Saulės kolektorius - iš bambalių

Kategorijos: 

Saulės kolektorių galima susimontuoti iš plastikinių vamzdžių ir bambalių. Apie tai rašoma čia: http://permaculturaecia.blogspot.com/2012/01/area-de-captacao-e-transfor...

Mano supratimu, tokie kolektoriai nebus galingi, nes saulės šildomas vamzdžių plotas nedidelis. Tačiau galingumą galima padvigubinti, pastačius už nugarus veidrodžius ir nukreipus dvidubai daugiau saulės spindulių. Dar didesnis efektas būtų, priešingą saulei  bambalių busę apklijavus lipnia aliuminio folijos juosta. Tada kiekvienas saulės kolektoriaus vamzdis atsidurtų nedideliame paraboliniame saulės kolektoriuje. Nuo tiesioginių spindulių veiktų užtikrintai.

Komentarai

https://www.youtube.com/watch

https://www.youtube.com/watch?v=hkEcMp5RfIo

Sitam filmuke matos siek tiek tobulesniu gaminiu :) Jei neklystu i Youtube ivedus Jose Alano yra ir ir daugiau visai idomiu video. Instrukciju, kaip i bambalius idet pieno pakelius, kad apsorbuot siluma. Zinoma galima panaudot ir kazka kita.
Lietuvai manau pats tobuliausias variantas butu toks kolektorius kaip matosi filmuke. Plius visa ta konstrukcija (uzsandarintais tarpais tarp bambaliu) idet i juodai dazyta dėže ir uždengt stiklu ar dar kokia sviesai laidzia medziaga. Gautusi kaip dvigubo stiklo paketas :D

Tas pats trūkumas

Na, tai juk tas pati konstrukcija, kaip ir nuotraukoje. Nesuprantu, ką šneka švedai, bet manau, kad tie kolektoriai turi tą patį trūkumą - jų labai mažas absorberio (juodo vamzdžio) plotas, o bambalis nesuveiks kaip didinamasis stiklas ir nesukoncentruos saulės spindulių į vamzdį. Aišku, tokie kolektoriai veiks, jie labai pigūs, bet jų galingumas nebus didelis. Reikėtų kaip nors į juos sukoncentruoti daugiau spindulių.
Dėti bambaliais izoliuotus vamzdžius į sandarią juodą dėžę - tai jau beprotybė. Į saulės kolektoriaus dėžę vamzdžius reikia dėti ne tik neizoliuotus, bet dar ir priglaustus prie juodos skardos (didesnio absorberio).

Kur absorberis?

Tiesą sakant, nematau jokio absorberio. Matau tik juodą vamzdį ir ant jo sumautus bambalius. Pirmoji nuoroda kažkodėl neatsidaro.

Žinai - parašyk

Juodas fonas... Tai negi kolektorius yra paveikslas, o absorberis - fonas?
Jeigu žinai, kas tai per absorberis, kaip jis padarytas, tai parašyk. O jei nežinai - tai neklaidinkim žmonių. Šita svetainė nėra plepalų forumas. Plepalų forumai yra kitur.

Kolektorius is skardiniu

Kolektorius is skardiniu nudazytu juodai. Gerai paima siluma: greit ikaista, bet greiciau ir atvesta.

Kolektorius is bambaliu nudazytu juodai ir patalpintu i deze. Ilgiau syla, ilgiau issaugo siluma.

Gal pavyktu islaikyti silta vandeni iki ryto?

Nieko nebus

Saulės kolektorius iš skardinių - labai nepraktiška. Daug darbo jas montuoti, klijuoti. Daug paprasčiau saulės kolektorius iš skardos.

Skardines pakeisti plastikiniais bambliais - tai jau niekam tikusi mintis. Skardinė bent laidi šilumai. O plastikas - šilumos izoliacija. Jeigu nori ilgiau išlaikyti šiltą vandenį, tam yra boileriai.