Štai taip biodujomis kepama naminė duona. Pavoži indą su tešla po dideliu puodu, ir tegu kepa sau ant viryklės. Nukeli puodą - duona!
Žinoma, ant dujinės viryklės duoną galima kepti ir propanu, bet biodujomis - daug skaniau. Juk nekainuoja nė cento.
Skaitytojai manęs klausia, kokio dydžio reikia biodujų generatoriaus, kad užtektų dujų maistui gaminti. Mes su Vincu turime pasidarę du generatorius. Vienas - kubo, kitas - pustrečio kubo talpos. Taigi trys su puse kubo. Vasarą - per akis. Ir verdame viską, ir kepame.
O žiemą?
Žiemą nukris temperatūra, dujų gaminsis mažiau. Manau, neužteks. Namui šildyti - tai jau tikrai. Norint šildyti namus savo dujomis, generatoriaus reikia dar didesnio.
Didesnis - brangesnis. Ar apsimoka? Manau - taip. Man jau peršasi išvada, kad biodujos Lietuvos sąlygomis yra reali alternatyva. Daug realesnė nauda, negu išspausi iš vėjo ir saulės. Juk žiemą saulės beveik nėra. Vėjas ne visada būna. O mėšlo užteks visada. Ir beveik jokios mechanikos!
Komentarai
Optimalus dydis
O koks optimalus dydis, kad dujų užtektų ir žiemą? Penki kubai?
Esminis klausimas
Tai esminis klausimas, į kurį kol kas neturim atsakymo. Pernai planavome į žemę įkasti dvi bačkas po 2,5 kubo, dabar tos minties atsisakome. Kur nors Kinijoje ar Indijoje, kur nėra žiemos, penkių kubų generatoriaus maistui gamintis tikrai užtektų. O Lietuvoje žiemos šaltos, temperatūra krenta ir po žeme. Norint, kad dujos gamintųsi natūraliai, be papildomo šildymo, generatoriaus reikia didesnio.
Pernai įkasėme vieną bačką 2,5 kubo talpos. Turime nusipirkę antrą, bet ją paliksime kaip dujų rezervuarą. Norime dujomis šildyti trobą, o 5 kubų generatoriaus tikrai neužteks.
Gal užtektų 10 kubų bačkos? Gal... Nenorėjome rizikuoti ir nusipirkome 25 kubų metalinę statinę. Ji mums pasirodė prieinamos kainos. Jeigu iki žiemos spėsime sumontuoti generatorių ir jį "užkurti", pavasarį jau galėsime pasakyti, ar šildėm namus dujomis, ar ne. Maistui gaminti tikrai turėtų užtekti. Nesame linkę skelbti nebaigtų savo projektų, todėl kol kas to labai negarsiname.