daugiau sumokėti už prietaisą. Tas pats atsitinka, perkant pramoninius saulės kolektorius ar vėjo jėgaines. Taip, saulė ima dykai šildyti vandenį, vėjas dykai sukti vėjo malūną, bet už šitą stebuklą iš anksto turim pakloti tiek pat, kiek mums būtų kainavę pirkti elektrą. O štai saulės baterijos netgi teoriškai niekada neatsipirks. Jų verta imtis tik tokiu atveju, jeigu turite galimybę parduoti valstybei elektrą mafijinėmis globaliųjų korporacijų išsireikalautomis kainomis.
Baisi ekologinė kilpa užnerta daugiabučių namų gyventojams, kurie ima paskolas, renovuoja savo namus ir tikisi sutaupyti, mažiau leisdami pinigų šildymui. Jie iš tiesų išloštų, jeigu šilimos kaina nebūtų kitų monopolistų rankose. Kol daugiabučių žmonės sumokės dvigubą skolą bankams už monopolinių korporacijų atliktus renovavimo darbus, energetikos monopolis pakels šilumos kainą, ir viskas paliks, kaip buvę. Laimės tik šilumos tinklai - jie gaus tas pačias pačias pajamas, parduodami daug mažiau šilumos. Absurdiškiausia, kad tai bus pasiekta ne pačių energetikų, bet šilumos pirkėjų kaštais.
Mietuose taip jau atsitiko, pradėjus taupyti vandenį. Dabar žmonės vandens sunaudoja mažiau, užtat sumoka kur kas daugiau, negu mokėjo tada, kai nebuvo priversti nusipirkti vandens skaitiklius.
Mokslas yra sukūręs puikių technologijų, kurios labai sumažina energijos sąnaudas. Tačiau jokių būdu netikėkite žaliųjų kapitalizmo ideologų apgaule, kad technologijos sutaupo mums pinigų ar net išvaduoja. Technologijos yra monopolio rankose, jos ir tarnauja monopoliui. Išsisukti iš velnio rato galima tik tokiu atveju, jeigu išvengi monopolio. Jeigu patys apsišiltinsit namą ir nesulįsit į banko skolas, jeigu patys pasidaryst saulės kolektorių ar vėjo malūną, jūs tikrai gausit tą naudą, kurią ima monopolinės korporacijos. Visa kita - bėgimas žaliuoju voveraitės ratu.
Komentarai
Yra šioje minklėje tiesos,
Yra šioje minklėje tiesos, bet autorius galėtu sukonkretinti kaip išvengti monopolistinių išlaidų, bei skleisti platesnę propagandą tuo klausimu - ypač miesto žmogeliams
Bepigu pamokslautojui
Sakyčiau, Besidomintis pamokslautojas galėtų mažiau nurodinėti, ką turėtų daryti autorius ir padaryti bent šimtąją dalį to, ką tas "nesusikoncentravęs" autorius su savo bendraautoriumi Vincu yra padaręs. Arogancijos gal sumažėtų.
Šioje minklėje yra visa
Šioje minklėje yra visa gryniausia tiesa, superinis straipsnis, aš jau seniau buvau padares dioninį laiptinės apšvietimą,džiaugiausi bus pigu, galės šviesti visa vakarą, neskaudant galvos, kad suvartos daug energijos, lemputės po metų tarnavimo pradėjo eiti velniop viena po kitos, įtampa ir sroves stipris buvo užtikrintas rekomenduojamas, vat tokie dalykai.
Lemputė lemputei nelygu,
Lemputė lemputei nelygu, todėl nereikėtų taip jau neigiamą nuomonę formuoti, asmeniškai aš, marketingo darbuotojas, apie led dar negaliu kažką konkretaus pasakyti, nes per trumpai naudoju, o štai vadinamas taupias lemputes galiu vertinti, viena man, marketingo darbuotojui, tarnavo daugiau kaip 10 metų ir dar būtų švietus, tik per žioplumą pats sudaužiau, o štai kitos ir po metų užgeso. Taigi lempučių kokybė yra skirtinga, ypač kai lietuviai žiūri tik į pigiausias kainas, taigi reikia kaltinti ne monopolio kainas, bet lietuvius ir lietuvybę.
