Pats paprasčiausias distiliatorius

Kategorijos: 

Štai jums pats paprasčiausias distiliatorius, kokį tik galima įsivaizduoti. Jis sudėliotas iš virtuvės rakandų, todėl nekainuoja nė cento.

Sumontuojamas jis per kelias minutes, tam nereikia nei inžinieriaus, nei šaltkalvio įgūdžių. Bliūdas su vandeniu, kurį matote nuotraukoje, tai aušintuvas. Distiliuotas vanduo kondensuojasi po juo. Pradedu nuo pradžios.

Pirmiausia dedame ant ugnies didelį, kuo didesnį puodą su vandeniu. Kuo didesnis puodas, tuo galingesnį turėsime distiliatorių. Puode pastatome mažesnį puoduką, kuris tarnaus už paaukštinimą kondensato rinktuvui. Į puodą supiltas vanduo gali būti minkštas, kietas, švarus, nešvarus - tai neturi jokios reikšmės.

Dabar ant puoduko statome tuščią lėkštę. Joje rinksis distiliuotas vanduo. Lėkštė turi būti kuo didesnė, kad tarp jos ir puodo kraštų liktų kuo mažesnis tarpas.

Dabar ant viršaus statome kuo didesnį bliūdą su šaltu vandeniu. Tai aušintuvas. Žiemą į jį geriau dėti sniego - tada aušintuvas veiks dar geriau.

Distiliatorius surinktas. Jeigu darytas iš didelio puodo, jį užkaistą galime palikti geram pusvalandžiui, kol aušintuve sušils vanduo. Šiltą vandenį galime pakeisti šaltu, galime nutraukti procesą ir palaukti, kol viskas atvės. Nukėlę aušintuvą, po juo randame lėkštę distiliuoto vandens.

Iš kur jis atsirado? Nuo puodo dugno kilo karšti vandens garai, trenkėsi į šaltą bliūdo dugną, atvėsę kondensavosi ir lašėjo į lėkštę distiliuotam vandeniui.

Per du sykius tokiu būdu pasidariau litrą gatavo produkto:

Tai ne mano išradimas, aš jį radau internete. Rusai tokiais prietaisais verda samagoną. Našumas pakankamas - per vakarą dvasios (spirit) prisivarvinsi tiek, kad nepastovėsi ant kojų. Garų nuostoliai nedideli, juos galima ir sumažinti, sandariau padedant aušintuvą ant puodo - tam reikalui kaip tarpinę galima panaudoti šlapią skudurą. O distiliuojant vandenį, dėl menkų nuostolių neverta sukti galvos - juk vanduo nemokamas arba kainuoja centus. Šventoji dvasia (spiritus sanktus) - kas kita...

Bet nemanau, kad tokiu prietaisu išeitų švarus samagonas. Juk būtų sunku atskirti pirmuosius lašus, kurie dar nuodingesni už patį alkoholį. Antra vertus... Gal netgi geriau duotų į galvą papildomas brudas?

Man distiliuotas vanduo reikalingas hidroponikos prietaisams testuoti ir kai kuriems tirpalams daryti. Taip, jo galima nusipirkti, bet jei neperku cepelinų, sriubos, duonos, muilo, tai kam pirkti vandenį? Dabar, kai namuose prireikia šilto vandens, aš jo pasišildau, kartu pasidarydamas distiliuoto.