Lietuvos televizijos filmukas

Kategorijos: 

Trumpas, bet talpus LRT filmukas apie kai kuriuos mūsų darbus.

 

 

Visą laidą "Pinigų karta" galite pažiūrėti čia.

Komentarai

Klausimas man iškilo, p.

Klausimas man iškilo, p. Petrai, ar įsirengus saulės kolektorius ant namo sienų, vasarą namas neprikaista labiau?

Vasarą bus vėdintuvas

Neperkaista. Mūriniam šioks toks pavojus būtų, bet saulės kolektorius vasarą galima panaudoti kaip vėdintuvus. Tereikia jų viršuje įtaisyti sklendę, ir saulės kolektorius iš trobos siurbs orą per apatinę jo skylę. Jeigu iš lauko ateis vėsesnis oras, toks saulės kolektorius veiks kaip aušintuvas. Beje, jis tai darys visai be elektros - vien natūralia šiltesnio oro trauka.

Aš čia kalbu apie tuos saulės kolektorius, kurie šildo orą. Tie, kurie šildo vandenį, yra nuolatos aušinami vėsesniu vandeniu.

Sveiki. Labai įdomu viską ką

Sveiki. Labai įdomu viską ką pasakojat, tačiau žiemą po ledu vanduo ežere +4 maksimum, tikrai ne +8 (03:20). Nebent Jūs tuos +4 dar iš kažkur gaunat, tačiau neužšalančios sienos teiginys nepaneigiamas, vasarą jinai bus vėsinama ežero vandeniu, o žiemą esant minusui Šildoma +4. Pastebėjau šiame video kolektoriuose naudojat nebe vamzdžius, o radiatorius. Gal plačiau parašytumėt apie tai, kodėl keitėt (nes darau tokia hipotetinę galimybę, kad žiemą neatlaikė ir susproginėjo, tačiau radiatoriai nors ir atsparesni, ir tvirtesni tačiau turėtų irgi atitirpstant sproginėti)? Be to ar bandėte konstruotis oro šildytuvus, t.y. kaip rodo iš skardinių?

Kvailiukui

Bevardi žmogiuk, bene esi iš tų debiliukų,  kurie žino nematuodami ir turi patirties nedarydami? Kai prieš kelektą metų pasidarėme - ne mėginome, kaip tu čia svaičioji, bet pasidarėme puikiai veikiančius saulės kolektorus orui šildyti, keletas idiotų tvirtino,  kad namas sudegs arba supus. Dabar tokius saulės kolektorius darosi daugelis, jų galima ir nusipirkti, tačiau jie beprotiškai brangūs. O mūsiškiai, beje, daryti ne iš skardinių - skardinės tau paprasčiausiai vaidenasi. Reikia mažiau gerti.

Dabar jau kuriamos ir uždarios sistemos vandens telkinių šilumai panaudoti pirminiam šildymui. Kai mes pradėjome, keletas tokių idiotų tvirtino, kad šildome tvenkinį. Mėginiome su Vincu aiškinti, kad į tvenkinį iš namo išeina keliais laipsniais vėsesanis,  o ne šiltesnis vanduo, bet silpnapročiams tai nepadėjo. Teko nutraukti ginčus su kvailiais ir išvalyti jų svaičiojimus, kad neklaidintų žmonių.

Šiuo metu šildančios sienos nebenaudojame, nes turime pasidarę šilumos siurblį, o abiems įrenginiams šilumos neužteks. Taigi per didelius šalčius ar išvykdamas kur nors įjungiu šilumos siurblį. Nuolatos jį laikyti įjungtą, pabrangus elektrai, man būtų prabanga. Bet kaip papildoma ar atsarginė šildymo priemonė - puiku. Šiuo metu iš tvenkimnio į šilumos siurblį ateina +5,6 laipsnio vanduo. Dar sausio mėnesį ateidavo +6, bet į žiemos pabaigą jis pamažu vėsta. O iš kur debiliukams vaidenasi, kad vanduo negali būti šiltesnis, kaip +4 laipsniai? Matyt,  kažkur yra girdėję, kad +4 laipsnių vanduo yra pats sunkiausias, taigi jis pagal tuos durnelius turėtų nejudėdamas lyg koks lavonas gulėti dugne. O kad tvenkinio dugnas nuolatos šildo vandenį, ir tas net po ledu nuolatos cirkulioja, suprasti bemoksliams per daug sudėtinga.

O dėl tų vamzdelių sproginėjimo atspėjai, kvailiuk! Jie tikrai sproginėjo didžiausiu garsu, keldami pavojų tokiems išminčims. Kiekvieną rudenį vandenį iš sistemos išleidžiu, bet jie vis tiek sprogsta. Dabar nerimaudamas laukiu, kada išsipildys tavo pranašystė, ir sprogs kuris nors radiatorius. Kad tik nenuverstų trobos!

O protingiems žmonėms atsakysiu rimčiau - radiatoriai laidesni šilumai, todėl juos sudėjome vietoj vamzdelių. Vamzdeliai savo seniai atitarnavo. Juos būdavo rudenį sunku ištuštinti - turėdavome kompresoriumi "išspjaudyti" vandenį. O skardinių radiatorių dabar nusipirkti ne problema - jų pilni sąvartynai.

Tikiuosi, kad tas durnelis daugiau čia nerašys. Svetainė skirta protingiems žmonėms, tikriems kūrėjams, o troliai turi reikštis nevykėlių forumuose. Tačiau vieną kitą jų svaičiojimą palieku, kad būtų matyti, kokį idiotų pasipriešinimą sutinka kiekviena naujovė. Taip, kiekvienas mūsų kūrinys, kuris jau seniai pasiteisno ir sėkmingai perimtas kitų kūrėjų, buvo kvailių sutiktas būtent taip.