Namo sienose jau vasaros šiluma

Kategorijos: 

09 val.                                                      10 val.                             12.02 val.

Taip mūsų namuose šiandien keitėsi temperatūra nuo 9 iki 12 valandos, neužkūrus ugnies ir nenaudojant kokio elektrinio šildytuvo. Mažasis termometras rodo temperatūrą orą šildančiuose saulės kolektoriuose, meteorologinės stotelės valdymo pultas - temperatūrą lauke ir kambaryje. Kaip matome, oras kambariuose nuo 19,8 sušilo iki 21,8 laipsnio. Daugiau nė nereikia.

Ar sudėtinga įsirengti tokį šildymą, kuris kovo mėnesį veiktų be jokių išlaidų? Tereikia dviejų dalykų: sienas apkalti orą šildančiais saulės kolektoriais ir sudėti ventiliatorius, kuriuos junginėtų elektroninis valdiklis. Valdiklis ventiliatorius įjungs tik tada, kai oras saulės kolektoriuose bus bent keliais laipsniais šiltesnis, nei troboje. Jis namą tik šildys, bet niekada nešaldys. Štai dvyliktą valandą ventliatoriai varė į trobą 41,2 laipsnio orą. Bet jeigu saulės kolektoriai staiga atvėstų iki 22 laipsnių, valdiklis tuoj pat išjungtų ventiliatorius.

Saulės kolektorius galite pasidaryti ir senų daugiabučių langų, galite tam reikalui nusipirkti ir naudotų ar netgi naujų stiklo paketų, elektroninį valdiklį įmanoma pasidaryti pačiam pagal Vinco pateiktą schemą. Jeigu nelabai draugaujate su elektronika, kreipkitės pagalbos į mus. Beje, valdiklių galima nusipirkti ir parduotuvėje, tačiau ten jie daug brangesni.

Daugelis skaitytojų klausia, o kas atsitinka vasarą, kai šilumos ir taip per daug? Nieko neatsitinka. Apačiausiausiai uždarome sklendes ir neleidžiame iš saulės kolektorių į kambarius karšto oro. Labai norint, saulės kolektorius galima paversti ir ventiliatoriais, kurie siurbtų orą lauk iš kambarių. Tokiam dalykui reikėtų kolektorių viršuje padaryti papildomas sklendes, kurias vasarą būtų galimą atidaryti. Jas atidarius, karštas oras saulės kolektoriais kils aukštyn ir siurbs iš kambarių orą.

Komentarai

Šildo šildo

Pas mane taip pat 4 dienos kaip pečius šaltas. Dieną iš kolektorių pašildo užtektinai. Vienas šildo tą patį namų orą ir jį gražina karštą - ten turiu ventiliatorius tiek padavimui, tiek ištraukimui, bendras srautas galingas. O antras didysis tik siurbia iš lauko. Du "kompiuteriniai" ventiliatoriai nė velnio neištraukia kiek galėtų, užfiksuota vakar jau 64 laipsnių temperatūra kolektoriuje.

Reiktų didesnio srauto

64 laispsniai - daugoka... Dėčiau daugiau ventiliatorių arba galingesnius. Per daug šilumos lieka lauke, per dideli nuostoliai.