Gėrio ir blogio mitas

Kategorijos: 

JAV neturi kolonijų, tai kokia ji imperija? Va, Rusija - štai kas yra baisiausia pasaulio imperija! Ji laiko pavergusi daugybę tautų ir remia JAV priešus visame pasaulyje. Dabar aišku, iš kur eina grėsmė ir neteisybė?
Žodžiu, gėrio ir blogio kova.
Oho, kiek žmonių tiki ta pasaka!
Netgi prieš 20 metų, kai Rusija iš inercijos dar vaidino supervalstybę, šita kalba buvo kvaila.
Iš tiesų JAV jau seniai imperija - ji po pirmojo pasaulinio karo užėmė Didžiosios Britanijos vietą, nors šita iš pradžių ir nenorėjo to pripažinti. Doleris - privaloma pasaulio valiuta, praktiškai jos neįmanoma atsikratyti, nes būsi subombarduotas.
Šiandien nedaug kas žino, kad doleris jau seniai niekuo nepadengtas, kad tai viso labo bevertis popierius, kurį kitos šalys turi "skolintis", nes tik JAV susimetusi bankininkų šutvė (Valiutos rezervo fondas) turi teisę juos spausdinti. Oficiali atsiskaitymo priemonė - nieko daugiau.
Taigi JAV bankininkų šutvė (Valiutos rezervo fondas) spausdina beverčias atsiskaitymo priemones, už kurias visas pasaulis turi jai mokėti palūkanas. Tai - pati efektyviausia kolonijų plėšimo forma. Nei karo, nei okupacijos, nei išlaido kolonijų valdymui. JAV kariuomenė, nors ir pati galingiausia, dabar nėra svarbiausias plėšimo įrankis - tai tik pagalbinė priemonė imperijos finansiniam diktatui įtvirtinti. Deja, tas, tas įrankis naudojamas vis dažniau ir dažniau.
Yra sakoma, kad pasaulio energetiniai resursai eina į pabaigą. Logiškai galvojant, varžybos dėl jų didės. Ramu nebus. JAV agresyvumas labai sparčiai auga nuo XX a. pabaigos. O Rusija - jau nebe supervalstybė, tai tik šiaip nemaža ir resursais turtinga šalis, bet realios atsvaros JAV imperijai padaryti jau nebegali. Jeigu atsiras kokia atsvara, tai tik kartu su Kinija, Indija, gal Brazilija.... Atsvaros nebuvimas JAV imperiją daro nebaudžiamą.
Bet ar tikrai pasaulio energetiniai resursai eina į pabaigą, kaip mus tikina globalieji JAV propagandos centrai? Kas tuos resursus skaičiavo, kas ir kada atliko inventorizaciją?
Niekas nieko apie tai juk negirdėjo. Mus paprasčiausiai tikina, kad resursai senka, ir dėl to reikia branginti naftą.
Įtampa tarp imperijos ir mažesnių šalių gali augti visai ne dėl to, kad resursai baigia išsekti. Paprasčiausiai imperija nori valdyti VISUS resursus. Argi tai - nepakankama priežastis nukariauti kokį Iraką, Libiją, iš vidaus suardyti Siriją? Argi neverta dėl to sukelti didesnio karo?
Dar ne taip seniai dvi imperijos gąsdino viena kitą branduoliniu ginklu ir taip jos stabdė save. O kas  šiandien sustabdys vienintelę realią pasaulio imperiją? Rusija? Bet ji - tik ožka!

Komentarai

Išjunkim televizorių.

Kai nesigilini į tas kvailystes, tai nei į Ukrainą, nei į Iraką važiuot nereikia.