Braškynas sulaukė braškių

Kategorijos: 

Hidroponikos braškynas sulaukė braškių. Vakar pasodinome 40 ūsų. Kiti jau su nemažais lapais, kiti - tik su pumpurais. Beveik visi - dar be šaknų. Šaknis būtų reikėję švariai nuplauti nuo žemių. Su žeme į hidroponikos sistemą gali atnešti kokią ligą ir apkrėsti ne tik visas braškes, bet ir šiltnamį, kur auga pomidorai, agurkai, prieskoniai... Sistema juk bendra.

Ar braškėms patiks hidroponika? Literatūroje rašoma, kad turėtų patikti. Tokiu būdu galima auginti viską, net medelius. Tačiau braškes rudenį su indeliais teks parnešti į rūsį, kad daugiametis augalas tamsioje ir vėsioje vietoje permiegotų žiemą. Pavasarį - vėl į lauką.


Kelis bandomuosius daigus maždaug prieš savaitę pasodinau šiltnamyje. Žaliuoja gražiai.
Jeigu eksperimentas pasiteisins, turėsiu labai lengvai, be jokių pastangų užsiaugintų braškių. Man jų nereikės nei laistyti, bei ravėti, nei mulčiuoti. Uogos augs švarios, nes negalės pasidėti ant žemės, kurios paprasčiausiai nėra.

Kiek tai kainavo? Vamzdžiai - beveik 100 litų, dar apie 30 litų - vandens pompa.

Komentarai

Braškės

Plaukiojantis braškynas nepasiteisino ,kad keliate i hidroponiką

Taip patogiau

Negalima sakyti, kad nepasiteisino. Uogų juk buvo. Auginti toikiu būdu galima. Bet žiemą braškes palikau vandenyje, ir jos nušalė. Reikėjo parnešti į rūsį ir laikyti per žiemą.

Auginti vamzdžiuose bus patogiau. Šitas irgi reikės žiemą su visais indeliais parnešti į rūsį ir laikyti tamsoj iki pavasario.

Braškės

Sakykite kaip sekasi su braškėmis ? Labai smalsu! Stebiu Jūsų hidroponika jau senokai, kitais metais noriu ir pats išbandyti.

Kažko nežinau

Su braškėmis eina sunkiai. Didelė dalis, gal pusė, žuvo, teks atsodinti. Matyt, reikia sodinti tada, kai šaknys jau būna didokos. Arba pasodinus apdengti plastikiniais maišeliais, kad per lapus neišgaruotų vanduo. Kažko nežinau. Dar nėra patirties.

Tos, kurios išgyveno, žaliuoja, leidžia naujus lapus. Šiemet, žinoma, uogų nebus, bet kitais metais viena kita jau gėltų būti.

Braškės prigijo neblogai (gal

Braškės prigijo neblogai (gal, kad sodinau rudenį). Laikau jas hidroponiniam šiltnamy. Tiesiog nuėmęs derlių neišleidau sistemos,o perkėliau braškes. Visi žinom,kad pagal Petro modelį statytas šiltnamis šalnelių nebijo,o prasidėjus šalčiams sunešiu rūsin. Gal be reikalo,bet nenešu,nes bijau ušdžiovinti šaknis.