Amžinas Atgimimas

Kategorijos: 

Esame buvę internacionalistai, dabar galime pabūti nacionalistai. Duokite ženklą - būsim rasistai, bet galime kautis ir už humanizmą. Tarp tų abstrakcijų yra kažkokių skirtumų, bet mes visada tie patys. Mes  - patriotai.
Galim didžiuotis, kad mes - garantuotas biologinės evoliucijos produktas, patikrintas per visas revoliucijas, maidanus ir sąjūdžius. Taip gerai, kaip mes, neprisitaiko niekas. Mes visada su dauguma, visada pasikinkę patį stipriausią vėją. Duokit komandą, ir mes vėl kita uniforma. Bet mes - tokie pat. Mes visada patriotai.
Būna, kad nenuspėjame vėjo krypties ir atsiliekame, kaip kažkada atsiliko mūsų žvaigždė ir Prezidentė. Ir tuo nuostabesni buvo jos šuolis iš partinės mokyklos į Daukanto aikštę. Kaip sako vienas garsus patriotas, tai mūsų visų dalia. Visų patriotų. Patriotizmo simbolis.
Tas reiškinys mane nesiliauja stebinti, nors jis jau seniai pažįstamas. Ne pats reiškinys, o masė. Masė instinktų, gajų individų, kurių nestabdo moralės prietarai. Kokia moralė gamtoj? Iš kur ją ištraukėt?
Mes jau įpratę, kad žmonės mąstytų. Bet mintys gali trukdyti. Mastymas gali atsilikti nuo vėjo krypties, ir individas negalės prisitaikyti. Prisitaikymui prie aplinkos didelių smegenų nereikia, greičiau - atvirkščiai. Išjungti mintis, atsisakyti logikos - štai kur tikrasis stebuklas.Tai jau Atgimimas. Atgimimas amžinas kaip evoliucja.
Atgimimas - ne kiekvienam.
Užtat ne visi patriotai.