Buvau pasidavęs ir aš taupių
Buvau pasidavęs ir aš taupių lempučių sindromui. Dabar jau sveikas ir naudoju senas kaitrines. Kodėl atsisakiau? O todėl, kad sumokėjus didelius pinigėlius, jos neatsiperka. T.y. neatitarnauja nurodyto laiko. Buvo pirktos ir Osram, Philips, aišku išbandyti ir visokie pigūs variantai. Laikantis reguliavimo būdavo paliekamos ilgam įjungtos, kad nebūtų dažnai junginėjamos. Ir 80% mirė per 6 -18 mėnesių. Kaip nebūtų keista, ilgiausiai išlaikė (veikia dar dabar) Appolo lemputė už gal kokius 6 litus. Veikia apie 4 metus, dažnai junginėjama ir nieko:)
Kitas dalykas tai gyvsidabrio garai lemputėje. Reikia ieškoti kur jas surenka. O jei sudaužei, tai kiek ir kur jo įsigers. Ir kas pasakys, kad gyvsidabris negaruoja iš lemputės?
Taip, kad nėr geriau už senas kaitrines. Tik reikia žiūrėti, kad neįsukti per galingos, nes dauguma šviestuvų jau skirtos tik 40W, ne kai kurie 60W. Tai ne senais laikasi 120W:)
Maitinimas
O kaip tos lemputes buvo uzmaitintos? Tiesiai nuo kinietisko 12V impulsinio maitinimo saltinio uz 10 litu? Jei taip, tai sakyciau stebetina, kad atitarnavo net 3 metus.
Nefantazuok
Andriukai, vaikeli, užsiimk prekių marketingu, bet nekišk nosies, kur neišmanai. Tai labai kvailai atrodo. Nei tu susigaudai elektronikoj, nei ką, o jau žinai, kiek kainavo tavo įsivaizduojamas maitinimo šaltinis?
Visiems kitiems pasakau, kad diodinis apšvietimas maitinamas stabilia įtampa, tam reikalui naudojami du kompiuteriniai maitinimo blokai, dėl viso pikto prijungėme ir kondensatorių, bet iš tiesų jie nereikalingi.Sistemoje yra įjungtas dar ir didelės talpos (visada pakrautas) 12 V akumuliatorius, kuris išlygintų bet kokius įtampos pokyčius, jeigu tokių atsirastų. Žodžiu, sąlygos idealios. Marketingiukio pliurpalai apie "kiniškus" šaltinius yra tik neišmanėlio pliurpalai.
Marketingo niekšeliai isterikuoti pradėjo visai ne be reikalo. Vis daugiau žmonių pamatė jų apgaulę apie "amžinuosius diodus". Kažkada nusipirkau "taupiųjų" lempučių, kurios tikrai degė beveik 10 metų. Pamirškime tuos stebuklus. Tai buvo reklaminė versija. Kažkur Amerikoj yra tik viena elektros lemputė, kuri šviečia jau 100 metų. Tačiau tie laikai praėjo. Amžinų prekių niekas nebegamina ir negamins. Tai prieštarautų ciklinės ekonomikos logikai. Dabar iš anksto planuojamas greitas nusidėvėjimas - prekė turi atlaikyti garantinį laiką, o po to pasibaigti, kad eitume pirkti naujos. Ir kinai čia nieko dėti, jie daro tokias prekes, kokios užsakomos pagal karterinius susitarimus.
Diodinės lemputės nėra jokia išimtis. Legenda apie jų "amžinumą" - marketingo mitas. Pagal savo kainą jos turėtų tarnauti ilgiau. Arba pagal tokį amžių turėtų būti gerokai pigesnės.
Sveiki, noriu pasidalinti
Sveiki,
noriu pasidalinti savo kuklia patirtimi LED ir taupymo srityje. Kažkada visoje sodyboje pasikeičiau lemputes į liuminescencines. Prieš įsukdamas ant kiekvienos užrašiau datą. Galiu pareikšti, kad ilgiausiai išgvenusi, "mirė" 3 metų. Kitos trumpiau, dažniausiai dėl "traumų", nes liuminescencinės ypač jautrios menkiausiems krestelėjimams.
Pirmoji LED pas mus apsigyveno prieš 3 metus. Tai gana silpna, 2.5w prožektoriaus tipo 220V su įprastu kaitrinei E27 sriegiu. Vėtoma ir mėtoma ji kolkas puikiai tarnauja. Kitos yra cilindrinio tipo (angliškai "corn type") su E27 sriegiu, 220V , 800-1000 lumenų galios ir svarbiausia yra išardomos. Galima keisti atskirus elementus. Šitai tikiuosi padės išvengti ankstyvos jų "mirties". Dar, pirkdamas ieškojau tik maždaug 100W kaitrinės atitikmenų, nes manau geriau vienas ryškus šviesos šaltinis nei krūva spingsulių. Jas radau tik vienoje, gana biednoje LT e-parduotuvėje. Nežinau ar galiu ją minėti čia.
Hermetinė LED juosta yra tik virš virtuvinio "darbastalio" ir ja pagal rekomendacija reikėti perklijuoti ant aliuminio juostos, kad geriau aušintusi. Šita jei jau pradės mirti, neremontuosi.
