Paskutinis šių metų hiroponikos derlius

Kategorijos: 

Šiandien, lapkričio antrąją, uždarėme abu hidroponikos šiltnamius. Vincas nurinko paskutinius pomidorus, paprikas, Čilės pipirus, nuskynė salierus, bazilikus, petražoles ir salotas.

Dėl šalnų daržovės dar būtų galėjusios kentėti. Šalnų jau buvo nemenkų, bet į žeme šildomą šiltnamį jos dar neįsibrovė ir greit neįsibraus. Vinco sukurta šiltnamio automatika veikia užtikrintai: vos tik oras šiltnamyje pasidaro vėsesnis, nei žemėje, įsijungia ventiliatoriai ir ima varyti iš žemės šiltesnį orą. Šį rudenį užfiksuota mažiausia temperatūra + 4,1 laipsnio. Matyt, tą naktį, kai buvo -2,5 šalna. Iš žemės tada dar ėjo +6,6.

Vadinasi, šiltnamis dar galėtų atlaikyti maždaug -7 šalną. Tačiau daržovės jau augo lėtai, labai ilgai noko paskutiniai pomidorai. Kiti sunoko mažiukai - nebenorėjo augti. Nebėra saulės, nebėra prasmės laukti kažko. Antros bobų vasaros juk nebebus.

Visgi Vincas pasvėręs rado 3,5 kilogramo pomidorų, 0,5 kilogramo paprikų. Prieskonines daržoves ir salotas sverti tingėjom. Didelis krepšis, ir tiek. Sukišim kur nors į šaldiklį - užteks visam mėnesiui ir ilgiau. O pomidorus ir paprikas kartu su obuoliais ir moliūgais paversim užtikrintu padažu. Jau turime prisivirę tiek, kad užteks visai žiemai.

 

Komentarai

Augalai kanda

Vincas tikriausiai atsakys ir pats, bet mano akį patraukė tas "dar dėl ko nors"... Kas, tavo manymu, galėtų būti tasai "dar kas nors"?
Iš vieno konservatyvaus diletanto girdėjau, kad be žemės auginami augalai... kenčia. Jie užauga dideli, skanūs, bet kenčia! "Ar jie necypia?" - lyg ir juokavo tasai naujovių fobija sergantis žmogus. Taip, žinoma, cypia ir keikia, o kartais būna labai agresyvūs ir kandžiojasi. Tikriausiai dėl to Vincas apsaugai ir užsimovė pirštines. :)))))

Man itarimas kilo del

Man itarimas kilo del pirstiniu "kokybes"... labai laikinos svariu rankui apsaugai. Bet praktika turbut geriau zino

"O pomidorus ir paprikas

"O pomidorus ir paprikas kartu su obuoliais ir moliūgais paversim užtikrintu padažu. Jau turime prisivirę tiek, kad užteks visai žiemai."
Jeigu pomidorai ir paprikos negavo rūko - dėkit juos ant pietinės palangės ir tegul sau šiltai ir ramiai guli. Jie noks po truputį ir kasdien turėsit šviežių daržovių.
Mano mama taip darydavo - veik iki Kalėdų turėjom šviežių, sunokusių pomidorų.

Mums taip skaniau

Pomidorai ir paprikos žeme šildomame šiltnamyje negavo ir negalėjo gauti rūko, bet mes juos jau suvarėme į košę makalošę. Taip mums skaniau. Kai pridedame obuolių, moliūgo, dar ir didesnė masė išeina. Juk obuolius, moliūgus irgi reikia kažkaip pataisyti žiemai. Neturime tikrų žieminių obuolių, taigi sukamės iš padėties: daug jų suvarome į sultis, obuolių košę, kitus džioviname, malame į tą makalošę... Visas nemažo sodo derlius yra sunaudojamas.

Sveiki, kažkaip nerandu

Sveiki, kažkaip nerandu skaitydamas, į kurį vamzdžio galą geriausia (efektyviausia) įkišti šilumos daviklį. Turiu mintyje šildymo - vėsinimo automatiką. Ar kur įtraukia, ar kur išpučia orą?

Žemės temperatūra

Jeigu nori sistemą nustatyti pagal žemės temperatūros orą, daviklį kišk į tą vamzdį, ir kurio oras išeina. Juk tau reikia žinoti, koks oras eina iš žemės.