Saulės kolektoriai: kada jie pradeda šildyti?

Kategorijos: 

Labai malonu slampinėti be darbo ir žiūrėti, kaip ventiliatorius pro tas groteles varo iš lauko 35 laipsnių orą. Lauke dabar nulis. Vasario pirmoji.

Taip, šiluma eina pro šitą sumautą skylę, kuri, vieno esteto žodžiais, labai sugadino kambario sieną. Ji - iš saulės kolektorių, kurie labai subjaurojo namo sienas.

Jūs taip nedarykite. Kūrenkite malkas. Dujas - dar geriau. Dujos brangesnės.

Saulės kolektoriai, žinoma, nėra stebuklas. Gruodžio ir sausio mėnesiais iš jų daug neišspausi. Jie tik sušildo sienos. O štai vasaris - tai pradžia vasaros! 35 laipsniai - argi ne vasara?

O štai mano draugo Gierdiaus labai panašūs saulės kolektiriai buvo įsijungę ir saulėtą sausio vidurį. Prie giedriaus namo - plyna erdvė, o pas mane - sodas. Saulė dar nepakyla virš medžių, apsnigtos šakos daro šešėlį. Lauko speigas kolektoriams ne tiek svarbu - daug svarbiau, kad kristų į juos tioesioginiai spinduliai. Tada - jėga ir viduržiemį!

 

Komentarai

Šildo prie minusinės

Šildo tie kolektoriai ir prie minusinės temperatūros, išbandyta.Patarkit kaip reikia pridėti prie komentarų nuotrauką, Dėkui.

Siųsk paštu

Virginijau, prie komentaro nuotraukos įdėti kol kas neįmanoma. Atsiųsk ją man elektroniniu paštu su nedideliu paaiškinimu - pridėsiu aš prie teksto.

Sveiki Petrai, aš ir neseniai

Sveiki Petrai,
aš ir neseniai pakabinau saulės kolektorių liko vetiliatorių ir valdiklį sumontuoti.
Dėl temperatūrų skirtumo ant vidinės stiklo pusės gana gausiai kondensuojasi vanduo.Norėjau paklausti ar jūs sprendėt tą problemą, gal palikot angą vandens nubėgimui, ar tiesiog nekreipiat i tai dėmesio?

Kondensavosi ir man

Kondensavosi ir man. Vasarą dingo. Nieko baisaus. Vasarą kur nors pro plyšius išgaruos drėgmė.
Pastebėjau, kad ir vasarą rytais, kol vanduo saulės kolektoriaus radiatoriuje šaltas, ant stiklo kondensuojasi drėgmė. Tai natūralu - didžiulis temperatūrų skirtumas. Saulės kolektorius įšyla, drėgmė dingsta.

saulės kolektorius iš skardinių

Petrai,prašau patarimo,kaip montuoti saulės kolektorių iš skarbonkių namo priestato apšildymui.Kolektorių norėtųsi statyti pirmame aukšte,bet nėra vietos-durys ir stogelis virš jų.Jei kelsiu į antrą aukštą,pirmas liks šaltas,o kaip tik noriu priešingai.Gal nuvesti oro padavimą ir išėjimą vamzdžiais žemyn iki pirmo aukšto grindų ir lubų,panaudojant galingesnį ventiliatorių ar iš vis atsisakyti idėjos? Valdiklį pagal Jūsų aprašymą susikonstravau,skardinių prisirinkau,beliko nuspręsti,kokio dydžio daryti dėžę.Priestatas apie 20kv.m.laiptine susijungia per abu aukštus

Dėl paveikslėlio

Tavo paveikslėlio nuorodoj prašoma įvesti slaptažodį... Be jo paveikslėlio nerodo.

Turiu pasidares analogiska

Turiu pasidares analogiska varianta. Mano kolektorius stovi ant zemes 1 aukste, o ortakius nuvedziau i sklepa. Aisku karsta ora daug sunkiau pusti zemyn, tad ventiliatoriaus reikia daug galingesnio, gal net iscentrinio.Tiesa sakant as dar neradau (kainos ir kokybes santykiu) galingo ventiliatoriaus kad atausintu kolektoriu iki norimu temperaturu. Man pucia maziau kubu i valanda, taciau iki 80 laipsniu. Taciau vistiek apsimoka, saule juk nekainuoja nieko!

Saulės kolektorius iš skardinių

Ačiū,Dariau,už atsakymą.Teks šiek tiek paaukoti resursų dėl fasado vaizdo - kaime nekreipčiau į nieką dėmesio,o čia-pirštais užbadys...Dar norėčiau konsultacijos dėl kolektoriaus konfigūracijos-man būtų priimtinesnė daugiau į šonus išneštas stačiakampis,o ne į viršų.Mano manymu,turėtų nukentėti efektyvumas,juk nespės oras tiek pat įšilti trumpesniame vamzdyje,nors ir tų vamzdžių būtų daugiau vienas šalia kito.

Reikalinga specu konsultacija

Sveiki kolegos auksarankiai, keliu kepure. Senai sergu atsinaujinancios energijos liga, turiu kieme kinietiska 20 kw vejo jegaine (zinoma vargstu su ju adgrubnagiu elektronika). Senai masciau ir apie kolektorius, Jusu svetaine tapo paskutiniu spyriu pradeti darbus. Iskilo tokia dilema - namo sienos is akytbetonio blokeliu, apsiltintos 15 cm polistirolio, taigi neturiu tvirto pagrindo kabinti dideliems svoriams. Kolektorius su stiklo paketu pakankamai sunkus. Atradau senukuose skaidraus plastiko plokstes su oro tarpu ir pertvarelemis, is galo ziurint atrodo kaip i eile sudeti kvadratiniai vamzdeliai. Is tokio plastiko tuose paciuose senukuose yra vokiski siltnamiai. Tai vat klausimas, koks Jusu nuomone tokio plastiko saules spinduliu pralaidumas, ar nesumazes pacio kolektoriaus efektyvumas luginant su stiklu? Amerikieciai pastebejau daznai naudoja plastika, taciau pas juos viensluoksnis. O sitas mane vilioja del silumines izoliacijos, ji turetu buti artima stiklo paketui ir darbuotis su juo labai patogu. Busiu labai dekingas uz Jusu nuomone.

Galiu atsakyti aš. Iš tos

Galiu atsakyti aš. Iš tos medžiagos (polikarbonato) prieš gerus metus pasidariau 4 kv/m kolektorių karštam orui gaminti. Rinkausi jį nes buvo aktualu skaidrios dangos svoris, taip pat norejau estetiško vaizdo. Tačiau polikarbonato plokstes pabalo, ir skaidrumas sumažejo. Speju ,kad ir našumas taip pat. Beje gal tai mano kaltė, nes kolektorius kentejo nuo palyginti aukštų temperatūrų (net 80+..). Mat ortakio šimto cm skersmens, kurio ilgis 5 metrai į patalpa ir 5 metrai atgal, ir karšto oro kelias ne į viršų, o žemyn į rūsį. Orą priversti tekėt norimu greičiu kompiuteriniais ventiliatoriukais (netgi penkiais vnt !)mano atveju pasirodo neimanoma.