Pabaigai, noriu pridurti posakį- Nori sutaupyti elektros? Pirk naują šaldytuvą! Vandens ir laiko? Indaplovę! Visai neseniai tai pats patyriau nusipirkęs A++ kategorijos techniką ir išmętęs seną šaldiklį. Ačiū.
Didžiausia LED lempučių bėda
Didžiausia LED lempučių bėda - jų valdikliai ''kontroleriai'' kurie dažniausiai ir sugenda. Todėl geriausiai rinktis tokias lemputes kuriose tiesiog jų nebūtų ( kai lempučių daug, būna kartais sujungos nuosekliai) tokios lemputės žymiai ilgaamžiškesnės ir geresnės. Todėl perkant reiktų atkreipti dėmesį ir į tai. Pas mus name vien LED lemputės, tai patikėkit sutaupyti tikrai galima. Iš pradžių ''prasimirė'' tos brokuotosios, bet garantinis pakeitė ir dabar viskas ok. O tos kur be kontrolerių dirba kaip bitutės ir vargo nemato.
Taip, sudegė srovės reguliatorius
Mūsų brangiosios lemputės irgi sudegė srovės reguliatorius. Patys diodai išliko sveiki. Vincas padarys savadarbį reguliatorių, turėtų veikti. Diodų juostos turi varžas kiekvienai lemputei. Mes negirdėjome, kad būtų diodų, kurie galėtų veikti be tokio srovės reguliavimo ar varžos. Gal pasakytumei modelį?
Dėl modelio tikrai negaliu
Dėl modelio tikrai negaliu pasakyti, nes pirkta tiesiai iš kinų ir jau senokai, bet ten tos E27 9W atrodo taip - http://www.futurelighting.co/product_images/products/large/9655-FutureLi... Tiesiog perkant pasidomėkit kas jų viduje slypi. Dėl varžos nesu tikras, gal būt ji yra, bet tai ne kontroleris, ir jai nėra ko perdegti. žodžiu tobulumas čia paprastume ;)
Tokia pat
Taip tokią pat gavau dovanų ir dar tokią pat tik 6 W. Puikiai šviečia. Tik kol kas negaliu pasigirti jos ilgaamžiškumu, nes šviečia tik trečias mėnuo. Naudoju sąžiningai ir lemputė ilgai per naktį dirba. Bet, kaip ir sakiau, per mažai laiko praėjo. Bet pats nedrįsčiau sau tokių pirkti. Kaina 6w (atstoja 60w) apie 70 litų, 9w (atstoja 90w) apie 80 litų.
Nemonama energija aplink mus
Nemonama energija aplink mus atrasta dar Teslos ,daugiau:
http://www.youtube.com/watch?v=B5jpX2V6smk
http://www.youtube.com/watch?v=8CSkzA9oPSE
http://www.youtube.com/watch?v=ENErOX-GpTQ
Fantazijos ir plepalai
Vieni plepalai ir jokių praktinių rezultatų. Teslos transformatoriai sukelia nepaprastai aukštą įtampą, bet dar niekas jais negavo energijos iš nieko. Regimantai, išgauk bent kilovatą (užteks ir mažiau) "nemanomos energijos", kuri supa tave, ir tapsi milijardieriumi. O kol kas nieko neskelbk - piktosios jėgos, kurios slepia seniai išrastą amžinąjį variklį, viską atims ir sugadins, o paskui dar ir tave, apsaugok viešpatie, gyvą užkas į žemę.
Vietoj saulės jegainių - koogeneraciniai katilai
Lietuvos geografinei platumai labiau būtų tikę koogeneraciniai katilai veikiantys Sterlingo variklio principu, kūrenami biokuru ir kurių paskirtis elektros gamyba ,jų šalutinis produktas yra šiluma , o saulės jėgainių vajus, kuris sukels elektros kainą Lietuvoje yra neapgalvotas valdžios žingsnis.
Tokias pirkau po 55Lt plius
Tokias pirkau po 55Lt plius paštas (reklama išvalyta. - P.D.)
Taip pat tokias
Taip pat tokią. Puikiai šviečia. (reklama išvalyta. - P.D.)
taupiosios lemputes
Teko ir man susidurt su "taupiosiomis" lemputėmis taigi vieną dieną pakeitęs visas kaitrines lemputes galvojau dabar tai sutaupysiu. Nepraėjo nė kelios dienos kai perdegė virtuvėje buvusi lemputė na ką galvoju pakeisiu nauja matyt brokuota atiteko.. kelios dienos ir vėl tas pats. Galvoju matyt per pigia "taupiąją" lempute nupirkau reik imt brangesnę ir ką ir vėl tas pats.. beje teko ne už ilgo keist ir vonioje buvusia lemputę. Galop spjoviau aš į tokį taupymą ir vonioje bei virtuvėje įsukau senas geras kaitrines lemputes.. Nemėgsta šis taupymo stebuklas nuo puodų arba nuo vonios kylančių garų oi nemėgsta, o ir skleidžiama jų šviesa blanki, varanti į depresija.
