Kaip ištuštinti dujų balioną

Kategorijos: 

Bailesnį žmogų ši nuotrauka turėtų išgąsdinti. Juk žinom visi, kad propano - buatano dujos yra degios, ant baliono parašyta aiškiai - "Ugnis pavojinga", o mes prie skylės kišame deglą, pjaustome tuos balionus, viriname. Juk susisprogdinsime! Bet Vincas štai virina iš seno baliono galingą ekonomaizerį, ir nieko jam neatsitinka.

Dujų balionai yra sandarūs, slėgį laikantys indai, iš kurių galima pasidaryti ekonomaizerių, krosnelių, vandens šildytuvų ir ko tiktai nori. Sąvartynuose jų galima nusipirkti už metalo laužo kainą. Kūrėjui tai tikras lobis.

Bet juose yra dujų! Taip, dujų dažniausiai lieka. Jeigu slėgio nėra, tai dar nereiškia, kad dujų nelikę. Kaip jų atsikratyti?

Paprasčiausias būdas - išstumti vandeniu.

Į skylę įkiši vandentiekio žarną, paleidi vandenį ir pili tol, kol balionas persipildo. Pasirodė fontanas - dujų viduj nebėra. Vanduo sunkesnis, taigi jas išstūmė. Beje, ir išstūmus dujas, lieka stiprus "dujų" kvapas. Iš tiesų tai ne dujų, bet specialaus smirdiklio dvokas. Jo tyčia maišoma į dujas, kad laiku pajustume dujų nuotekį. Juk propanas, butanas, metanas - bekvapės dujos, be tos papildomos smarvės mes jų niekaip neužuostume.

Gali būti, ir išstūmus iš baliono dujas, tas užsilikęs kvapas dar gąsdina jus, dar vis atrodo, kad kvapas sprogs. Bet tai - jau psichologinė problema. Praeis.

Kartais dujų būna likę tiek daug, kad gaila leisti lauk. Atveža žmogus seną balioną, kad padarytume ekonomaizerį, o tame balione skystos dujos net pliauška. Argi ne durnystė švaistyti dykai energiją?

Štai mes ant dujų likučių lauke kepame plynus. Turiu pasakyti, labai geri blynai išeina!

Mėginome kūrenti dujas be reduktoriaus - nepatogu. Jei nori, sėdėk pats vietoj reduktoriaus, sukinėk ventilį ir reguliuok liepsną. Reduktorius - daug patogiau. Pasirodo, jį galima prijungti ir prie automobilinio dujų baliono. Tam tinka lanksčioji vandentiekio jungtis - ta pati, kuria prijungiame unitazo bakelį ar kriauklę.

Vieną automobilinį dujų balioną nusipirkome už 50 Lt, o jis buvo puspilnis. Dujų jame - maždaug už tiek pat. Dabar mąstau: ką dykai gavau - dujas ar dujų balioną?

Automobilio dujų balioną galima parsinešti ir į namus, pasistatyti virtuvės kampe ir vandentiekio žarnele prijungti prie reduktoriaus.

Beje, norint išleisti automobilinio baliono dujas, reikia jį apversti vožtuvais žemyn. Tokio baliono konstrukcija kitokia, nei buitinio. Iš buitinio baliono nuo viršaus imame suskystintų dujų garus, o automobiliniame balione įtaisyta speciali alkūnė, kad nuo dugno imtume skystį. Garavimui reikia labai daug šilumos, todėl, imdami skystas dujas, užšaldysime vožtuvą. Arba turėtume jas šildyti, kaip tai daroma automobiliuose. Daug paprasčiau apversti balioną antraip ir imti nuo viršaus garus.

Komentarai

Sveiki. Gal zinot ar ilgai

Sveiki. Gal zinot ar ilgai tas kvapas issilaiko. Noriu pasidaryti is baliono boileri, bet bijau kad vanduo bus smirdantis.

Reikia plauti arba deginti

Jeigu neplausi karštu vandeniu arba nedeginsi, kvapas laikysis kelis mėnesius, gal ir pusmetį.