Smėliapūtę varo du nedideli kompresoriai

Kategorijos: 

Štai nušveista sena keptuvė, už jos - irgi nušveista bei nudažyta smėliapūtė, kuria šiandien mokiausi šveisti surūdijusius daiktus. Veikia! Vadinasi, žlugo kai kurių žinovų pranašystės, kad vienfazis kompresorius smėliapūtės nepaveš. Vienas - ne, bet aš sujungiau du. Tai jau šis tas. Padariau taip, kad jie kartu įsijungų ir išsijungtų. Žinoma, vienas trifazis  galingas kompresorius būtų pasaka, bet įmanoma dirbti ir su dviem vienfaziais.

 
Nevalyta ir nedažyta bačka atrodė ne kaip. Nuvalyta - jau kitaip... Kaip matote, ji padaryta iš seno dujų baliono, resiveriui irgi panaudojau seną dujų balioną, tik daug didesnį - 170 litrų talpos.
Antrąjį kompresorių pirkau Lenkijoje už 140 eurų. Lietuvoje už tokį prašo 200. Mes juk geriau gyvenam, turim iš ko mokėti.


Smėliapūtė man labiausiai reikalinga, kai iš dujų balionų darau ekonomaizerius - tokius kamino dūmų aušintuvus, kurie gali sutaupyti pusę malkų. Balionus nušveičiu, suvirinu pagal brėžinį ir nudažau. Jeigu ekonomaizeris skirtas ne vandeniui, bet orui šildyti, tarkime, dedamas ant krosnelės ar židinio ir iškart spinduliuoja šilumą, tenka nušveisti visus senus dažus, nes jie nuo auštos temperatūros imtų smilkti. Po to dažau kitais, karščiui labai atspariais sidabro spalvos dažais, kurie neblogai spinduliuoja šiluminius spindulius. Valyti senus dažus diskeliais - tai juk dienos ilginimas!

Komentarai