Braškynas sulaukė braškių

Kategorijos: 

Hidroponikos braškynas sulaukė braškių. Vakar pasodinome 40 ūsų. Kiti jau su nemažais lapais, kiti - tik su pumpurais. Beveik visi - dar be šaknų. Šaknis būtų reikėję švariai nuplauti nuo žemių. Su žeme į hidroponikos sistemą gali atnešti kokią ligą ir apkrėsti ne tik visas braškes, bet ir šiltnamį, kur auga pomidorai, agurkai, prieskoniai... Sistema juk bendra.

Ar braškėms patiks hidroponika? Literatūroje rašoma, kad turėtų patikti. Tokiu būdu galima auginti viską, net medelius. Tačiau braškes rudenį su indeliais teks parnešti į rūsį, kad daugiametis augalas tamsioje ir vėsioje vietoje permiegotų žiemą. Pavasarį - vėl į lauką.


Kelis bandomuosius daigus maždaug prieš savaitę pasodinau šiltnamyje. Žaliuoja gražiai.
Jeigu eksperimentas pasiteisins, turėsiu labai lengvai, be jokių pastangų užsiaugintų braškių. Man jų nereikės nei laistyti, bei ravėti, nei mulčiuoti. Uogos augs švarios, nes negalės pasidėti ant žemės, kurios paprasčiausiai nėra.

Kiek tai kainavo? Vamzdžiai - beveik 100 litų, dar apie 30 litų - vandens pompa.

Komentarai

Braškės

Plaukiojantis braškynas nepasiteisino ,kad keliate i hidroponiką

Taip patogiau

Negalima sakyti, kad nepasiteisino. Uogų juk buvo. Auginti toikiu būdu galima. Bet žiemą braškes palikau vandenyje, ir jos nušalė. Reikėjo parnešti į rūsį ir laikyti per žiemą.

Auginti vamzdžiuose bus patogiau. Šitas irgi reikės žiemą su visais indeliais parnešti į rūsį ir laikyti tamsoj iki pavasario.

Braškės

Sakykite kaip sekasi su braškėmis ? Labai smalsu! Stebiu Jūsų hidroponika jau senokai, kitais metais noriu ir pats išbandyti.

Kažko nežinau

Su braškėmis eina sunkiai. Didelė dalis, gal pusė, žuvo, teks atsodinti. Matyt, reikia sodinti tada, kai šaknys jau būna didokos. Arba pasodinus apdengti plastikiniais maišeliais, kad per lapus neišgaruotų vanduo. Kažko nežinau. Dar nėra patirties.

Tos, kurios išgyveno, žaliuoja, leidžia naujus lapus. Šiemet, žinoma, uogų nebus, bet kitais metais viena kita jau gėltų būti.

Braškės prigijo neblogai (gal

Braškės prigijo neblogai (gal, kad sodinau rudenį). Laikau jas hidroponiniam šiltnamy. Tiesiog nuėmęs derlių neišleidau sistemos,o perkėliau braškes. Visi žinom,kad pagal Petro modelį statytas šiltnamis šalnelių nebijo,o prasidėjus šalčiams sunešiu rūsin. Gal be reikalo,bet nenešu,nes bijau ušdžiovinti šaknis.

Braškių auginimas vamzdžiuose

Sugalvojau ir aš auginti braškes vamzdžiuose, nusibodo ta amžina jų priežiūra, net auginant užklojus žemę plėvele reikia jas ravėti. Tik aš planuoju sodinti į žemę dėl to vamzdžius naudosiu 200 mm diametro, o kad laistyti nereikėtų pajungsiu tiesiai nuo vandentiekio rasojančią žarną (senai turiu per kažkokią akciją nusipirkęs) be abejo reikės dažniau prieiti pasižiūrėti ar žemė neperdrėgna. Be to išlieka tręšimo klausimas, kaip padaryti, kad nereikėtų prie kiekvienos braškės vaikščioti ir jas tręšti.Taip pat galvoju vamzdžius pasikelti aukščiau kad patogu būtų skinti, nereikėtų lenktis prie žemės. Žiemą su visais vamzdžiais nukelsiu žemėn arba sunešiu į šiltnamį (vistiek jis tuščias būna), kad šaknys neperšaltų, šiek tiek neramina galimas šaknų perkaitimas karštomis vasaros dienomis, galima būtų dangstyti, bet darau, kad nereikėtų labai dirbti prie jų. Gal turite jūs kokių nors minčių kaip to išvengti. Be to planuoju soodinti, tik remontantines braškes, kad visą sezoną vestų vaisius.

Daug terlionės...

Jeigu auginsi žemėje, su tais vamzdžiais turėsi vargo daugiau, negu augintumei dirvoje. Ir dar papildomi pinigai vamzdžiams, darbas... Nesuprantu - kam, jeigu dirvoje galima uždengti braškes tokia plėvele su skylėmis?

Beje, tai nė iš tolo nepanašu į hidroponikos sistemą, kuriai priežiūros kaip ir nereikia.

plėvelę jau bandžiau

Plėvelę, tiek plastikinę tiek agro plėvelę jau išbandžiau, be abejo darbo mažiau bet vis tiek daug, o į antrus - trečius metus plėvelė nuo saulės ir nuo atmosferos poveikio (ypač plastikinė) sutrupinėja ir žolės sėkmingai lenda. Be to, tokiu atveju laistymo sistemą vis tiek reikia įruošti. Studentas esu dirbęs Anglijos braškynuose, tai dalis braškių buvo auginama pakeltuose loviuose, tai tokiuose laukuose būdavo kur kas smagiau dirbti, ten niekada neravėdavome tik uogas nurinkdavome, o ir rinkimas visai kitas, nesilankstant prie žemės. Hidroponika gerai, bet žiemą neturėčiau kur tų braškių dėti. Todėl išbandysiu vamzdžiuose, pažiūrėsiu kas gausis.

Braškės žiemą lauke

Šiai žiemai braškių nenešiau į rūsį. Palikau lauke, tik sudėjęs ant žemės į prakastus griovelius. Šaknys drėgmės gaus, o nušalti neturėtų, nes tai juk mūsų kraštų daugiametis augalas. Pavasarį praskalausiu šaknis ir vėl - į hidroponiką! O paskui žiūrėsiu į jas ir lauksiu uogų.