Nei liga, nei ištvirkimas. Tradicija

Kategorijos: 

Tikriausiai esat girdėję, kad kažkur Rusijoje mokslininkai išrado vaistus nuo alkoholizmo? Stop! Neskubėkite jų ieškoti. Apgaulė. Tokių vaistų nėra ir niekada nebus.

Vaistų galima išrasti nuo kokios ligos. Alkoholio vartojimas - jokia liga. Argi laikysim liga kokio kremo, plaukų lako vartojimą?.. Kaip paprasčiausias veiksmas gali būti liga?

Žinoma, tai beprasmybė, kuri kenkia sveikatai. Mes darome daug beprasmybių. Argi laikysim liga sėdėjimą prie televizoriaus, ėjimą į rinkimus, nors iš to balsavimo - irgi jokios naudos? Kokia nauda eiti keliais apie bažnyčios stabus arba karštą dieną degintis saulėje? Degintis saulėje net pavojinga sveikatai... Tai kodėl šitų niekas nesiruošia gydyti, kodėl neieško vaistų nuo jų kvailiavimo?

Liautis kvailiavus nereikia jokių vaistų. Štai man nereikia jokių apsauginių kremų nuo saulės. Karštą dieną nedeginu saulėje savo odos, kam man ta apsauga? Man nereikia vaistų ir nuo pagirių. Aš paprasčiausiai negeriu.

Vadinasi, tai ištvirkimas? Visuomenės normų nepaisymas?

Kokios, po galais, visuomenės ir kokių normų? Krikščioniškų? Kurioj bažnyčioj girdėjot, kad vynas yra nuodai ir jo negalima gerti? Štai aš girdėjau, kad vynas - tai Dievo kraujas, pats Dievas jo pylė ir ragino gerti. Jis sakė: gerkit, tai mano kraujas! Ir klauso visi, kelia taures visomis progomis - ir labai iškilmingomis, ir nelabai.

Jeigu alkoholio vartojimą laikysim ištvirkimu, tai didesnę dalį pasaulio turėsim paskelbti ištvirkėliais. Alkoholizmas - visuotinė norma. Tai kas tada ištvirkimas? Laikytis visuotinių normų - štai kas tada ištvirkimas! Ar ne absurdas?

Alkoholikas - tai juk paklusnus visuomenės tarnas. Jis patikėjo savo visuomene, jos kultūra ir religija, jis tiki nuoširdžiai, kad alkoholis - gėris, vaistai ir paties Viešpaties Dievo kraujas. Už ką jį smerkti, nuo ko gydyti?

Iš tiesų visuomenė geriančiųjų nė nesmerkia. Gerti yra gražu, šaunu, iškilminga ir net pamaldu. Visuomenė smerkia tik tuos, kurie jau nebegali arba "nebemoka" gerti. Kurie nebenori - smerkia ir tuos. Tie čia kaip baltos varnos.

Tai kas tada alkoholio vartojimas, jeigu ne liga ir ne ištvirkimas?

Taip, supratot. Alkoholizmas - Tradicija. Sena ir šventa krikščionių Tradicija, senesnė už krikščionybę. Ne Kristus pirmasis vandenį vertė vynu - jis to išmoko iš savo pirmtako graikų vyndarių Dievo Dioniso, kurio gyslomis irgi tekėjo vynas. Alkoholio vartojimą keikti - burnoti prieš savo Dievą ir priešintis savo visuomenei. Tai gali nedaugelis.

Visgi ta visuotinė beprotybė labai panaši į ligą... Taip, labai panaši. Tai pati visuomenė serga. Visuomenė serga pati nuo savęs, moralė skatina pasileidimą.

Komentarai

~~~

Pas Petrą svečiuojuosi I kartą. Ir, deja, dar neperpratau, kas čia eilutėse ir kas tarp jų. Apie alkohilizmą, kažkodėl viskas labai supaprastinta. Gal čia kokios alegorijos siekta?

Tik alkoholizmas

Ne, MatRosai, nėra jokių alegorijų, tik alkoholizmas. Jeigu ne alkoholizmas, viską būtum supratęs iš pirmo karto.