Šalna?.. Mūsų šiltnamiams?

Kategorijos: 

Šiąnakt stuktelėjo šalna. Mažiausia temperatūra kažkuriuo momentu buvo -3,3 laipsnio. Rytą lauke dar tulpės liūdėjo sušalusios. Gali būti, joms amžinatilsį. O šiltnamiai? Kaip jie?

Apie didįjį šiltnamį žolė dar buvo balta nuo šalnos. O viduje? Ar nebus pomidorams amžiną atilsį? Ar nepatirs džiaugsmo visi mūsų priešai, kurie nekantraudami laukia, bene mus su Vincu kada nors neištiks nesėkmė? Pagaliau jie galės pasakyti: "Ar nesakiau?"

Bet viduje pomidorai stovi kaip ir stovėję. Ir agurkai, ir paprikos... Viduje jau +6,2 laipsnio.

O naktį? Kokia mažiausia temperatūra buvo naktį?

Mažiausia - irgi ne tokia bloga:

Minimali +3,1, kada lauke buvo -3,3 yra puikus rezultatas. Vadinsi, mūsų stebuklingas šiltnamis atlaikytų ne mažesnę kaip -6,4 laipsnio šalną.

Tiesą sakant, rezultatą žinojau iš anksto. Čia aprašytas tariamas mano nerimas - tai tik dėl to, kad rašinys turėtų bent šiokią tokią vidinę įtampą. Prieš keletą metų jau nustatėme: jeigu aklinai uždarai visas vėdinimo sklendes, žeme šildomas didysis mūsų šiltnamis atlaiko -8 laipsnių šalną. Mažasis, kuris gerokai pakeltas nuo žemės ir turi menkesnę šildymo sistemą, atlaiko -5.

Žeme šildomą ir aušinamą šiltnamį įsirengti nėra labai sudėtinga. Reikia po žeme užkasti ortakius ir sustatyti ventiliatorius, kuriuos junginėtų Vinco išrasta šiltnamio automatika. Jokių šalnų viduje, jokio streso!

Komentarai

Kaina

Sveiki,norejau pesidomėti,kiek kainavo medžiagos jūsų šiltnamio pašildymo sistemai,neskaitant nuosavo triūso ?

Kainą galite paskaičiuoti

Atskirai šildymo sistemos sąnaudų mes neskaičiavome, bet žinome bendrą kainą. Didysis šiltnamis, kuris yra  8 kv.m., su visa hidroponikos sistema mums kainavo 800 litų. Didžiąją kainos dalį sudarė hidroponika, nes dviejų aukštų sistemai reikėjo daug vamzdžių - daug daugiau, negu po žeme. Elektronikos automatiką darėme patys, jos kainos net neskaičiuojame.

Iš viso po žeme yra sukasta apie 20 metrų 10cm skersmens kanalizacijos vamzdžių, sustatyti 12V 6 ventiliatoriai, kurie kainuoja apie 10 Lt. Kiek kainavo vamzdžiai, dabar neprisimenu.

Jeigu darytume kitą tokią sistemą, po žeme kastume ne plastikinius vamzdžius, bet daug laidesnius šilumai ir pigesnius aliuminio folijos ortakius.