Apie taupiasias
Apie taupiasias liuminescencines lemputes ir ju atsipirkima geriau patylekime pati lempute yra ekonomiska ir ilgaamze bet jos elektroninis balastas apgailetinai nepatikimas, plius minus kokios firmos tik bepirktume.. todel ekonomiskai vertinant tokiu lempuciu kaina ir tarnavimo laika lyginant su kaitriosiomis lemputemis neatsiperka.Dar idomiau su taupiosiomis liuminescencinemis ,,lazdomis" ir induktyviniais droseliais, pasimatuokite suvartojama lempos ir droselio siluminiu nuostoliu enrgija ir jei neisoko akys ant kaktos , naudokites i sveikata ir droseliu sildykites patalpa ir toliau.
Led maitinimas
Jei Led'us maitini tiesiai nuo akumuliatoriaus, tai jie gauna virš 12V įtampą, reikia naudoti įtampos stabilizatorių 7812. Automobilyje numerio apšvietimui prieš 3metus taip sudėjau LED juostas ir puikiai tarnauja.
Kas link taupiųjų, tai pas mane jos ilgai tarnauja, tiek virtuvėj, tiek visur kitur.
Marketingo durnelio svaičiojimas
Marketingo kvaileliukai, nebedurniuokit. Nei jūs žinot, kas ta įtampa, nei kas tas reguliavimas. Skaičiuojate savo prekes, tai ir skaičiuokit. Mes su Vincu tai juk ne prekių sandėlyje dirbame, šį tą ir elektronikos sukonstruojame. Įtampa yra tokia, kokia turi būti, o akumuliatorius garantuoja, kad ji būtų stabili.
Turėdami laisvesnę minutę, marketingo kvailiukai užmeskite akį į prekių sąrašus ir susiraskite tokį pavadinimą - oscilografas. Paskaitykite, kas tai per daiktas. Žinokite - mes srovę tikrinome kaip tik tokiu magišku prietaisu. Ir būkite geri, liaukitės šioje svetainėje mulkinti žmones. Tie triukai čia nepraeis.
Deja su Led'ais tesu susijąs
Deja su Led'ais tesu susijąs tik tiek, kad auto numerio apšvietimą esu padaręs, tiesa, dar esu nusipirkęs 3w led lemputę maitinamą ~230V, bet deja veltui išmesti berods 6,99Lt. Su marketingu visai nesu susijąs, niekada nesu dirbęs net parduotuvėje. Prisipažinsiu, nežinau kas tas oscilografas, įtampai matuoti naudoju testerį (gal už 20Lt). Paprastų elektronikos atsakymų dažniausiai ieškau šiame puslapyje http://forum.elektronika.lt/ ar pagooglinu.
Šiame puslapyje lankausi, nes begooglinant saulės kolektorių tema atradau jus. Gana dažnai čia apsilankau, žiūrėdamas, kokių naujų idėjų pažersite.
Pagarbiai Dalius
Jau atsibodo
Visai nesvarbu, kuo tu matuoji įtampą. Gali būti, kad tavo lemputė neperdegė. Tai nieko nekeičia. Mano lemputės dar irgi ne visos meperdegė. Jeigu viena lemputė laiko gerai, tai nepaneigia tikro fakto, kad maniškės jau eina velniop. Taip pat tai nepameigia fakto, kad ir kitų lemputės eina velniop. Ar tu gali suprasti tokį elementarų dalyką?
Ir dar. Jeigu aš parašiau, kad mano tinkle įtampa yra tokia, kokia turi būti, tai aš geriau žinau, kokia mano namuose nustatyta įtampą. Kas žino geriau už mane ir laiko mane melagiu, yra paprasčiausias chamas ir neturi čia lankytis. Čia skelbiu tikrus ir patikrintus dalykus, o kam tai nepatinka ir labiau mėgsta marketingo dvasią, turi pasiieškoti kitų tinklalapių
Visiems kitiems, jeigu šis chamas ką nors suklaidino, dar sykį primenu, kad įtampa mano tinkle yra ne tik gera, bet ir stabili, tai mes su Vincu tikrinome oscilografu. Kaip matote nuotraukoje, lempučių juostos priklijuotos ant aliuminio skardos ir labai gerai aušinamos. Jos miršta todėl, kad yra paprasčiausias brokas ir neatlaiko idealių techninių sąlygų.