Pantokrinas - tai jėga!

Kategorijos: 

Prasidėjo keisti dalykai. Sėdau ant traktoralio - žolepjovės, aplėkiau visą sodą, nupjoviau iki paskutinės žolės, parėjęs namo ėmiau maišyti duoną, nutiško tešlos ant grindų, tai čiupau skudurą ir išvaliau grindis. Ne tą vietą, kur nutiško tešla, bet visą virtuvę!..
Kas čia su manimi darosi?
Užraugiau duoną, žiūriu, kad šiandien dar spėčiau susisukti sviesto. Bus pasukų - galėsiu traukinti varškę. Stop! Jau ir pačiam keista.
Vasarą paprastai būnu šiek tiek aktyvesnis, na, bet ne tiek. Juk aš, po velniais, tingėjimo čempionas ir visada tuo didžiavausi.
Aha!.. Viską staiga supratau.
Buvau pamiršęs, kad ant savęs bandau pantokriną. Instrukcijoj radau parašyta, kad po savaitės turėtų užeiti jėgos antplūdis, bet man užėjo vos po kelių dienų.
Ar ne stebuklas?
Pantokrinas - biologiškai aktyvus preparatas, jis dar vadinamas jaunystės eliksyru, vaistais sveikiems žmonėms, legaliu dopingu. Į visokius tokius gražius epitetus esu linkęs žiūrėti skeptiškai ir kol nepatikrinu, laikau visa tai reklama. Bet, pasirodo, tikras dalykas!
Iš kur gavau šito stebuklo? Pasidariau pats. Paskambino vienas toks draugas, elnių augintojas, sako, Petrai, padarai ir bebrinės, ir pikio užpilo, ir kitokių natūralių vaistų, gal, sakau, padarytum ką nors iš pantų?
Aš net nežinojau, kas tie pantai. O jie, pasirodo, nesukietėję elnių ragai. Jau du tūkstančius metų kinai iš jų daro vaistus, dar stipresnius už ženšenį. Pantokriną. Tai ir oficialiosios medicinos pripažįstamas adaptogenas, kitaip sakant, tonizuojantis vaistas.
Lietuviškame internete apie pantokriną mažai žinių, užtat rusiškame liaudis yra paskelbusi ir gamybos technologiją. Tokia ten ir gamyba - supjaustai arba smulkiai sukapoji pantus, užpili šiek tiek atskiestu spiritu, padedi tamsioje vėsioje vietoje, retsykiais suplaki. Svarbu žinoti normas, turėti pantų. Mano draugas elnių augintojas turi. O aš išmokau iš jų padaryti stebuklo.
Kodėl pantokrinas vadinamas jaunystė eliksyru? Ne vien dėl to, kad teikia jėgų, bet dar ir stabdo senėjimo procesą, palengvindamas ląstelių atsinaujinimą. Mat iš 22 gamtoje esančių amino rūgščių pantokrinas turi 18. O juk amino rūgštys - baltymo statybinė medžiaga.
Labai gerai pantokrinas sportininkams, sunkių darbų, rūpesčių, ligų ir operacijų nuvargintiems, į depresiją linkusiems mieguistiems žmonėms. Ir tinginiams - tokiems kaip aš.
Dabar vieną darbą darau, kitą planuoju, o trečias jau kažkur horizonte. Įdomiausia, kad tai įdomu, kad tai man pradėjo patikti. Iki vakaro, žinoma, pavargstu, užtat miegu kaip užmuštas. O rytą vėl gyvsidabris. Tonizuojantis vaistas, bet miego nei kiek netrikdo.
Žinoma, negalėsiu tą pantokriną maukti kaip veršis putrą. Yra normos, teks daryti pertraukas. Vyrams tikriausiai parūpo: o kaip su tais reikalas? Galiu patikinti - tiems reikalams nepakenkė. Hm...
Pantokrino negalima gerti nėščioms, žindančioms motinoms, turint aukštą kraujo spaudimą. Aš nesu nėščias, nieko nežindau, kraujo spaudimas tikriausiai kaip kosmonauto. Vieną pantokrino stiklainį jau išdalinau draugams ir šiaip geriems žmonėms, liko dar vienas.
Gyvenimas taisosi!..

https://kiev.all.biz/nastojka-pantov-marala-panty-pantokrin-velvet-g1404...

Komentarai