Simboliniai darbininkai

Kategorijos: 

Izraelio ministras pirmininkas Netanjahu įsidarbino statybos firmoje, kuri stato naują nacionalinę biblioteką Jeruzalėje. Nuotraukoje matote, kaip jis mokosi mūryti.


Laisvu nuo darbo laiku statybose pasidarbuoja ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Štai jis kartu su Turkmenistano prezidentu Gurbanguly Berdymukhammedovu chaltūrina naujos rusų mokyklos Ašchabade statyboje, betonuoja pamatus.


O Romos popiežius Pranciškus prie algos prisideda pedikiuro paslaugomis. Žurnalistas užfiksavo momentą, kaip jis plauna kojas savo klientams.
Juokauju, žinoma. Nei tas premjeras stato biblioteką, nei tie prezidentai betonuoja pamatus. Jie tik atlieka tam tikrus simbolinius veiksmus, imituodami tikrą darbą. Taigi tai netikras, simbolinis darbas, kurio tikslas - parodyti politikus kaip statytojus.
O ką turi rodyti netikras, tariamas kojų plovimas? Tariamą nuolankumą, tariamą rūpestį, nuo kurio popiežiaus "klientams" nepasidarė nei kiek geriau.
Tariamas, netikrus, simbolinius veiksmus dvasiškiai mėgsta dar labiau, negu politikai. Beveik viskas, ką jie darytų, yra netikra, simboliška - tariamas, simbolinis duonos valgymas, kurį vadina "tikruoju valgymu" ir nuo kurio niekaip nepasisotinsi, simbolinis "gyvenimo kryžiaus" nešimas, apie bažnyčia apnešant du kryžium sukaltus pagalius, netikras nuolankumas, tariama panieka žemiškiems turtams, įsivaizduojama artimo meilė... O štai Kalkutos vienuolė Teresė tariamai gydė benamius, palikdama juos gulėti ant cementinių grindų, neduodama net nuskausminamųjų.
Neužsiimu simboliniais žaidimais, bet simbolinį rūpestį esu patyręs ir aš. Vienas kunigas internete pasisiūlė atvažiuoti pas mane ir nuplauti kojas. Kadangi kojas kuo puikiausiai nusiplaunu pats, tai pasiunčiau tariamą geradarį nakuj. Bet jeigu jis būtų atvažiavęs padėti suskaldyti malkų ar pataisyti stogo, būčiau mielai priėmęs. Ir dar pavaišinęs tikrais (ne simboliniais) cepelinais!