Pirolizinis ir dar reaktyvinis

Kategorijos: 

Vakar darėme tokį pirolizinį reaktyvinį stebuklą.

Kiemas pavirto į dirbtuves.

Vincas virino, Valius pjaustė, o aš fotografavau. Galit paklausti, kas tas Valius? Tai mano pameistrys ir nelabai paklusnus mokinys. Ką padarysi... Jis įsigeidė reaktyvinės krosnelės, kad ta būtų dar ir porolizinė. Tokią patogu kūrenti, joje galima deginti žabus, pjuvenas ir kitokį šlamštą.

Tas pečius bus iš dviejų senų automobilinių dujų balionų.

Atrodo, Vincas kažką suvirino.

Kol viskas buvo baigta, atėjo vėlus vakaras. Užkūrėme. Lyg ir veikia.

Valius abejodamas pakelia puodą. Nu tikrai verda! O iš turbinos be jokio dūmelio veržiasi liepsna.

Kaip tai veikia? Kuo ši krosnelė skiriasi nuo paprastų? Pasižiūrėkim į Vinco nupieštą schemą.

Tą schemą geriau pasididinti - bus viskas matyti. Malkas ar pjuvenas krauni į pirolizės katilą, pakėlęs dangtį. Tame katile jos ima degti, bet viršuje, kur trūksta deguonies, labiau smilksta - virsta smalkėmis. Tas procesas ir vadinamas pirolize. Degdamos smalkės su liepsna pro apatinę alkūnę veržiasi į turbinos vidinį vamzdį ir čia sudega iki paskutinio dūmelio. Šiek tiek atvėsę karštos dujos, degimo likučiai, krenta žemyn ir pro kitą alkūnę išeina į kaminą.

Pirolizės katilo apačioje yra valymo durelės. Jos skirtos ne malkoms įkišti, bet pelenams iškrapštyti ir oro srautui reguliuoti. Taigi tos durelės - dar ir oro slkendė, kuria reguliuojamas degimo intensyvumas. Pro tas dureles įkuriama ir ugnis.

Ar tokia krosnele galima virti tik valgį? Ne, juo būtų galima šildyti namus ir vandenį. Reikėtų šiek tiek papildyti konstrukciją - ant turbinos užmauti kitą, didesnį dujų balioną, kaip kad daromi ekonomaizeriai, o tuo didesniu balionu paleisti vandenį. Taip galima pasidaryti galingą ir patogiai kūrenamą šildymo katilą, jį prijunti jį prie namo šildymo sistemos. Pasidarius didesnį pirolizės katilą, malkų būtų galima prikrauti visai nakčiai. Už dujų generacijos principu veikančius katilus prekybos centrai ima tūkstančius, o nagingesnis meistras galėtų pasidaryti už kelis šimtus.

 

Komentarai

Noreciau paklausti o per

Noreciau paklausti o per malku uzkrovimo vieta dumai neima? As noreciau pasidaryti toki peciu namie tik su centraliniu. Suprantu kad ekonomaizeri reiktu padaryti su vandens konturu. O ar pati peciu nereiktu padaryti su vandens konturu ar uztektu ji kokia vata apvinioti kad karscio neatiduotu i patalpa kur stoves pecius? Aciu uz nuostabes idejas .

Taip, šildymo sistemai tinka

Per dangtį dūmai neina - trauka yra į kitą pusę. Kraunant papildomai malkų, reikia uždaryti valymo dureles, kurios kartu yra oro padavimo sklendė.

Taip, toks pečius gali šldyti centrinę sistemą, jeigu turbiną,kurią vdini ekonomaizeriu,  padarysi su vandens kontūru.

Nežinau, ką tu vadini "pačiu pečių", bet jeigu tai pirolizės katilas, tai jį irgi verta daryti su vandens kontūru.

Tai būtų labai efektyvus šildymo sistemos katilas. Padarius didesnį pirolizės katilą, kuro ten galima būti pridėti visai dienai ar bent pusdieniui.
 

Aciu va sito atsakimo ir

Aciu va sito atsakimo ir tikejausi. Dabar zinosiu kaip tiksliai tai padaryti.

Labas Petrai. man kilo

Labas Petrai. man kilo klausimelis, ka jus vadinate galingu katilu, jai galite pasakykite kiek tai butu kilovatu apitiksliai? aciu uz atsakyma

O kokio reikia?

Man galingas ir 10 kolovatų katilas, tau gal 20 kilovatų. Kokio tau reikia galingumo, tokį gali pasidaryti. Tai aš turėjau omenyje.

