Priklausomybės testas

Kategorijos: 

Labai paprastas testas, kuris padės nustatyti, ar tu dar laisvas, ar jau valdomas kokios nors priklausomybės, tarkim, priklausomybės nuo alkoholio.

Atidžiai perskaityk priklausomybės apibrėžimą: "Priklausomybė - tai nenatūralus (dirbtinis, išmoktas), labai stiprus, asmenybę užvaldantis visiškai nenaudingas ir net žalingas potraukis".

Ar pritari tokiam apibrėžimui?

Pritati neskubėk. Jeigu pritari, tai reiškia, kad pritari ir šiems teiginiams:

1. Priklausomybės nuo alkoholio, narkotikų, nikotino ir panašių nenatūralių dalykų negalima painioti su natūraliais poreikiais, tokiais, kaip poreikis gerti, valgyti, lytinis potraukis ir t.t.

2. Jeigu priklausomybė yra stiprus, asmenybę užvaldantis potraukis, jos nereikėtų painioti su nereikšmingais, lengvai įveikiamais įpročiais.

3. Jeigu priklausomybė yra visiškai nenaudingas ir net žalingas potraukis, jos nereikėtų painioti su naudingais įpročiais, tokiais, kaip valytis dantis, dirbti, skaityti knygas, užsiimti kūryba ir t.t.

4. Jeigu priklausomybė yra visiškai nenaudingas ir net žalingas potraukis, tai alkoholis, narkotikai, nikotinas ir kitos priklausomybę sukeliančios medžiagos yra nevartotinos ir tik žalingos.

Ar pritari šiems teiginiams ir tokiam priklausomybės apibrėžimui? Keliems teiginiams pritari, keliems - ne? Pagal tai sužinosi atsakymą, kurį rasi čia.

Komentarai

Priklausomybė

Jeigu nepritariu tam, kad įprotis valytis dantis ar dirbti yra naudingas, tai ar labai blogai?
Na, blogiausiu atveju galiu tam pritarti su išlygomis: įprotis kasdien valytis dantis tikrai labai naudingas dantų pastos ir šepetėlių gamintojams, o įprotis dirbti - labai naudingas darbdaviams.

Taip, priklausomybėi

Ko gero, tavo didžioji bėda ne dantys. Ne sykį esu pastebėjęs, kad žmonės labai susierzina, aptikę savo priklausomybę ir ima ieškoti "kabliukų". Tavo atvejis gali būti beviltiškas.