Kam priklauso mūsų kišenė?

Kategorijos: 

Viena gerbiama aukštuomenės kronikos skaitytoja nuėjo į vieną prekybos centrą, į parduotuvės krepšelį įsidėjo pakelį makaronų, indelį kefyro, ryšuliuką česnakų ir dar tokių saldžių bandelių su šokoladu. Drąsiai priėjo prie kasos, įkišo kortelę į automatą, bet tas neskubėjo skleisti įprastų savo pypsėjimų. Gerbiamoji pirkėja pajudino kortelę, o tada automatas davė jai antausį. "Neaptarnauti, - pranešė jis. - Sąskaitoj neužtenka lėšų".

 

- Kaip tai neužtenka? - pasipiktino gerbiamoji pirkėja. - Turi užtekti!

 

Gerbiamoji pardavėja ištraukė kortelę, dar sykį pamaigė savo klavišais, liepė vėl įkišti kortelę į automatą, o tas pasityčiojo dar: "Neaptarnauti! Lėšų dar vis nėra".

 

Degdama iš gėdos, gerbiamoji pirkėja sukrovė daiktus atgal ir visa raudona movė iš parduotuvės. Kaip gali būti, kad ji, aukštuomenės kronikos skaitytoja, kuri asmeniškai pažįsta mero vairuotoją, neužtenka pinigų maisto krepšeliui?

 

Parlėkusi į namus, įsijungė kompiuterį ir savo sąskaitoj pasigedo šimto su trupučiu. Sąskaita tikrai buvo beveik tuščia!

 

Tada puolė skambinti mums:

 

- Į mano kišenę patyliukais įlindo "Sodra", nurašė sau pinigus, o man nieko nesakė! - pradėjo ji skųstis. - Jūs turit ryšių aukštuomenėj, pakalbėkite su kuo reikia ir sužinokite, kad taip negražu ir neteisėta!

 

Mes pakalbėjome su kuo reikia ir sužinojome, kad tai ir gražu, ir teisėta. Gerbiamoji mūsų skaitytoja, kuri iš tiesų priklauso prastuomenei, pavėlavo kelias minutes sumokėti socialinio draudimo įmoką, tai "Sodra" įlindo į jos sąskaitą ir pati pasiėmė, kiek jai reikėjo. Pasiėmė tiek, kiek nustatyta gerbiamo Seimo ir tokia tvarka, kaip nustatė tautos išrinktieji. Reikia skaityti įstatymus.

 

- Pasiėmė - velnias nematė! - pyko įžeistoji pirkėja. - Bet kodėl nieko nesakė? Visų mūsų gerbiami bei mylimi antstoliai, ir tie praneša, kad nurašė šiek tiek nuo sąskaitos. O "Sodra", ką besakytum, sukurta darbo žmonių gerovei! Kaip dabar jausiuos saugi, eidama į parduotuvę? Iš kur man žinoti, ar dar turiu pinigų, ar jau prasisuko "Sodra", mokesčiai ar koks elektros tinklų buhalteris?..

 

Nepranešė ir nepraneš. Man asmeniškai tris sykius autobuse ištraukė visą uždarbį su loterijos bilietais, bet nė sykio nepranešė. Nėra tokio įstatymo. Todėl, gerbiamoji ponia, reikia skųstis mažiau ir daugiau skaityti įstatymus. Jeigu pareisi kada į namus ir pasigesi tenai televizoriaus, šaldytuvo ar indaplovės mašinos, neskubėk skųstis policijai - dar apsijuoksi prieš ją. Visai gali būti, kad laiku neatidavei sveikatos draudimo duoklės, ir čia prasisuko ligonių kasų sanitarai. Verčiau įtrauk oro, ramiai atsisėsk prie kompiuterio, įsijunk internetą ir nueik į valdžios tinklalapį. Visai gali būti, kad gerbiamas Seimas jau priėmė ir tokį patogų įstatymą.

 

O tavo ir mano saugumas, gerbiamoji ponia, tai juk buržuazinė... ne, sovietinė atgyvena. Gerbkim save ir nepūskim prieš vėją.