Man labai patiko ši krosnelė,

Man labai patiko ši krosnelė, tik mums reiktų šildyt vandenį ir namus nuo jos, nes dabar gyvenam mieste kaip akmens amžiuje, be normalaus dušo, kaitinamės vandenį ant ugnies ir prausiamės. Ir labai gerai, kad galima pakrauti daugiau malku ir ilgiau kūrenasi. Pas mus yra senas pečius ir is abieju pusių durys labai nepatogus kūrenimas ir dūmų aušintuvo su vandeniu neitu padaryti, o gal iš krosnies ir neįmanoma, aš tokiuose dalykuose mažai nusimanau, tik žinau kad mums reikia. O yra tokių atsparių karščiui dažų kad ją nudažius dažai nesudegtų?
Man labai patiko jūsų tinklalapis, tiek daug visko sužinojau, manau pritaikysim savo namuose. Dabar kaip tik darau šarma iš pelenu ir virsiu muilą. Darydavau iš pirktinio šarmo, bet kam pirkti jei galima pasidaryti.
Labai jums ačiū už geras idejas

Galima šildyti ir vandenį

Taip, žinoma, tokia krosnele galima būtų šildyti ir vandenį, tik jai reikėtų pritaisyti ne oru, bet vandeniu aušinamą dūmų aušintuvą. Metalinė krosnelės paprastai nėra dažomos - negirdėjau, kad būtų tokių dažų. Vandeniu aušinamą ekonomaizerį galima būtų dažyti ir paparstais dažais, nes jis neįkaista nė iki 100 laipsnių.

Jeigu darai pelenų šarmą, nepradėk virti muilo tol, kol jame neplaukios kiaušinis (arba žalia bulvė). Tik tokios koncentracijos šarmas tinka muilui. Dėl viso pikto dar pasakau, kad iš kalio šarmo (tai pelenų šarmas) nepadarysi kieto muilo. Tik skystą. Kiti mėgina daryti ir labai nusivilia. Užtat kalio šarmo skystas muilas geriau tirpsta vandenyje ir putoja.

Ekonomiško namo įrengimas nuo A iki Z. Informacijos sisteminimas

Sveiki,

daug informacijos pateikiate apie krosneles ir kitus metodus kaip šildyti namus. Pasigedau eksperimentų, įžvalgų kaip tos šilumos neišleisti iš namų - kaip apšiltinti nebrangiai sienas langus, stogą.
Dar didesnis projektas būtų jūsų visos informacijos susisteminimas ir patarimai kaip jaunai kaime ar rajono miestelyje besikuriančiai šeimai nebrankiai pasistatyti ekonomišką, pritaikoma pagal dabartinius šilumos laidumo reikalavimus namą (ar atnaujinti seną) arba miestiečiams vasarnamį kuriame ir žiemą savaitgaliais ar atostogaujant nebaisu per šalčius būtų.

Užsakymas?

Čia, Pauliau, užsakymas?

Kiek siūlai? Kiek žadi sumokėti avansu?

Bet jei esi atlikęs tokius eksperimentus ir padaręs skaičiavimus, aš sutinku paskelbti nemokamai.

Aš esu tiesiog jūsų

Aš esu tiesiog jūsų tinklalapio skaitytojas, kuriam įdomi nagingų, kaip Jūs įvardijat save "Tinginių" patirtis ir išmonė. Jokių skaičiavimų ir projektų neturiu, nes nieko nemoku ir nesugebu, tačiau beskaitant tiesiog kilo tokie pastebėjimai, kuriuos dar syk išvardysiu ir plačiau pakomentuosiu:

1. Dėl šienų šiltinimo, čia daugiau , kaip pastebėjimas - konstruojat efektyvinant krosneles ir jų priedus, tačiau išleidžiat visą tą šilumą pro savo trobos langus ir greičiausiai per sienas (nesu buvęs pas jus namuose ir nemačiau, kaip jie įrengti, bet esu ekstrasensas ir psichiatrinėje išmokau viską matyti telepatijos būdu).

2. Viso efektyvaus ir nebrangaus namo(vasarnamio ar pirties) statybos (rekonstrukcijos) aprašymą susisteminant atskirus straipsnelius išbarstytą informaciją pasiūliau kaip projektą, kurį galėtumėte parengti, išklausęs mano gilių ir išmintingų paskaitų. Man atrodo, jums kaip tik to ir trūksta - mano kvalifikuotų pamokymų.
p.s. Avansu turbūt vargu ar kas ryžtųsi mane samdyti, nes neramu, kad kad mane dar ilgai išlaikys palatoje. Bet aš tikrai sugrįšiu dar sveikesnis. :D

Sėkmės.